Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dear Esteban

17.11.2012
17
38 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Dear Esteban je kratšia freewarová paródia na Dear Esther, ktorá zaberie hráčovi len pár minút. Ocitáte sa v nej v bizarnom svete, ktorý postupne spoznávate za sprievodu tajomného hlasu v pozadí. Rovnako ako Dear Esther, Esteban využíva pohľad z vlastných očí. Odlišnosťou v ovládaní je možnosť skákať, pohyb hlavného hrdinu je taktiež o niečo rýchlejší, inak sú herné princípy rovnaké. Hra sa dá stiahnuť, prípadne je možné hrať ju priamo v prehliadači.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 25
Graficky relativně pěkně vyvedené, hlavně úvodní obrazovka. Jako celek to ovšem ovšem působí jako nefalšovaná ultrarychlokvaška splácaná bandou natěšených týpků u piva.

Ačkoliv na první pohled prostředí působí poměrně malebně, při bližším pohledu to zase taková sláva není. Podzimní idylka se totiž po pár metrech změní v tvrdou realitu českých sídlišť, ty škaredé paneláky (některé dokonce levitující ve vzduchu) si mohly autoři odpustit. Pár prvků mě docela pobavilo i když jsem nepochopil jejich hlubší smysl (kostlivci, obrovská motorka, létající kosatka) a hledat jej nemám v úmyslu, protože nevěřím, že existuje. No a potom poetický zářící Větrný mlýn s obrázkem Hello Kitty.

...A to je konec... anebo ne? Pravděpodobně ano, neb jsem se ani po pečlivém prozkoumávání mapy nedočkal žádného dalšího komentáře. Dabing je nemastný neslaný a vtipný moc není, spíš se snaží znít ujetě, což sice je, ale to je vše.

Celkově jsem nepochopil pointu tohoto počinu... tedy kromě parodování Dear Esther. Ale jinak k tomu nemám co říct.

Pro: Relativně pěkné podzimní prostředí

Proti: otravný dabing, absence pointy (asi), krátký rozsah

+21
  • PC 5
Když jsem na hlavní stránce DH viděl tento titul, řekl jsem si, že do toho půjdu. A to i přes jeho velice nízké hodnocení. Příslib krátkého herního "zážitku" mě navíc velice oslovil (o zkouškovém období je holt herní půst).

Hned z kraje mě přivítal vcelku hezký vizuál, který byl spolu se znepokojujícími výjevy jako byla létající kosatka nebo kostry vykukující zpoza barevných nádob jediným pozitivem na celé hře. Nejedná se o parodii na Dear Esther, která mě tenkrát absolutně nebavila. Nejedná se ani o parodii na celý herní průmysl. Tohle se totiž ani jako hra nedá počítat. Spíše jde o "vtípek" začínajícího programátora/vývojáře, který si chtěl zkusit něco narychlo splácnout. Možná proto je hra zakončena tak, jak zakončena je. Pokud se tedy o hru jedná, závěr je vskutku originální! Pokud jde ale pouze o zkoušku herního tvoření, pak to sice originální není, ale celé to tak nějak začíná dávat smysl.

Shrnutí:
Ztráta času (rozuměj pěti minut).

Pro: Originální "zakončení", pěkná grafika, bizarní výjevy

Proti: Existence "hry" samotné

+21
  • PC 20
Nemám ráda rychlovky. Výzva nevýzva, dohrát pro mě jakoukoliv hru za jediný den je těžce nereálné, neb byť by měla třeba jen hodinu, mám ji rozehranou aspoň tři dny. Něco krátkého a blbého tedy pro mě byla jediná volba. A tím přesně Dear Esteban také je. Na jednu stranu chápu, co se tvůrci snaží parodovat, ale mohlo to být provedeno lépe, protože výsledek není ani vtipný ani nijak jinak zábavný a ze všeho si budu pamatovat leda tak tu létající kosatku.

Pro: grafika

Proti: nuda, nevtipné

+19
  • PC 5
Herní výzva 2017 - 7. No fujtajbl!

Vzhledem k tomu, že datadisk na Arcanii je opravdový shit a po cca hodině hraní jsem se do něj za celý měsíc nedokázal dokopat, hodil jsem ho k ledu a jal se sedmý bod Herní výzvy 2017 trochu vochcat a na Kwokyho radu zkusil Dear Esteban. Co jsem se tak dočetl, je to prý taková parodie na Dear Esther a hlavně je to za pár minut dohrané.

Opravdu jsem ovšem nečekal, že pár minut je to doslova a že celý proces (stažení, do hrání, smazání) bude trvat minut maximálně pět. Parodie to ovšem není, protože humor... well... nenalezen, ergo kokotinec a ztráta času. Aspoň ta Herní výzva je z krku... :D

Pro: Nemusím se crcat s datáčem na Arcanii...

Proti: Kravina.

+19
  • PC 15
Velmi slabá parodie.

Vtipný mi to nepřišlo, zvuková stránka nedořešená. Hrací doba je směšná.

Tohle se prostě nepovedlo.

Pro: Grafika

Proti: Délka, zvuky, nuda

+15 +16 −1