Soda Dungeon

free to play
06.02.2017 PC
AN Productions, Poxpower (sekundární)
Hra pôvodne určená pre mobilné telefóny vyšla ako free to play titul na platforme Steam. Hráč sa v nej stáva správcom taverny na nealkoholické sódy, ktorú navštevujú hrdinovia hľadajúci dobrodružstvo.

V ranných fázach hry sú to len obyčajný polonahý mužíčkovia, ktorí pre vás budú bojovať zadarmo. Nákupom rôznych druhov nápojov sa získava lepšia klientela hrdinov. Okrem zbraní, brnení a predmetov získava hráč počas boja aj veľmi potrebné zlato. Za zlato sa najímajú hrdinovia do tímu (tím sa môže skladať z maximálne 5 hrdinov), vylepšuje interiér taverny a nakupujú rôzne VIP vylepšenia. Zabitím nepriateľov s fialovou aurou sa získavajú esencie, za ktoré sa vylepšujú vzácne relikvie („relics“). Relikvie sa získavajú vždy po teleporte do ďalšej dimenzie, ktorá sa odomyká po zabití veľkého bossa na konci každej stej úrovne. Po smrti hrdinov je nutné najať si a vhodne vyzbrojiť nový tím. Buď začať dobrodružstvo od úplného začiatku alebo si kúpiť teleport od kúzelníka v taverne.

Priznávam, že so Soda Dungeon som mal predchádzajúcu skúsenosť v jeho mobilnej verzii, no práve vzhľadom na to, že poznám povahu hry, som sa bez váhania pustil do jej PC verzie skrz službu Steam (a možno len z achievementovej nenažranosti :D). Je to hra-nehra a to hlavne vďaka tomu, že 95% času jej vôbec nemusíte venovať pozornosť. Niežeby sa hrala úplne sama, idle titul to nie je, hra musí byť vždy spustená, ale hrať ju postupne level za levelom na ťahy by vás stálo po pomyselný koniec hry; level 1000 (hra potom pokračuje "donekonečna"). minimálne niekoľko rokov života. Predpokladaný čas (ak hra nebeží keď zaspíte aby ste vypravili ďalšiu bandu na dobrodrúžstvo) dosiahnutia spomínaného levelu 1000. a získania všetkých achievemetov je asi 200 hodín. Auto fight funguje spoľahlivo a zľahka zakaždým predĺži čas kedy nemusíte hre venovať pozornosť, kým vaši zverenci sa stále silnejší presekávajú ďalším a ďalším dungeonom. Určite sa nedá povedať, že by hra bola odfláknutá, svet Soda Dungeon je plný vtipu, obsahuje tycoon prvok budovania si vlastnej nealkoholickej hospody, obsahuje stovky predmetov, postavičky a ich kombinácie sú zábavné... Nezaujatými očami, je to zaujímavé dobrodrúžstvo :).

Pro: originálny herný svet a postavičky, krásna retro grafika, vtip, zakaždým cítite zlepšenie vašej skupiny

Proti: bojová časť hry sa vlastne takmer vôbec nemusí hrať, i keď to istým zvráteným spôsobom bol asi zámer vývojára