Nic tomu nechybí. Spousta ras a povolání na výběr, tuny nepřátel, předmětů, questů zbraní a jiného vybavení. Téměř nekonečné levelování a zlepšování charakteru. A navíc tomu nemusím věnovat ani trošku pozornosti! Konečně!

Pro: Dobrý fór

O chlp predčuje svojho duchovného nástupcu Dragon Age. Obe sa hrajú v podstate samé, ale Progress Quest sa aspoň netvári že nie a môžem si ju z chuti zahrať zároveň pri pozeraní Black Books. Škoda len tej tvorby postavy, chýba mi tam výber hustoty ochlpenia a možnosť mať rôznofarebné obočie.

Pěkná ukázka toho, jak neustálé zjednodušování her (především nejvíce vidno u RPG titulů) degraduje herní průmysl a doufám, že se komerční tituly nikdy nedostanou tak daleko, že jakákoliv interakce hráče bude nulová, stejně jako v Progress Questu. (byť většina k tomu nemá daleko)

Nápad to ovšem není tak úplně špatný, a kdyby alespoň nabízel minimální interakci (třeba možnost dát svému hrdinovi nějakou radu, ovšem bylo by již na něm, zdali se jí bude řídit nebo ne, popř. trochu se o svého hrdinu starat), mohl by tento systém být možná i docela zajímavý a možná bych tak měl i větší radost ze sledování toho, co můj hero v mé nepřítomnosti zase provedl a hlavně bych měl ten dobrý pocit, že něco ovlivňuji bez "zbytečného" klikání myší jako v Diablu:).

Pro: Ukázka absurdity některých tzv. RPG

Proti: Prakticky není o co stát

Tahle "hra" má jedinou interaktivní část a to volba schpností hrdiny, pak už jen čumíte na obrazovku co všechno váš hrdina dělá. Opravdu skvělý a propracovaný systém který si bezpochyby zaslouží hodnocení 90% a v očích hráčů se zařadí mezi takové kousky jako je Fallout či Planescape: Torment. A to se o The Graveyard říkalo že to není hra.
Tohle prostě není hra, nulová interakce (To, že si na začátku můžu nahodit statistiky, opravdu nestojí za řeč), Progress Quest by tu podle mě neměl vůbec být. Jako vtip je to ale hodně povedené. Hezky to ukazuje absurditu herního systému, který je jen o hromadění věcí a statistik, jež používají především různé Diablo klony. Tedy něco, co mě osobně už dávno omrzelo.
Absurdní ukázka toho, kam by mohly hry za dlouhou dobu dojít, pokud budou pokračovat v současném trendu zjednodušování. Potud je to fajn, vždycky je dobré upozornit na nějaký neduh, který nás trápí. Nicméně, pokud bych to měl hodnotit jako hru, tak ... ne, tohle prostě není hra a ani bohatý výběr ras a povolání to nezachrání. Kvůli PQ budu muset přepsat svůj hodnotící žebříček, je to bohužel tak, poprvé a snad naposled musím dát krásných 0 %, netušil jsem, že něco překoná The Graveyard, ale stalo se.

Ovšem rozhodně tomu nemůžu upřít v jistém směru zásah do černého.

Pro: Hm ...

Proti: ... hm

Tady se proste hodnoti napad!

Povedeny by bylo, kdyby "hraci" okno obsahovalo neco jako inventar s obrazkem hrdiny, na kterym by bylo videt, jakou vybavu ma na sobe a ikonky predmetu, co ma v batohu, to by bylo super..ja vim, jsem narocnej
Pamatuji si to živě jako dnes, všichni moji kamarádi o této hře mluvili, připadal jsem si až skoro jako nečlověk když jsem nedokázal dát kladnou odpověď na otázku jestli hraji Progress Quest a tak bylo nutností si tuto hru zahrát. Po instalaci mě přivítalo krásné menu, level desing je naprosto úžasný a graficky bych jej přirovnal ke Skyrimu, co však je nejsilnější stránkou této hry je příběh, který hravě překonal mou legendu v srdci vycejchovanou Planescape torment a již mi bylo jasné o čem mý přátelé tak básní, ta hra je prostě boží, grafika, skilly postavy i povolání, téměř vše dotaženo k dokonalosti, neuvěřitelně vybalancovaný bojový systém, kde pouhá vteřinka zaváhání se rovná prohře. Musím však uznat že mě trochu zklamal nizký level cap a dlouhý loading mezi lokacemi.

Pro: grafika, četnost povolání a ras, možnost hraní online

Proti: dlouhý loading mezi lokacemi