Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Progress Quest

2002
16.07.2010
27.04.2014
35
33 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Hra Progress Quest (PQ) původně vznikla jako parodie na Everquest, v současné době se spíše týká WoW a dalších MMORPG, které jsou kritizovány za neustálé zjednodušování herních principů za účelem přístupnosti pro širší hráčské publikum. PQ v tomto zachází do extrému - po vytvoření postavy, kde si zvolíte rasu (na výběr jsou i neobvyklé kousky jako třeba Enchanted Motorcycle nebo Talking Pony), povolání (např. Robot Monk nebo Bastard Lunatic) a "naházíte" si vlastnosti postavy (Strength, Constitution, Dexterity, Intelligence, Wisdom a Charisma - maximální počáteční hodnota každé je 18), jste vrženi do samotné hry, kde už v podstatě nemůžete nic ovlivnit. V manuálu se ostatně pod kapitolou "Game Controls" nachází jen zmínka o známé kombinaci Alt+F4. PQ tedy spadá do nezvyklé kategorie tzv. "samoher", kde se hráč ocitá v roli diváka, zatímco se hra hraje sama.

PQ obsahuje stovky kouzel a tisíce předmětů, vybavení, questů a potvor. Peníze se vydělávají prodáváním předmětů získaných z nepřátel, za jejichž zabíjení hráčova postava získává zkušenosti a levely. Maximální level není znám, nejlepší postavy se dnes pohybují okolo levelu 94. Během hry náhodně potkáváte ostatní hráčské postavy a utkáváte se s nimi. Také se můžete přidat do jedné z mnoha guild, nebo sami nějakou vytvořit. Na začátku hry si můžete zvolit, zdali chcete hrát singleplayer nebo multiplayer, v případě druhé možnosti se vaše statistiky zaznamenávají do online žebříčku, kde je můžete porovnávat s ostatními hráči. V současné době se hraje na pěti realmech, pro nové hráče jsou však otevřené jen dva. Celá hra má 315 kB a má minimální požadavky - může běžet na libovolném počítači, z operační paměti si zabere pouze 2-3 MB.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
Nic tomu nechybí. Spousta ras a povolání na výběr, tuny nepřátel, předmětů, questů zbraní a jiného vybavení. Téměř nekonečné levelování a zlepšování charakteru. A navíc tomu nemusím věnovat ani trošku pozornosti! Konečně!

Pro: Dobrý fór

+26
  • PC --
Pěkná ukázka toho, jak neustálé zjednodušování her (především nejvíce vidno u RPG titulů) degraduje herní průmysl a doufám, že se komerční tituly nikdy nedostanou tak daleko, že jakákoliv interakce hráče bude nulová, stejně jako v Progress Questu. (byť většina k tomu nemá daleko)

Nápad to ovšem není tak úplně špatný, a kdyby alespoň nabízel minimální interakci (třeba možnost dát svému hrdinovi nějakou radu, ovšem bylo by již na něm, zdali se jí bude řídit nebo ne, popř. trochu se o svého hrdinu starat), mohl by tento systém být možná i docela zajímavý a možná bych tak měl i větší radost ze sledování toho, co můj hero v mé nepřítomnosti zase provedl a hlavně bych měl ten dobrý pocit, že něco ovlivňuji bez "zbytečného" klikání myší jako v Diablu:).

Pro: Ukázka absurdity některých tzv. RPG

Proti: Prakticky není o co stát

+11
  • PC 50
O chlp predčuje svojho duchovného nástupcu Dragon Age. Obe sa hrajú v podstate samé, ale Progress Quest sa aspoň netvári že nie a môžem si ju z chuti zahrať zároveň pri pozeraní Black Books. Škoda len tej tvorby postavy, chýba mi tam výber hustoty ochlpenia a možnosť mať rôznofarebné obočie.

+11
  • PC 5
Tahle "hra" má jedinou interaktivní část a to volba schpností hrdiny, pak už jen čumíte na obrazovku co všechno váš hrdina dělá. Opravdu skvělý a propracovaný systém který si bezpochyby zaslouží hodnocení 90% a v očích hráčů se zařadí mezi takové kousky jako je Fallout či Planescape: Torment. A to se o The Graveyard říkalo že to není hra.
+9
  • PC --
Tohle prostě není hra, nulová interakce (To, že si na začátku můžu nahodit statistiky, opravdu nestojí za řeč), Progress Quest by tu podle mě neměl vůbec být. Jako vtip je to ale hodně povedené. Hezky to ukazuje absurditu herního systému, který je jen o hromadění věcí a statistik, jež používají především různé Diablo klony. Tedy něco, co mě osobně už dávno omrzelo.
+8