Song of the Deep

12.07.2016

Malá dívka Merryn každý den vyhlíží svého otce, který se ztratil na rybářské výpravě. Jako jediná věří tomu, že je stále naživu. Jedné noci má však zvláštní sen, ve kterém vidí svého otce uvězněného na dně oceánu. To Merry chápe jako znamení, a proto se rozhodne ho zachránit. Z náhradních dílů postaví malou ponorku a vydává se na záchrannou akci. Během jejího dobrodružství si také udělá nové přátele, objeví ztracené civilizace a navštíví opuštěné ruiny.

Od tvůrců Ratcher & Clank přichází tato podmořská plošinovka, kde máte za úkol zachránit otce malé Merryn. Ačkoliv se zde vyskytují souboje s nepřáteli a bossy, je hra spíše než na akci zaměřená na průzkum otevřeného podmořského světa a řešení logických hádanek. Ve hře je také třeba sbírat různá vylepšení pro vaši ponorku, která vám umožní přístup do větších hloubek oceánu, nebo vám dají nové schopnosti.

Yeeeees konečně hra, co má zapnuté automatické titulky a nemusím to pořád naklikávat. Pro děti určitě fajn hra :)

U téhle hry je velmi těžké ukázat na cokoliv prstem a říct: "Tohle je špatně!"
V mnoha ohledech je hra otravná, pravda, ale ne špatná. Její největší problém tkví v tom, že je nevýrazná. Příběh vás bude bez bližšího vysvětlení neustále posílat od čerta k ďáblu, bossfighty dáte napoprvé, z každého druhého nepřítele padá lékarnička, moře je v podstatě mrtvé, logické úkoly se pořád opakují... Nuda nuda, šeď šeď.

Nic vás nepřekvapí, nepociťujete výzvu. Hrou jen proplouváte a celou dobu přemýšlíte nad tím, co si dáte k obědu. A víte, že mořské plody to nebudou. Kupříkladu hra podobného ražení, TAAotLH, mě bavila mnohem více. Měla totiž zajímavé a napínavé bossfighty. Zde není pamětihodného nic. Jo, první dvě hoďky byly docela fajn, ale zbytek upadá rychle do stereotypu. Slouží ji však ke cti, že se hraje bez problémů.

Shrnutí: Slušně udělaná "plošinovka", na kterou si za půl roku ani nevzpomenete. Od Insomniacu jsem čekal víc.

1. bod herní výzvy 2017