The Lady's Choice

16.06.2016

freeware

The Lady's Choice je vizuální román odehrávající se v Anglii éry Regentství. Hra vás zavede do prostředí té nejlepší společnosti 1. poloviny 19. století. Protagonistkou je lady Sophia Ingham, dcera bohatého vikomta. Jméno i příjmení si však můžete určit sami. Sophii přemluvila její přítelkyně, lady Arabella Ashbourne, aby po dlouhé době opustila rodinné sídlo na venkově a strávila léto jak se sluší a patří na dámu jejího postavení, totiž v lázeňském městečku Bath, které proslavil například již "otec anglické literatury" Geoffrey Chaucer (1343-1400).

Hrdinka není z představy o trávení času řetězcem společenských setkání, večírků, slavnostních obědů a pikniků, to vše za stálého dodržování přísně etikety, příliš nadšená. Veškeré rozpaky se rozptýlí poté, co jsou jí v průběhu večera představeni tři potenciálně zajímaví příslušníci mužského pokolení. Žádná žena té doby nechce zůstat na ocet - každá pomýšlí na sňatek. Bude tím šťastným lord Isaac Stanton, kapitán Guy Blake, nebo snad záhadný Lawrence Amesbury? Tato volba přísluší jedině dámě samotné... její rozhodnutí pak určí zbylý průběh událostí onoho léta.

Hra běží na engine Ren'py a disponuje pro žánr klasickým zobrazením, většinu obrazovky tedy zabírá kresba lokace, v jejímž popředí vystupují sporadicky animované postavy. Text se ukazuje ve spodní části obrazovky. Čas od času je vám umožněno rozhodnout se z několika nabízených možnosti za účelem pokračování dialogu. Každá romance skýtá dva různé konce. V době vydání byly na výběr pouze dvě romance. Příběh s Lawrencem Amesburym byl vydán teprve dodatečně, v prosinci 2016.

Herni vyzva 2017: Kamarad doporucuje.

Neznam nikoho, kdo by hral tolik visual novel, jako moje sestra. Tak jsem si od ni nechal doporucit "neco kratsiho, s pribehem". Nabidla mi tento kousek s tim, jestli mi pry nebude vadit hrat za zenskou. S tim problem nemam, to bych ostatne nemohl hrat ani ty hidden objecty, ze.

Podotykam, ze jsem zanrem nepoliben, nepocitaje dvoji dohrani titulu Fatal Relations (ale tam se o nejakem libani neda mluvit, a kdyz uz, tak ne na usta... ehm). The Lady's Choice je vcelku cudnou zalezitosti, vskutku "ctenim pro pani a divky."

Dokoncil jsem chronologicky posledni pridanou romanci s Lawrencem Amesburym ("True Love Ending"). Sice mi trvalo jen asi deset sekund, nez mi doslo, jakym smerem se bude zapletka od urciteho momentu ubirat (pozor, twist, ktery neprozradim) a diky tomu mi byl okamzite jasny i twist druhy, ale i presto se k zaveru autorce podarilo me prekvapit. Tedy aspon myslim, ze je tvurkyni zena.

Nevylucuji, ze si v budoucnu projdu i zbyle dve romance... Takze diky, segra:-)