The Aquatic Adventure of the Last Human

YCJY •  Stage Clear Studios (XOne, PS4) •  Kittehface Software (Switch)
19.01.2016
19.01.2018
23.01.2018
25.12.2018

Země se kvůli klimatickým změnám stala na povrchu neobyvatelnou a lidé se museli přestěhovat do oceánů. Situace se však nadále zhoršovala, a proto v roce 2971 Země vyslala do nedaleké Červí díry řadu vesmírných expedicí, které měly za úkol najít jinou obyvatelnou planetu. Něco se však pokazilo a po několika tisících let, kdy lidstvo již dávno vymřelo, se domů vrací jediná loď Argo9.

Jedná se o podmořskou plošinovku, kde prozkoumáváte ruiny lidských měst a pomocí harpuny bojujete s mořskými příšerami. Příběh není, až na pár výjimek, vyprávěn explicitně, ale skrze atmosféru a prostředí, kterým budete proplouvat. Ve hře na vás čekají také tuhé boss-fighty. Vaše plavidlo si však budete moci průběžně vylepšovat a tím se na ně připravit.

Tvůrci tvrdí, že se snaží pomocí her podívat z jiného úhlu pohledu na globální problémy, v tomto případě na klimatické změny, které naši planetu sužují.