Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS

PUBG

21.12.2017
19.03.2018
04.09.2018
07.12.2018
68
48 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

BATTLEGROUNDS je hra založená na módu hry H1Z1, Battle Royale. Autoři samostatnou hru vytvořili ve spolupráci s tvůrcem tohoto módu PLAYERUNKNOWNem. Hráč se sám, či se svým týmem, ocitá v letadle nad pustým ostrovem o rozloze 64km². Po tom, co hráči seskočí z letadla, začíná boj o holý život. Základem je co nejdříve se vybavit všude povalujícími se zbraněmi, náboji, oblečením atd., ještě dříve, než narazíte na někoho, kdo tyto věci objevil už před vámi. Nikomu totiž nemůžete věřit, stoprocentně ne dokonce ani vlastnímu příteli. Jedinou šancí na přežití je malý úsek, který na rozdíl od zbylého území ostrova nepodléhá nebezpečnému bombardování. Pro lepší přesun po ostrově jsou k dispozici vozidla. Šanci máte pouze jednu a po smrti pro vás hra končí.


Poslední diskuzní příspěvek

@Steve (18.11.2019 09:43): Originál neznám, nevím jestli tam jsou boti. Graficky mi to přijde naprosto vpoho, já s tím nemám problém, navíc kámoš, s kterým hraju, nemá komp na normální PUBG a já bych už taky měl co dělat, abych normální PUBG rozjel vpohodě ... a jak říkám, nemám rád Sci-fi hry a prostředí, takže Apex je pro mě no no.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Jak by řekli klasici ze Sklepa, ta hra se skládá ze dvou neadekvátních částí. První je nudná a dlouhá - a ta druhá je krátká a celkem zábavná. Chybí tomu jednoduše aviváž.

Tou nudnou částí myslím sbírání lootu, kdy chodíte od místnosti k místnosti a hledáte, co potřebujete. "Nemám scope." "Já nemám pořádnou helmu." "Lidi, já jsem ještě nenašel zbraň!"
Je to monotónní, nezáživné a pokud nechcípnete hned na začátku, zabere vám to tak 80% hry. Navíc se může klidně stát, že prostě nebudete mít štěstí na loot a do finální fáze hry stejně půjdete podgearovaní, takže vás při nejbližší konfrontaci nepřítel rozstřílí na maděru.

Druhá část, do které se ani nemusíte dostat, je pak klasická střílečka, kde už máte vybavení, se kterým si věříte a snažíte se zabít vše, co nejste vy nebo váš parťák. To už je celkem zábavné. V kompetetivních hrách však upřímně nesnáším kemping, což je zde bohužel hojně využívaná taktika a snad jediná funkční. "Hele, jsme v zóně, pojďme do tohoto baráku a snajpneme každého, kdo se přiblíží." Bože, jak já nesnáším snipery a sniper přestřelky.

Shrnutí: Upřímně se dost divím, že si Battle Royal hra našla tolik fanoušků. Vždyť se tam většinu času ani nic neděje. Je na denním pořádku, že vy si tam 15 minut pobíháte, na nikoho nenarazíte a najednou dostanete headshot a vy ani nevíte odkud. Konec hry a celé znovu. Mluví za vše, že jsem první výhry dosáhl tak, že jsem za celou hru zabil jediného člověka. Během 30 minut. Jeden kill. A vyhrál jsem. Upřímně nebýt kamaráda, se kterým je to vždy zábavnější, do hry bych se už v životě nevrátil. Ta hra zkrátka není pro mě.

PS: Jinak doporučuji hru Escape from Tarkov, která si vypůjčuje některé prvky z Battle Royal her, ale není tolik zaměřená na PvP.
+33
  • PC 85
Gra ma duży potencjał ale optymalizacja jest bardzo zła. Ten problem wymaga pilnej korekty.
Gra stale aktualizująca. wcześniejszy dostęp.
Dynamika gry jest świetna.

+świetna atmosfera
+Przyjemne prowadzenie pojazdów.
+ładna grafika

-słaba optymalizacja
-niektóre błędy

(przepraszam za zły język :) )
+15 +21 −6
  • PC 90
Už od chvíle, co jsem viděl Battle Royale si psychopat ve mě říkal, jaká by byla legrace vyzkoušet si něco takového naživo (ideálně bez těch fatálních následků žeo, tedy ve formě paintballu nebo hry). A po letech konečně technologie dospěla natolik, že lze něco podobného vytvořit. Ačkoli se trendu chytl skoro každý, zatím žádné hře se to nepodařilo zpracovat lépe než právě PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS.

Pro ty, kteří stále nepochopili, co je na PUBG vlastně tak zábavného, doporučuji zkouknout tohle >>video<< které to vysvětluje líp, než bych kdy dokázal já.

Zakopaný pes bude asi v tom, že takoví lidé hrají PUBG jako každou jinou akční hru – utíkají bez přemýšlení po mapě, střílí na vše, co se pohne, a pak se diví že je někdo z dáli odstřelí. No i s takovým stylem můžete vždy skočit do školy a užít si pár minut zábavy, ale pokud chcete skutečně vyhrát, je mnohem lepší hrát hru jako thriller – tedy jako by to nebyla hra, ale skutečnost.

To by se naopak každý snažil seskočit na co nejodlehlejším místě, najít první zbraň co se mu dostane pod ruky a zalézt si někam do koupelny ideálně bez oken. Střílení a konfliktu se vyhýbat, pokud to není naprosto nezbytné. A nejlépe mít po ruce i nějaký ten dopravní prostředek, který však využívat jen k rychlému přesunu mezi dvěma body při zmenšování herní plochy.

Touto taktikou se mi vždy dařilo přežít téměř pokaždé alespoň do TOP 10tky (pokud není smůla hned zezačátku). Může se to sice zdát jako nuda, ale i to několikaminutová napjaté poslouchání kroků ve stejné budově, kde se v rožku krčíte a čekáte, zda někdo otevře ty dveře do vaší místnosti má něco do sebe. Je to úplně jiný druh „zábavy“ a „napětí“, kteří sice někteří chápat nemusí, ale jak jde vidět – na trhu vážně chybělo.

V nadávání na cheatery se pak trošku ztratil fakt, že PUBG na rozdíl od ostatních klonů umožňuje přehrát vlastní smrt z pohledu toho, kdo vás zastřelil. Tohle chválím převelice, jelikož si tak hned můžete ověřit, jestli to byl skutečně cheater a nahlásit ho i s důkazem, nebo (mnohem pravděpodobněji) vidět, kde jste udělali chybu a poučit se z ní. Na to jsem si tak zvykl že mi to fakt v ostatních multiplayer střílečkách setsakramentsky chybí.

Moc už ale nejsem fanda platebního modelu. 30 € za takovou hru je přijatelná možnost, lootboxy s vizuálními skiny jsou taky dobrá možnost, z obou by mohli vývojáři krásně vyžít. Ale když už použijí obě, přijde mi to jako chamtivost. A úplně nejvíc mě znechutilo, když začali tahat peníze i z Event Passu. To už jsem pak prozatím odinstaloval.

Dost se to odráží i v recenzích, na Steamu v poslední době převážně negativní hodnocení (32 %), za což by kterýkoli jiný vývojáři zabrečeli, a hru považovali za propadák. Ale to PUBG to nic neznamená, protože je to stále jedna z nejvýdělečnější her současnosti.
+11
  • Android 50
Hodnotím PUBG Mobile, který jsem hrál na PC emulátoru - oficiálním! Hra je určitě dobrá a celkem mě bavila, ale hlavní problém je velký počet cheatrů a to, že vývojáři je moc neřeší, když už jsem potkával minimálně 1 cheatera v každé hře, tak jsem skončil. Pokud by vývojáři měli funkční anticheat, tak bych k hodnocení přidal minimálně 20% a hru hrál dále.

Pro: Zábavná multi player hra.

Proti: Velké množství cheaterů

+8