Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

4 Minutes and 33 Seconds of Uniqueness

25
58 hodnocení Platformy
Žánr:
online > nezařazeno *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
02.02.2009 PC
Vývojáři:
Kloonigames
Oficiální stránky:
http://www.kloonigames.com/blog/games/4mins33secs
4 Minutes and 33 Seconds of Uniqueness je experimentální hra vytvořená pro soutěž Global Game Jam. Krátce řečeno, testuje hranice toho, co je ještě hra a co ne. Jestliže program běží 4 minuty a 33 sekund, hráč vítězí. Jediná věc, která je potřeba, je hru zapnout. Nic dalšího netřeba. Chyták je ovšem v tom, že musí jít o jedinou kopii hry na světě, jež právě běží. V průběhu se neustále kontroluje přes internet, zdali tomu tak opravdu je. Jestliže ne, hra se vypne. Jedinou grafikou hry je bílý progress bar na černém pozadí.

Myšlenka „hry“ je založena na hudební kompozici Johna Cage 4′33", což je 4 minuty a 33 sekund trvající ticho. Unikátnosti zážitku je dosaženo zvuky prostředí, což dělá zkušenost odlišnou pro každého z posluchačů.


Poslední diskuzní příspěvek

Pluto: Aby jsi měl adrenalin, musíš sem dát vědět, že to budeš hrát a on se nějaký kazimír najde :)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Takovéhle pitomosti typu Progress Quest mám rád. Hra je sama o sobě k ničemu - koho by bavilo koukat se na naplnující se progress bar? V takovýchto případech záleží hlavně na hráči, jak k dané věci přistoupí. Jak jsem na to šel já?

Zprvu jsem chtěl hlavně hru "dohrát". Zapl jsem to a vypadalo to dobře. Jenže ouha, zhruba v polovině se lognul nějaký japončík a hru mi zkazil. Heeej, ted tady hraju já, pomyslel jsem si a japončíkovi jsem to zapnutím hry rázně utnul. Japončík ovšem neváhal a za pár sekund utnul zase on mě... Což jsem si nemohl nechat líbit! Následovala krátká "přestřelka", načež se japončík vzdal a šel na cígo. Vítězství je moje! Zvolal jsem a progress bar se naplnoval, jenže... asi 10 vteřin před koncem mě někdo vypnul :o) Tak dost, na tohle nemám nervy. Zkusim něco jiného.

Řekl jsem si, že ted budu trochu svině... Zapl jsem hru, vytáhl mobil a hned jak mě někdo utnul jsem zapl stopky. Čekal jsem něco málo přes 4 minuty a pak hru zapl. Mwhehehe, ten musí bejt nasranej, řekl jsem si. Po chvilce mě tohle pruzení přestalo bavit, otevřel jsem diskuzi k téhle hře a co nevidim - Dunemaster, zdá se, byl onen imaginární japončík, který hrál hru ve stejnou chvíli jako já :-D Sorry kámo :D
+36
  • PC 50
Čas na složitou matematiku. 100% za originální nápad, 0% za hru jako takovou. Tož tedy 50%. V tomto případě si výjimečně dovoluji toto černobílé hodnocení. Na tuhle věc jednoduše nejde zapomenout, je to tak stupidní a triviální, ale zároveň tak geniální... Víc nevím, co bych dodal, snad jen... ať žijí herní experiment!

Pro: Nápad, nic než nápad

Proti: Toto opravdu nelze považovat za hru

+17
  • PC 25
Ač se to nezdá, tak má táto hříčka něco do sebe. Člověk je tvor soutěživý, a když už se do něčeho dá, tak to chce většinou dotáhnout do konce. I já jsem ji nainstaloval, a když jsem zjistil v diskuzi, že jde ještě sledovat on-line, v tu ránu začne stoupat adrenalin, ale bylo to jen po prvním spuštění, při druhém jsem přemýšlel a při třetím, kdy se mě ji povedlo dotáhnout do konce jsem brouzdal po netu a cca za 10 min. jsem se podíval na stav. A jak je napsané v popisu, opravdu záleží na rozpoložení každého z nás, jak ji bude vnímat.

Pro: chvilková, ale opravdu chvilková hříčka

+16 +17 −1
  • PC 5
Tak dneska dohráno, včera v noci se mi jaksi nevedlo - buď jsem někde dělal chybu ve strategii, nebo asi spala nepravá půlka světa. :)

Výborněj nápad, kterej má něco do sebe. Otázkou je: Je to vůbec hra? Pokud vím, kromě spouštěcího tlačítka zde není jediná volba/ nastavení/ovládání/grafika, cokoli.

5% za super nápad. Pokud by tohle nazvali "interaktivní video" budu nadmíru spokojen, jako hře tomu dát skutečně víc jak 5% nemůžu - vždyť mě ani na vteřinu nezabavila.

Tohle se opravdu hodí spíš na výstavu než serióznímu zahrání.

Pro: Dobrej nápad, umělěcký dílo

Proti: žádný ovládání, žádný volby, žádná zábava

+13
  • PC 10
Co vám mám povídat. Je to blbost. Je to super jako "art", ale jako hra je to prostě blbost. Člověk sice může 4 minuty a 33 vteřin rozjímat, ale já se raději rozhodl napsat tento komentář. Vlastně je to takový loading screen. Hodně pomalý loading screen. Kdyby ho měla takhle dlouhý jakákoliv moderní hra, hned bych ji odinstaloval. Ale této hře to odpustím. Přece jen bylo jeho vytvoření asi nejvíc práce na celé hře. Zbývá mi ještě zhruba těch 33 vteřin. Jestli se teď někdo přihlásí, asi potáhnu na křížovou výpravu. Ten pruh se posouvá jeden pixel za vteřinu. Co by se stalo, kdyby můj monitor měl méně než 433 pixelů na šířku? Co kdybych hrál třeba na osciloskopu? No to je jedno, protože už jsem konečně dohrál, juchů!

Pro: Art

Proti: Všechno minus art

+13