Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ohlédnutí uživatelů DH za rokem 2015

Milí uživatelé DH,
je to už nějaký ten pátek, co vám do schránek přišla zpráva, ve které vám podobně jako loni byly položeny otázky ohledně minulého roku na Databázi. Nyní nastal ten správný čas, abych se s vámi podělila o vaše odpovědi.

Otázky byly následující:

1) Jaká hra (hry) vás letos nejvíce bavila a naopak jaká vás nejvíce zklamala?
2) Co vás letos na DH potěšilo a nepotěšilo a jak byste to případně zlepšili?
3) Jaké máte herní přání na příští rok a co byste popřáli DH?PavelU

Letos jsem si nejvíce užil modifikaci Armadosia: The Mad Corridor, která byla po stránce designu, zábavy, trvanlivosti a obtížnosti v podstatě obdobou legendárního Eternal Doomu. A i když jsem ji recenzoval pro leebighův blog, regulérně dohrát se mi ji celou nepovedlo. Autoři v2 revize 2015 navíc s začátkem léta přestali na modu pracovat, mnou nahlášené chyby neopravili, přestali mi psát. To mě trochu zklamalo, ale rozhodně jsem si tento mod fakt parádně užil, jako už dlouho nic.
Druhou kapitolou byly závodní simulátory, z nichž bych jmenoval Need for Speed III: Hot Pursuit. Opět modifikované, jinak by to mi ani nejelo. Nečekal bych, že si jej někdy zahraji. Opravdu skvělá arkáda z dob mého mládí, v níž jsem pár týdnů ztratil. Hře nechyběl dynamický soundtrack, takže to při ježdění mělo docela grády.
Nejvíce zklamaný jsem byl z FlatOut 2, na jaře si jej solidně modifikoval, sžil se s nepříliš vstřícnou hratelností, abych konstatoval, že to je vlastně jen o destrukci a fyzice. Což nebyl můj šálek kávy. S koncem roku mi hra už ani nešla spustit, to sice jeden trik vyřešil, ale nelíbila se mi zase vizuální stránka. Mody nějak přestaly fungovat, co já vím. Výsledek neodpovídal straším screenshotům z hraní. Tudíž zasloužená odinstalace.

Z dění na DH mě potěšila další nálož achievementů :) Vcelku pěkný zářijový update a to, že to tu furt relativně žije. Občas něco přidám, edituji, napíši takže pohoda. Poměrně zásadně vylepšen můj DH profil, především tím filmem a seriálem dole. A pochopitelně Petrou nahoře, přestože to začátkem roku měla fakt těžké.

Nadšený nejsem ze zrušení pečlivě nalinkovaných a otagovaných her, pro mě nepostradatelná věc. Už aby tu nějaká obdoba toho samého byla. Pak taky postrádám Sledované u komentářů, to mi nahrazuje Vše, o nově přidaných komentářích se tak z homepage nedozvím. Já tam totiž mám jen nepřečtené věci. A do budoucna rozhodně pozor na jakékoli radikální změny, kdo si na ně má pořád zvykat.

Herní přání na rok 2016? Určo dohrát Hi-Def mod pro Doom 3: BFG Edition, dále si koupit kompletní Dishonored se všemi DLC a dát opáčko. V této souvislosti mi to nedá, těším se na druhý díl. Pokud bude lépe zpracován, disponovat lepším způsobem spuštění hry, půjde opět o Steamovku, rozjedu ji-li, tak nevidím důvod, proč by měla dvojka Dishonored být v něčem horší.A samozřejmě kopu dalších, dohraných (zopáknutých) věcí.

DH přeji do roku 2016 dost aktivních uživatelů, hodně akcí spojených s komunitou, málo spamu a banů.

Únorový sraz V Náplavní

Drolin

1) Tak tady nebylo tolik z čeho vybírat jako minulé roky, ale tento rok bylo celkem nečekaně nejzábavnějším zážitkem Sengoku Rance - humor byl očekávaný, nicméně se SR hrálo i velmi příjemně a tedy poskytovalo zábavu na velmi dlouho. A ano bavil jsem se u Rance zatím více jak u třetího Zaklínače či GTA V. A druhou nejzábavnější hrou je překvapivě také vizuální novela, a to Ever 17: The Out of Infinity. Zklamáním se naopak stalo vychvalované Transistor.

2) Potěšil mě větší počet akcí a setkání, stejně tak již viditelný progress databáze-her - ač stále ne v klíčovém bodě "konzole". Těší mě že se na DH objevuje v přidaných dost freeware her, japonských her a některých rarit, tedy je pro mě DH stále informační zdroj i v tomto směru. A tímto tedy díky uživatelům, kteří se o toto starají.

3) Přání jsou jasná, aby vyšlo The Last Crown: Blackenrock, aby byl dokončen fanouškovský projekt Mother 4 a aby konečně viděl světlo světa i překlad na pravděpodobně nejlepší hru všech dob - Moon: Remix RPG Adventure. Nebo by mohlo stačit vyjití Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar a Asylum... no a DH si zaslouží takto velké počty návštěv a možná více komentářů a diskuzí u méně známých her.

Tulareanus

1) Najviac ma tento rok bavila a potešila jednoznačne hra Pillars of Eternity, oldschool RPGčko vo veľmi user-friendly modernizovanom háve s výbornou hrateľnosťou, príbehom a atmosférou. Po tom, čo sa posledné roky vydáva som si už nemyslel, že niečo takéto ešte niekedy vznikne.
Čo ma sklamalo - nehral som až tak veľa hier, ktoré vyšli v 2015, aby som to mohol nejak poriadne posúdiť, no z časti ma sklamalo Dreamfall Chapters. Ako dlhoročný fanúšik The Longest Journey som síce už ani nečakal, že sa niekedy po Dreamfalle dočkáme ešte nejakého pokračovania, no z hrania som bol rozčarovaný. Na jednej strane som bol zvedavý na príbeh, na druhej smutný z toho, ako hra prestala byť adventúrou a ako je technicky zastaralá a s grafickými bugmi, nehovoriac o nadbytočnom zamotávaní príbehu.

2) Čo sa týka DH ma určite tento rok najviac potešilo, že som sa konečne mohol zúčastniť zrazu.
Nie je tu vyslovene nič, čo by ma nejak negatívne ovplyvňovalo, zlepšiť sa dá veľa "maličkosti" ako napr. filtrovanie na webe, ale toho sa snáď časom dočkáme.

3) Dúfam, že nový Torment (momentálne moja najočakávanejšia hra) bude stáť za to a že sa dočkáme ešte ďalších kvalitných RPGčiek. :)

RNDr. Gunár Pavel

1) Už pěknou řádku let většinou nestíhám hrát hry v roce, kdy vycházejí. V roce 2015 se mi poštěstilo pouze u dvou, stát se součástí „momenta“. Obě mě stejnou měrou nadchly stejně, jako zklamaly. První je epizodické Life is Strange, kde jsem se výborně bavil až do páté epizody. V té bohužel autoři smysl ani trochu nedávající pointou (a to i v rámci reality, kdy dokáže teenagerka svou ručkou vracet čas), celkovou designovou odfláknutostí (se závěrem vyvolávajícím aluze na barevné konce v Mass Effect 3) a prapodivnou agendou (jakkoliv se budeš snažit, osud tě stejně zdrtí) pokazili, co se dalo. Přínos této hry tedy vidím hlavně v tom, že dokázali předvést potenciál adventur, který však nakonec nenaplnili ani zpola. Druhý je datadisk pro AoE II HD s podtitulem African Kingdoms a tady budu stručný. Co naplat, když je nový obsah krásný jako obrázek a singleplayerové kampaně výborné, když vám PLACENÝ datadisk na několik měsíců vysadí multiplayer v celé hře...

2) Jednoznačně mě potěšilo, že přidání konzolí je konečně na pořadu dne, nepotěšil mě malý zájem o podporovatelství DH projektu.
Chtěl bych, aby na DH byla umožněna podpora Trophy/Gamertag kartiček skrze URL/BBBc/HTML, což brzy navrhnu, pokud už to neudělal někdo přede mnou.

3) Přál bych si mít čas na dokončení několika her napříč PC/PS3/X360. Skutečně nevím, co dřív.
Předně bych chtěl popřát všem aktivním i pasivním uživatelům DH pevné zdraví, ačkoliv se toto přání může zdát dosti otřepené, obsahu to na důležitosti neubírá. To samé přeji databázi, která potřebuje klidně i mírný, zato však konstantní nárůst uživatelské své základny.

U Kristiána, kde mají parádní řízek za 55,-Kč.

Wolverine

1) Nejlepší hrou vydanou v roce 2015 se u mě jednoznačně stala Life is Strange. Příjemný soundtrack, pěkné vizuální pojetí, zajímavé postavy, poutavý příběh, dopady na rozhodnutí, přetáčení času – no zkrátka hra, která mě letos mile překvapila. I když jsem zatím skončil u třetí epizody, tak podle místního hodnocení na DH si i poslední dvě epizody evidentně drží vysokou laťku.
Jinak hry, které sice letos nevyšly, ale dostal jsem se k nim až tento rok a bavily mě: The Wolf Among Us, Max Payne 3 a Helldorado: Conspiracy.
Největším zklamáním (a zároveň nejhorší hrou), kterou jsem letos prošel (a kupodivu i dohrál), bylo jednoznačně Delta Force: Xtreme 2. Po svém letošním (zejména pro první dva díly nostalgickém) maratonu celé série Delta Force to bylo opravdu hodně špatné zakončení. Je opravdu smutné, s jakým hnusem se Novalogic se svou značkou rozloučili.
Mezi další hry, které mě letos víceméně zklamaly, byly: Homefront,Sniper: Ghost Warrior a Zombie Army Trilogy.

2) Na DH bych rád uvítal i nějakou (neziskovou) soutěžní diskuzi. Pamatuji si (ani už nevím, kdo to začal), jak někdo kdysi vložil do obecné diskuze na PC namalovaný obrázek ze hry a ostatní měli hádat název hry. Vítěz pak měl nakreslit další obrázek a ostatní měli opět hádat. Takhle to vydrželo tři dny a byla to celkem fajn věc i pro ty, co nejsou v diskuzích příliš ukecaní.

3) Herní přání? No sice to nebude jenom na příští rok, ale rád bych se v budoucnu ještě někdy dočkal herního návratu Indiana Jonese a vydání nového Commandos.
Na DH bych popřál všem těm lidem, kteří napíšou otázku typu "Kdy už se přidají konzole?", aby se konečně dočkali reálné odpovědi :-)
No a samozřejmě všem bez rozdílu co nejvíc dohraných dobrých her.

Kvasa

1) Tak jednoznačně Pillars of Eternity. Je to parádní návrat starých časů se vším všudy. Pro milovníka Baldur’s Gate, splnění vlhkého snu. Vždycky si vzpomenu na článek jednoho „ odborníka“, který tvrdil, jak jsou izometrická rpg mrtvý žánr. Ostatně to psali i o dungeonech a všichni víme, jak se prodával Grimrock.
A zklamání je Fallout 4. Páč tolik stupidit, ať už v příběhu, nebo v samotné hře, jsem nikde jinde nenašel. Úplně špatná hra to není, ale ten promrhaný potenciál mě strašně štve. Přiznejme si, nebýt to svět Falloutu, tak to letí z okna po pár hodinách hraní.

2) Potěšila mě změna vzhledu stránek, která mě zároveň teda vlastně nepotěšila, protože nemám moc rád změny a ze začátku jsem v tom měl opravdu chaos:-)
Na zlepšení je toho dost, ale podle mě je zbytečné řešit to zrovna teď a tady. Navíc je mé království z jiného světa, takže se mé připomínky nemohou brát vážně.

3) Mé herní přání je prosté. Hlavně ať mě hry stále nepřestávají bavit a ať konečně vyjde Dungeon Master 3.
No a DH bych popřál hlavně spoustu nových návštěvníků. Páč čím víc lidí, tím je větší šance, že se tam vyloupne opravdu kvalitní člověk a to je jak známo nedostatkové zboží.
Jinak přeji všem kvalitním i méně kvalitním současným uživatelům, hodně štěstí, zdraví a hlavně herní pohodu do nového roku.

Fatality

1) Když pominu hry, které jsem odehrál už po několikáté (Metal Gear Solid 3, Oddworld: Abe's Oddysee a další), tak nejvíc mě letos bavilo GTA 5, South Park: Stick of Truth a The Talos Principle. A naopak nejvíc mě zklamalo Aliens: Colonial Marines.

2) Těžko říct, změny beru. Nepotěšilo mě, že nebude spoiler ve spoileru (we HAVE to go deeper) a že se neplánujou diskuze ve vláknech. Zlepšil bych to tím, že bych přidal možnost spoileru ve spoileru a předělal bych diskuze na diskuze s vlákny.

3) Herní přání je pořídit nový počítač a dohrát méně her, než letos, ale to se mi asi nepovede, protože chuť do her mě stále neopouští. DH bych chtěl popřát, aby zavedla změny uvedené v bodě 2, ať se jí samozřejmě daří a aby moderátoři rychleji schvalovali navrhované nové hry.

Strady

1) Nej hra asi Papo & Yo moc jsem si to užil ale na paty šlape Bioshock 2 ! Zklamání, asi nic co jsem hrál, ale je pravda, že jsem se těšil na nového Batmana, půl roku po vydání a stále ještě není doladěný, aby se dal dobře hrát na Pc... To je velké zklamání.

2) V letě sraz, to byla opravdu paráda. jinak nemám nic, co bych DHčku vytknul.

3) Pod stromeček si nadělím nové stoly do Pinball FX2 a bylo by hezké, kdyby kluci Warrner Bros dodělali toho zkurvenýho Batmana!! Tak asi tak. No a DH přeji hodně nových členu a ať vše funguje jak má.

Tenkrát na Letné

Jack_dark

1) Letos mě nejvíc chytli Zaklínač 3, Metal Gear Solid V a příjemné překvapení v podobě datadisku Old Blood k Wolfensteinu. Naopak největší zklamání bylo z Hatred.

2) Co mě na DH potěšilo si letos nějak nevybavím, spíše si po každém update musím zvykat na novinky na DH.

3) Herní přání mám, aby se povedli hry, co vyhlížím a herně byl rok zase více bohatý než ten letošní. DH přeji ať se jí dobře daří, zdravý vývoj bez zpomalení a slepých uliček, a snad již dojde i časem na ty konzole.

Gordon

1) Těch her bylo celkem dost, ale nejvíce mě určitě zklamali hry Star Trek Online a AC III, naopak nejvíce mě potěšil Mass effect který teď rozjíždím, taky COD: AW nebyl nejhorší, Ovšem největším potěšením pro mě byly nové Wolfenstajni. Nevím, jestli jsi měl na mysli hry, co letos vyšli (bylo to nějaké slabé), ale předpokládám, že ne.

2) Na DH mě nejvíc zklamala první aktualizace, která byla plná chyb, úbytků a nedodělků, druhá aktualizace to sice už zlepšila ale i tak zůstali pro mě největší nedodělky a to: odebrání možnosti plusovat zajímavosti z HP, přidané hry nejdou umístit do řádku jako dřív a zbytečná roztahanost webu (po druhé aktualizaci se to zlepšilo ale nevyřešilo)

3) Mé osobní herní přání je samozřejmě si vylepšit sestavu a aby vycházeli nepředražené kvalitní herní počiny. DH přeji dlouhý chod, beru jí jako svojí herní základnu a chci aby fungovala dál a aby byla komunita pořád stejně dobrá, jo a samozřejmě nemrvit další aktualizace.

Garret

1) Letošní rok byl pro mě herně nalajnovaný celkem jasně. Dying Light, pátý díl GTA a Witcher 3. Očekávání splněna, všechny tři hry jsou to nejlepší, co jsem si mohl letos zahrát. I přesto bych jako největší zklamání označil právě Witcher 3, který byl ve své rané podobě technicky hodně špatný a připravil mě o spoustu nervů.

2) Velký update už byl potřeba jako sůl, především pak vylepšení mobilní verze webu. Samotná DH pro mé potřeby zůstala funkčně stejná, jen trochu znepřehlednila diskuze. Nepotěšil mě jeden VIP s božským syndromem. Toho bych "vylepšil" hned jako degradací...

3) Přál bych si, aby konečně vyšel Wreckfest jako finální verze a aby si jej pořídila celá skvadra bývalých hráčů Flatoutu. Už mi chybí řádné kvalitní drandění s lidmi tady vocať, z DH.
DH bych popřál i nadále věrnou, stabilní a kvalitní komunitu hráčů. A taky bych jí přál už konečně ty konzole. Zaslouží si je.

Godofthesick

1 - Bavil Zaklínač 3, zklamal D4
2 - Potěšili nové změny a nepotěšili nové změny.
3 - Více stříleček, kterých vychází strašně málo a DH přeju konzole!

Jendaf

Ahoj, třeba mě hodně velmi potěšil upgrade stránky. Opravdu velký posun dopředu. Možná by mohl být příští rok další upgrade stránky. Ikony jsou dobré, jentak dál.
Nic mě nezklamalo, naopak. Zobrazení her, atd.

vodkasesemtexem

1) tak jako překvapení tohodle roku mě hned napadne Starship Troopers, vůbec jsem o tý hře nevěděl, ale působila na mě podobně jako film, kvalitně, autenticky zpracovaná střílečka ze starý školy. která mě nejvíc zklamala? určitě Earth 2160! trochu jsem to z recenzí čekal, ale ten rozdíl mezi lákavým obalem a hratelností byl obrovskej. (dohrál jsem s cheatama jednu kampaň)

2) nejdřív jsem se zalekl těch dizajnovejch změn, nakonec to nebylo tak hrozný. doporučuju minimum inovace, když to funguje.

3) vzhledem k tomu, že tento rok byl v duchu plnění starejch restu, tak ten příští si žádný mety dávat nechci, protože to bylo dost náročný, zahraju si prostě naprosto neznámý tituly, a budu se věnovat převážně simulacím. DH bych popřál, aby se držela ve starých zajetých kolejích, nechala nadále prostor všem individuum se vyjádřit, neomezovala je zbytečnými pravidly jako někde ve skupině koček, šla jen cestou motivace k psaní vlastních komentářů, názoru a událostí na cokoli a jinak spoustu dalších členu. díky za otázku!

MickTheMage

1) Celkom komplikovaná otázka. Nikdy sa to nedá všetko hodiť na jednu hru, si myslím. Humorom ma napríklad veľmi pobavilo taktické RPG menom Chroma Squad. Zhovadilosť celého príbehu bola priam roztomilá a hra samotná neuveriteľne návykovo vtipná. Všetko dopĺňal vydarený pixelart. Moje role-play chúťky zase naplnil celý rad hier od vynikajúcich Pillars of Eternity, cez atmosféricky veľmi vydarený Shadowrun: Hong Kong až po klasiku zo stajne „goldbox hier“ menom Gateway to the Savage Frontier. Príjemne som si zaspomínal i pri svojom retro videu na najlepšiu zo série Elder Scrolls hier – Daggerfall. Z čoho možno vzniklo asi zatiaľ najlepšie video? Kto vie.
Nuž a čo sa tých sklamaní týka... Prvý krát som nedostal od kickstarteru to čo som očakával. Jeden sa volá Massice Chalice a pôvodný nápad znel oveľa lepšie, než sa ho podarilo Double Fine realizovať. Ostala z toho nemastná – neslaná hra, kde vlastne človek ani nemá starosť o vlastné jednotky. A ja by som vám povedal prečo, ale... opakoval by som sa. ;-)

2) Potešilo ma, že DH stále funguje a je jej venovaná pozornosť jej autorov. Nepotešilo ma, že napriek snahe stále mnoho ľudí netuší, že DH existuje. Čo je pre niekoho možno dobre – menej trollov, ktorí by nám otravovali život, ale na druhej strane... :-)

3) Herné prianie? Čas. CHCE TO ČAS, VOĽNÝ ČAS...KOPU VOĽNÉHO ČASU, KÝBEL VOĽNÉHO ČASU, HORU VOĽNÉHO ČASU, VEĽHORY VOLNÉHO ČASU... Pardonne moi. V poslednej dobe vychádza toľko hier, že človek to prestáva stíhať hrať. Jedno RPG tu, druhé tam, k tomu ešte niečo nové, nepoznané a človek by sa rád vrátil aj k niečomu starému a... Popritom dokončil svoj Shadowrun projekt. Nedá sa. XCOM 2, nový Deus Ex a oni tu ešte oznámia tretí System Shock...a to nehovorím o tom neznámom čísle backnutých hier na kickstarteri, o ktorých už nemám ani šajn. :-) Chápete ten nedostatok času?
DH prajem do nového roku, tak ako vždy, nových užívateľov, menej kreténov a nulovú toleranciu pre trotlov a psychopatov, ktorých rodičia nenaučili sa slušne správať. ;-)

V Geekárně - foceno v době, kdy jsme ještě nebyli přejezeni popcornem.

Wild One

1) Hodně jsem se těšil na Dreamfall Chapters, ze kterého mám teď trochu smíšené dojmy, navíc nedočkavě čekám na poslední kapitolu, takže tím trochu odpovídám i na třetí otázku, snad pátá kapitola bude stát za to! Zklamáním pro mě bylo nekonečné čekání na jednotlivé kapitoly (a to ne jen v případě DCH).

2) Na DH mě překvapil fakt, že jsem byl schopný a ochotný se opakovaně přihlašovat každý den na databázi po celý rok až do splnění achievementu "Zatracená loajalita". Tím chci říct, že DH je příjemné a návykové prostředí, do kterého se člověk opakovaně rád vrací :) Nejsem si příliš jistý, jestli mě potěšil přechod na novou verzi DH, ale zvykám si, má to svoje klady a hlavně je to především o lidech a ti jsou super! :)

3) Rád bych všem uživatelům DH popřál pěkně po mexicku, aby i nadále byli "de buena onda" tedy "na dobré vlně" jako doposud :) herní přání... to by bylo nadlouho :D asi bych to shrnul tak, že se těším na nějaké originální Indie tituly.

bartas

1) Nicméně chvilku jsem si zahrál mojí oblíbenou Civilizaci V ta mě baví furt. A teď hraji Rome total War po chvilkách a super, baví.
2) Potěšilo mě že furt jede a zaregistroval jsem, že je upgradnutá to je super. Jinak jsem si vzhledem k výše psanému ani nenašel čas jí sledovat, diskutovat, natož napsat komentář:(
Teď mě hrozně baví nadílka her předvánoční.
3)Na příští rok si přeju trhliny v časoprostoru ve kterém by 10 hodin u počítače znamenalo jen hodinu v reálném světě:)
DH přeji ať fůrt jede. Ať to administrátory baví. A aby si během svého rozrůstáni udržela komunitní "rodinnou" atmosféru. (ani nevím zdali si ji stále drží, bo jsem nesledoval.) A nikdy už žádnou Konvici!!Stačí co teď dělá se Zemanem na Albertově. :)

Marty McFly

1) Jaká hra (hry) vás letos nejvíce bavila a naopak jaká vás nejvíce zklamala?
-Witcher 3, GTA V a v současnosti MGS V - Phantom Pain
-nezklamala mě žádná z těch cca 15 letošních, co jsem hrál

2) Co vás letos na DH potěšilo a nepotěšilo a jak byste to případně zlepšili?
-potěšilo mě, že to co mám na DH rád, to zůstává při starým - solidní platforma pro diskuze o hrách, o statistiky z "českého" pohledu (co se dost liší oproti metacritic/gamerankings a proto jsou unikátní)

3) Jaké máte herní přání na příští rok a co byste popřáli DH?
-Herní? Hehe - Deus Ex - Mankind Divided, XCOM 2, Dishonored 2 a Torment - Tides of Numemera.
DH bych popřál vše nejlepší do dalšího roku a ať to jde dál, tak jako doposud.

Neanderthal

1) Tento rok ma najviac bavila hra Mercenaries 2: World in Flames a nesklamala ma žiadna. Toľko som ich zas ani nehral, budúci rok to snáď napravím.

2) Stále mi tu chýbajú aj PSX hry a možnosť si v profile urobiť zoznamy hier ako sa to dá napríklad na onlinehry

3) Moje herní přání na příští rok je jednoznačne Fallout 4, ale dám aj Metro 2033 a iné hry na ktoré sa už chystám dlhšie. Všetko dobré.

Ještě jedna z Geekárny.

Kwoky

1) Jaká hra (hry) vás letos nejvíce bavila a naopak jaká vás nejvíce zklamala?
Letošní rok byl u mě ve hrách trochu zvláštní. Můj oblíbený žánr FPS ustoupil do pozadí a vyzkoušel jsem si solidní řádku plošinovek a různých hříček. Z nich jsem největší nadšení zažíval u hraní NightSky a Element4l. V poslední čtvrtině roku jsem se pak naladil na retrovlnu a začal hrát znovu starší kousky. A všechny mě baví stejně nebo ještě víc než tehdy - Starcraft, GTA 4, Blackthorne, NHL 98 (nejlepší intro všech dob!).
Vyloženě zklamání jsem letos naštěstí nezažil. Naučil jsem se od her moc neočekávat, čímž se prostor na zklamání zmenšuje. Mrzí mě neoptimalizovanost GTA 4 a nejvíc nešťastný jsem byl při hraní Aurora Watching - vydržel jsem tři mise.

2) Co vás letos na DH potěšilo a nepotěšilo a jak byste to případně zlepšili?
Potěšilo mě, že se na DH hnuly ledy a byl vidět poměrně razantní posun v uživatelském rozhraní.

3) Jaké máte herní přání na příští rok a co byste popřáli DH?
Moje největší přání je, aby vyšel po všech stránkách vyladěný Oculus Rift, ze kterého padne herní svět na prdel. Také by mě potěšilo, kdyby konečně začali výrobci prodávat grafické karty na menším výrobním procesu. A samozřejmě chci, aby vycházely jen samé skvělé a odladěné hry :)
Lidem, kteří stojí za DH, přeju hodně chuti a elánu pro další práci. Neposlouchejte brblaly, děláte to dobře. A jsem zvědavý, jak DH ustojí přidání konzolových her. Držím palec!

sgtfury

1) Jaká hra (hry) vás letos nejvíce bavila a naopak jaká vás nejvíce zklamala?
Najviac ma zabavil Star Wars: battlefront :) Nesklamala ziadna :)

2) Co vás letos na DH potěšilo a nepotěšilo a jak byste to případně zlepšili?
Vyhral som hru zdarma!:) Zatial sa mi paci vsetko, mozno jemnejsie zmodernizovat dizajn :)

3) Jaké máte herní přání na příští rok a co byste popřáli DH?
Mass Effect: andromeda :) Všetko najlepšie :D

Sykii

1) Letos mě asi nejvíce potěšil Witcher 3 díky hratelnosti i příběhu moc jsem taky nevěděl do čeho pujdu, protože jsem o hře moc nevěděl. Jěště bych vyzdvihnul novou hru Tom Clancy's Rainbow Six: Siege i když tam nemám moc nahráno hodin tak mě hra potěšila o proti starším dílům. No a co mě zklamalo je asi nové Call of Duty nebo World of Warships.

2) Jelikož jsem tu první rok aktivně tak mě těší číst si komentáře ke starším hrám taky mě potěšilo že se DH snaží zlepšovat a stránky se aktualizují pravidelně. Co mě moc netěší je celkový vzled stránky myslím že by jste si mohli vzít příklad z ČSFD kde to šlape podle mého výborně.

3) Moje herní přání je až mají všichni dostatek času hrát hry. DH přeju více registrovaných uživatelů a ať stránky nikdy nezmizí.

Starletka

1) Z letošních her jsem zatím hrála jenom Undertale (hold nejsou peníze ani čas), které mě zaujalo velmi a určitě bych jej doporučovala všem omrknout :)

2) Na DH potěšil rozhodně nový vzhled a navázání nových kontaktů

3) Moje herní přání na příští rok je aby už konečně vyšla Syberia 3 :D Jinak všem na DH bych neoriginálně popřála šťastné a veselé a hodně plusek, splněných achievementů, zajímavých nových her a slev na Steamu do nového roku :*

FildasCZ

1) Jaká hra (hry) vás letos nejvíce bavila a naopak jaká vás nejvíce zklamala?
Nejvíc mě bavily Shadowrun hong kong, Legends of Eisenwald, Mad Max, Just Cause 3, Dying Light, Titan Souls, Ori & The Blind Forest, Zaklínač 3: Srdce z kamene
Nejvíc mě zklamali Fallout 4, Batman™: Arkham Knight, Assassin's Creed® Syndicate, Black ops 3, Star Wars Battlefront, Darksiders II: Deathinitive Edition, Might and Magic: Heroes 7.

2) Co vás letos na DH potěšilo a nepotěšilo a jak byste to případně zlepšili?
Nic, co by mě potěšilo ba naopak nepotěšilo mě, že zmizely pluska na hlavní stránce, kdy musím rozkilknout odkaz a pak mohu dát plus. Jeden z důvodů, proč sem už tolik nechodím. Zatím nejsou přidány konzole a stále mi vadí, ta
editace profilu, která je děsně nepřehledná. Stále přísná pravidla přidávání her a stále nemožnost mazání soukromých zpráv. Já to bohužel nezlepším, když to zkazili třeba ty pluska.

3) Jaké máte herní přání na příští rok a co byste popřáli DH?
Spíš než herní přání bych si přál mít víc času a aby vývojáři vydávali kompatibilní a optimalizované hry, kdy nemusím čekat 1000 let na patche. Nejvíc, co mě potěšilo je, že se trošku rozjela lokalizace her, kdy musím dát velké díky všem z https://prekladyher.eu/ .
DH bych popřál, aby sehnali více lidí, aby se tyhle stránky více pohnuly.

Ivetin B-day u Brejšků a následná párty v Lucerně.

Aaron_Hill

1) Česko-německá trilogie Posel smrti, resp. The Black Mirror. V rámci odškrtávání herních restů jsem se letos pustil do žánru, který jsem drahně let opomíjel. Odměnou mi byla hra s mimořádnou atmosférou, vydařeným českým dabingem a originálním příběhem, který mi v hlavě zůstane ještě dlouho.
Zklamán jsem byl snad jen starou láskou Star Wars: Rogue Squadron 3D, která bohužel notně zrezivěla. Ani sloní dávka nostalgie mě nepřesvědčila, že nejde o narychlo spíchnutý port z Nintenda 64, který by dnes již nikdo (ve vlastním zájmu) neměl zkoušet hrát.

2) (R)evoluce v designu stránek je přes lehkou kontroverzi krokem vpřed. Ze zastaralého webu se povedlo vykřesat moderně vyhlížející stránky s jednoduchou estetikou. Do budoucna snad nezbývá než si přát větší interaktivitu, novinky, články, screenshoty... Zkrátka víc důvodů, proč strávit víc času s DH a méně s ostatními herními portály.

3) Herní přání na příští rok je v mém případě čistě subjektivní záležitostí, přál bych si, aby konečně přišla řada na koupě herního železa a dohonění letošních restů. DH přeji, aby dále rostla, vyvíjela se a poskytovala všem uživatelům skutečný virtuální domov.

C4llix

1.) za rok 2015 mě nejvíce bavila hra Wolfenstein: The old Blood, lehké zklamání bylo Lost Horizon 2

2.) nové přehledné menu či úvodní stránka, nepotěšilo me podporovatelství, že nelze přispět jednorázově ale jen za měsíční poplatek, což je podle mně blbost

3.) ať už je tady konzolová sekce, včera bylo pozdě

m.a.t.t.

1. Každý bude asi pomínať tretieho Witchera, preto spomeniem Life Is Strange. Nenápadný projekt, o ktorom som ani nevedel a nakoniec sa z neho vykľulo veľké prekvapenie. Čo sa týka sklamaní, napadá ma Lost Horizon 2, ktorý je po skvelej jednotke jasným krokom vzad, alebo stále neukončené Dreamfall Chapters. Nie je to zlá hra a svojim spôsobom ma baví, ale očakávania som mal oveľa vyššie a narozdiel od niektorých mi nestačí, že sa odohrávajú v známom svete a že po dlhých rokoch prinášajú uzavretie ságy.

2. Asi by som mal napísať, že nová verzia DH, ale skôr by ma potešilo dlho plánované zavedenie konzolí. A to podotýkam nie som vôbec konzolista, ale už s nimi začínam súcitiť :) Tým som zodpovedal na obe otázky.

3. DH by som prial, nech nespí na vavrinoch, pretože stále je čo zlepšovať a nech konečne príde s ďalším ObCastom. Jediným herným prianím je čo najmenej sklamaní.

lseling

1) Nevím, jestli má jít o nové hry, ty já moc nehraju. Z finančních důvodů. Takže z her, co jsem letos hrál, mě nejvíc bavila RaceRoom Racing Experience, protože jsem závodník (i když momentálně s rozbitým volantem). Nejvíc mě zklamala Penumbra: Requiem

2) Potěšil mě přechod na novou verzi, která se mi hodně líbí. Zlepšil bych pouze to, že když z úvodní stránky někam vlezu (komentář, diskuze ...), nestačí mi k návratu jedno kliknutí na "Zpět". Musím dvakrát. Ale jinak fakt dobrý.

3) Databázi bych chtěl popřát, ať vzkvétá a zkvalitňuje se. Podporovat sice zatím nemůžu, ale snad se to v budoucnu zlepší. A moje herní přání? Musím si našetřit na nový volant a pak si budu přát Project CARS.

HEX

1) Nejvíc mě potěšila hra The Age of Decadence tím, že po jedenácti letech vývoje opravdu vyšla a já jí teď budu moct ukazovat lidem při hádkách o to, co to vlastně je to RPG jako jasný příklad toho, co to RPG je.

Nejvíc mě nepotěšil Fallout 4. Ne tím, co z Bethesdy vypadlo za hru, ale tím, že jsem se na to zas chytil. A i když mi tam vadilo jaky je to Fallout, jaký je to RPG, jaký tam sou rozhovory a NPC, jak svět nedává smysl, tak jsem to stejně hrál týden v kuse, jak největší feťák se k tomu vracel každou volnou chvilku a po dohrání byl sám ze sebe zhnusený za to, s čím jsem to vlastně trávil svůj herní čas.

2)Potěšilo mě, že jsem se k DH po nějákem čase vrátil s představou, že zde upozorním na trochu zapadlejší tituly a ono to docela vyšlo. Tuhle snahu jsem věnoval už zmíněnému The Age of Decadence a teď se chystám trochu hypeovat UnderRail. U obou her si myslím, že v naší RPG pozitivní zemičce můžou najít své publikum, jen o nich musí někdo dát správně vědět. A DH se mi jeví jako ideální platforma.

3)Herní přání je co nejvíc prodejů pro lidi z Iron Tower studio. Hádáte správně, tvůrci The Age of Decadence. Mají ještě hodně zajímavých nápadů na to, kam žánr RPG vzít, tak doufám, že se jim poštěstí je realizovat.
A DH bych přál, aby někdo, třeba já, vymyslel, jak správně psát zajímavosti. To co tam teď většinou je, mi moc nesedí.

Lock in Prague - kdo by čekal, že největší problém budeme mít s razítkem a kusem papíru?Ale hlavně, že jsme se nakonec dostali ven.

Karasman

1: Na letošní hry jsem si ještě moc času neudělal, ale spíše doháněl resty z minulého roku. Zde bych vyzdvihl dvě hry, za prvé graficky famózní The Vanishing of Ethan Carter a poté atmosférickou This War of Mine. A pak samozřejmě Blizzardí Hearthstone: Heroes of Warcraft, u kterého trávím každý den aspoň chvilku. Největší zklamání je pro mě poslední Call of Duty: Black Ops III, což je srágora nehorázných rozměrů a zdaleka nejhorší díl CoD vůbec.

2: Největší plus je samozřejmě nová verze DH a nemyslím tím ani tak design, který není špatný, ale je otázkou zvyku, jako spíše spousta drobností a optimalizace. Je skvělé vidět, že i přes nedostatek času je tento dobrovolný projekt stále opečováván s láskou.

3: Největším herním přáním je pro mě více času na aktuální hry. Stále se chci dokopat do třetího Zaklínače, Pillars of Eternity nebo Fallout 4, v hledáčku mám pak druhý XCOM nebo čtvrtý DOOM. Bohužel mi plány docela narušuje první a druhý díl velice těžké gamesy Dítě s možným třetím sequelem. No, nechme se překvapit... DH samozřejmě přeji jen to nejlepší, spoustu podporovatelů a skvělou komunitu.

Tarhiel

1) Hm, a musia to byť len hry vydané roku 2015?
V tom prípade Shadowrun: Hong Kong - aj keď príbehovo nebol až taký silný ako Dragonfall, stále nadpriemerná záležitosť a nový UI+vylepšený decking stoja za zahratie.

2) Co vás letos na DH potěšilo a nepotěšilo a jak byste to případně zlepšili?
Prekvapila ma zmena vizuálneho kabátiku :) Spočiatku som si na ňu nemohol zvyknúť, ale teraz ste tam čosi zmenili, take to vyzerá podobne, ako tá predchádzajúca verzia, takže sa nemôžem sťažovať :) Podstatné je, že to tu žije.

3) Jaké máte herní přání na příští rok a co byste popřáli DH?
Pre seba nový herný PC a Witcher 3: Enhanced Edition (snáď by mohla byť koncom roku, keď ten budúci už sa chcú venovať Cyberpunku 2077), ostatné mi nechýba.

Psyx

1, Nejvíce mě letos bavil druhý Grimrock, byť je to loňská úroda. A ještě musím přihodit Cat Lady, která pro mě byla asi největším překvapením. Díkybohu letos žádné zklamání, aspoň co mi paměť vylovila.

2. Zkamal update databáze na verzi 2.1 a povzbudilo doladění ve verzi 2.2. Nicméně pořád s nostalgickou slzou v bulvě vzpomínám na verzi 1.0 aneb stěna textu, která mi zatím vyhovovala nejvíc.

3. Přání? Aby se to tu příští rok stále obešlo bez konzolí? To mi asi neprojde, co? :)

Phoenix

1) Nehrál jsem nic z velkých pecek, co vyšly v roce 2015. Takže Joe Dever's Lone Wolf HD Remastered, Deadpool, FEZ, Limbo, Wolfenstein: The New Order a určitě právě hraný Shadow Complex Remastered. Pokud bych měl jmenovat jen jednu, tak Deadpool, něco tak neuvěřitelně šíleného a současně neskutečně zábavného jsem dlouho nehrál. Konečně se mi také podařilo dohrát amigácké klasiky Gloom a Crystal Dragon, dvoudílné PS2 ARPG Champions a čtyři díly God of War (z nichž jednička na PS2 byla suverénně nejlepší konzolovka, jakou jsem tento rok hrál). Naopak největší zklamání byl určitě Thief.

2) Jedna věc mě potěšila a nepotěšila současně a to změna designu. Je to hlavně můj problém, jsem konzerva a mám rád věci jednoduché a přehledné, takže tolik neocením třeba modularitu. Rád bych také tu konzolovou sekci :-) Na druhou stranu mě neustále těší celé osazenstvo databáze, spousta rozumných lidí s přehledem, se kterými je radost se bavit (o vedení DB nemluvě :-) )

3) Nemám tolik herní přání, spíše související HW přání. Potěšil by mě nový stroj, abych si mohl zahrát třeba The Witcher 3: Wild Hunt, možná se konečně rozhoupu k upgrade. Databázi bych přál neustále se rozrůstající fandovskou základnu, ať vydrží stav s převážnou většinou rozumných lidí a co nejvíce podporovatelů.

Hrát laser game, když bylo venku přes 30 °C byl ten "nejlepší" nápad.

Pacman13

1. Určitě mě velmi potěšil, překvapil a zároveň bavil DiRT Rally, 200 hodin za cca 3 měsíce si myslím, že za to stojí. Dále pak [chybný odkaz na hru] jsem konečně rozehrál, a taky mě to zaujalo. Líbí se mi. A jestli mě nějaká zklamala? Nevím o žádné, asi se mi vše líbilo :D

2. Velmi mě potěšil update 2.2 "Homepage Edition", příjde mi to celé takové, lepší. A určitě jsem moc rád za Vánoční nadílku jako vždy, a hlavně za Quake Live turnaj, velmi jsem si ho užil, i když jsem přišel během něj o 3 myši :'D. A určitě si přeji cca rok a půl konzolové hry aby byly přidané na DH, je to náročné, ale věřím, že to už brzy bude. A od nového roku bych chtěl začít podporovat DH, tak snad to splním :D

3. Moc se těším na v podstatě všechny závodní hry, na Deus Ex Mankind Divided.
A všem uživatelům, adminům, a všem živoucím bytostem na DH přeji mnoho hraní, herních úspěchů, šťastné prožití svátků, zdraví, lásky a hlavně sexu, nesmíme přece zanedbávat naše drahé polovičky :P a samozřejmě hodně štěstí do nového roku.

joddy

1 ) Nejvíce mě jako moto fandu potěšil přídavek Assetto Corsa: Dream Pack 1 , severní smyčka tak konečně dorazila na PC v té nejlepší možné podobě!
Nejvíce mě zklamal Double Dragon: Neon(2014)

2) Vyšla očekávaná aktualizace + , revoluce se však nekonala -

3) Přál bych si mít čas na hraní :) , tvůrcům přeji pevné nervy a dostatek zdrojů.

Fritol

1) Z letošních her jsem nedal šanci ani jedné áčkové hře, každopádně i mezi indie hrama se našel klenot. Po dvou letech jsem udělil hodnocení 100% a to hře Ori and the Blind Forest. Jakožto milovník plošinovek ji beru i jako nejlepší hru v žánru vůbec.

Zklamaný jsem nebyl ze žádné hry, spíše mě mrzí, že někteří vývojáři (nebo spíše vydavatelé) šli po vzoru Ubisoftu a kašlali letos na PC hráče ohledně optimalizace. Naopak samotný Ubisoft se letos překvapivě vcelku polepšil.

2) DH mě letos potěšila i nepotěšila aktualizací. I když si nemám na co stěžovat co se změn týče, tak jsem očekával konečně ty konzole. Budu tedy doufat, že nebudem zas čekat několik let a aby výsledek nebyl omezen na současnou generaci, ale pujde se i do herní historie a já si třeba ohodnotím mé oblíbené NES hry. A jak bych to zlepšil? Reklama. Peníze jsou velká motivace pro budoucí vývoj a já si ten adblock s radostí vypnu. :)

3) Herní přání mám jediné. Ať nové Mirror's Edge nestojí za prd. DH pak přeji spoustu fajn nových uživatelů a tvůrcům nové nápady do budoucna. (Kam se poděl ObCast hoši? :D)

H34D

1) Letošní rok byl jednoznačně ve znamení vysněného GTA V. Nečekal jsem, že já, takový zatrpklý pařan-stařec (tedy spíše duchem) se dokáže ještě blaženě usmívat nad singleplayerovou počítačovou hrou, užívat si její každičký element a nakonec tomu napálit i 100% na databázi... K mé radosti se tak ale stalo, takže i když jsem toho letos moc nehrál, jsem spokojen. Zklamání mě v oblasti her snad ani nepotkalo, možná bych jen zmínil, že přespříliš vysoká očekávání na kampaň SC2: Legacy of the Void nebyla naplněna, ale to není žádná tragédie...

2) Potěšilo mě, jak ožila Quake komunita, potěšilo mě, že jsme byli schopni uspořádat pravidelné DH pařby a dokonce se díky Kwokymu zúčastnit i databázové ligy. Tohle byla moc příjemná etapa. Na druhou stranu musím zmínit, že mi vůbec nesedla změna designu databáze, vlastně na webu od té doby trávím mnohem méně času. Mrzí mě, že to tak je, protože dokážu poznat, kolik poctivé práce bylo na novém vzhledu odvedeno, což opravdu bylo, jenže prostě ten výsledek není vůbec sympatický. Omlouvám se za upřímnost. :)

3) Herní přání na příští rok snad ani žádná nemám, ale kdyby vyšlo Kingdom Come: Deliverance, nezlobil bych se. :) Databázi a speciálně jejím tvůrcům bych rád popřál hodně zdaru a chutě do tvorby. I když se jejich poslední snažení tolik nevyvedlo, stejně jim všem držím palce, vzkazuju jim, ať nevěší hlavu a doufám, že vytrvají. Databáze her za to stojí.

Srpnový velký DH sraz

Zoltan

1) Nejlepší byl Zaklínač 3, o tom není pochyb, v mých očích jedna z nejlepších her vůbec. Skvělé bylo i Cities: Skylines, nejlepší městská budovatelská strategie od SimCity 3000. Zklamání bylo jen jedno, a to loňský Thief, ten byl hodně špatný.

2) Letos se mi líbilo, že se databáze konečně někam posunula, dle mého tím správným směrem. Zklamaný nejsem z ničeho.

3) Herní přání nemám, snad jen ať se druhý datáč k Zaklínači povede aspoň tak jak ten první :) DH přeji víc nových kvalitních uživatelů, což by mohlo znamenat i vyšší počet podporovatelů, tím pádem rychlejší vývoj databáze a tak by se konečně mohlo dostat na konzolové hry od Atari a podobně :)

Guldy

1) Co se týče single-playerových her, nejlepší zážitek byl Witcher 3. Jako hráč online her, které během hraní s kamarády nabízí naprosto odlišné zážitky, musím zmínit Heroes of the Storm, Lord of the Rings Online, a také koneckonců Diablo 3 Reaper of Souls. Tyto hry nabízí nekonečný content.

2) Na DH mě těší to, že lidé (ať to jsou samotní admini nebo admini reagující na ostatní uživatelé, kteří jsou nespokojeni) dodržují v určitých mezích pravidla, která je nutno dodržovat. Souvisí s lidmi, jejichž smysl je buzerace a trolling. Zakládají účty donekonečna atd.
S tím souvisí i část o zlepšení, která se váže k tomuto tématu. K featurám zatím komentář nemám.

3) Těším se na Tomb Raider, WoW Legion.

Databázi bych popřál nové a aktivní členy. Za druhé další a další content, komentáře, nové hry, zajímavosti. Také chci popřát, aby se co nejvíce eliminovaly existenční trable (málo financí na chod apod.)
Na závěr chci dodat své osobní přání. Já osobně bych byl velmi rád, kdyby se na DH přidalo více achievementů.

Jumas

1) Jaká hra (hry) vás letos nejvíce bavila a naopak jaká vás nejvíce zklamala?
Nejvíce mě letos bavilo hrát dva poslední, na PC těžko sehnatelné Bondy (Blood Stone 007 a 007 Legends). U 007 Legends mě navíc překvapilo, jak špatné má zde hodnocení a přesto mě to dost baví. Špatný nebyl ani Prince of Persia: The Sands of Time. Největším zklamáním je asi BloodRayne 2, do které jsem vkládal hodně nadějí, ale je to ohromně těžká záležitost s občas otravnou hratelností.

2) Co vás letos na DH potěšilo a nepotěšilo a jak byste to případně zlepšili?
Určitě mě nejvíc potěšil update. DH je zase o krok dál a je vidět, že se o ni admini stále starají. Moduly jsou super a když jdou teď libovolně přesouvat nebo vypínat, nemám k nim žádné výhrady. Nenapadá zrovna nic, co by mě tady letos nepotěšilo.

3) Jaké máte herní přání na příští rok a co byste popřáli DH?
Stejně jako loni jsem si letos plno her koupil sám nebo jsem je dostal k svátku a narozeninám. Od ježíška bych si ale přál alespoň jednu z pětice her Dishonored, Middle-earth: Shadow of Mordor, The Elder Scrolls V: Skyrim, Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist a The Witcher 2: Assassins of Kings. DH a jejím uživatelům přeji do nového roku jen to nejlepší. Ať se vše mění jen k lepšímu a všem se splní jejich přání.

pipboy

ad1) Překvapilo Dirt Rally - přišlo z ničeho nic a na rozdíl od všech těch předešlých Dirtů bylo naprosto super. Rally bez dude-bro hovadin pro amíky, s vysokou obtížností, s krásnými tratěmi, s automobily napříč půlstoletím. Dirt Rally je pro mě nejlepší rally hrou od vydání Mobil 1 British Rally Championship a to už máme nějakých 16 let. Mobil 1 BRC má imo stále v lecčems navrch, ale tak třeba v množství Škodovek by se Dirt Rally snad mohlo v budoucnu alespoň dotáhnout.
Ze starších kousků mě příjemně překvapila Shantae - metroidvania serie má solidní (i když nijak převratný) gameplay, milý humor a taky nejednu roztomilou a roztomile rozanimovanou dívčinu. Už se těším na pokračování.
Taky jsem se díky Playstation Plus dostal k Yakuze 4. A to byla většinu času super jízda. Napínavý a lehce over the top příběh, k tomu velmi over the top akce - no co by kdo ještě chtěl? (No ok, ke konci začínaly být bitky nepříjemně těžké.) Navíc realisticky ztvárněná čtvrť japonského velkoměsta mi připomělo můj čas v Japonsku strávený. (A teď mám tedy na mysli hlavně ty 24/7 sámošky.)
Tales from the Borderlands byla nakonec dobrá komedie, kterou jsem si hodně užil. A to Borderlands moc nemusím.
Dex byla fajn hra českého původu. Na jednu stranu mě překvapilo, jak dobře to nakonec navzdory nezkušenoti týmu a extrémně klišé settingu dopadlo, na druhou stranu hra vyšla nedoladěná a dokázala občas dost naštvat.
Zklamáním pro mě byli Helldivers, ale asi si za to můžu sám. Kamarád to děsně vychvaloval a já si myslel, že je to v zásadě jednodušší, sci-fi verze Magicky od stejných autorů. Ale když se ukázalo, že je to jen tupá rubačka s jednou mapou, prakticky MP only a bez kampaně... vyhozené peníze, no.
Trochou zklamáním bylo i Hotline Miami 2, u kterého ve snaze diverzifikovat gameplay tvůrci tak trochu zabili kouzlo původní hry. Ale pořád to byla fajn řežba.
No a zklamáním byl jistém ohledu i Metal Gear Solid V, čistě proto, že příběhově není dokončený. Bo jinak byl super.

ad2) Potěšila upravitelnost nového layoutu. Nepotěšila absence konzolí.

ad3) Herní přání vlastně ani nevim. Abych na to měl víc času. A peníze.
A DH přeju konzole a ať se vyserou na povinné popisky a podobné kraviny a ať to kurňa navrhují trochec víc future-proof.

Velký DH sraz - to jsme ještě nevěděli,že nás čeká poledance vystoupení a půlnoční házení s létajícím talířem.


RomcaT

1) Bohužel jsem nehrála žádnou hru, která vyšla v roce 2015, ale hrála jsem About Love, Hate and the other ones z roku 2014 a Legend: Hand of God z roku 2008 a obě hry mě moc potěšily. Není to moc, ale vzhledem k tomu, že se nám letos narodil syn, tak jsem se k dalším hrám nedostala.

2) Na DH mě potěšily samozřejmě nové vylepšení, obzvláště jsem ocenila rychlejší a přehlednější mobilní verzi. Také se mi líbí možnost nastavení umístění modulů na hlavní stránce a velice praktické načtení posledního nepřečteného příspěvku v diskuzi. Asi bych se vrátila k původní verzi hlavičky DH, tato mi přijde prázdná.

3) Ráda bych si z připravovaných her zahrála SpellForce: The Order of Dawn a Street Fighter V, když bude čas a když se mi dostanou do ruky. S knihovničce na Steamu i doma mě ovšem taky čeká pár herních titulů na které jsem si zatím neudělala čas, ale chtěla bych si je zahrát například Trine 1 i 2 nebo Mytheon a Transistor.
Databázi her bych chtěla popřát mnoho dalších aktivních uživatelů a stálou přízeň stálých uživatelů. Adminům přeji hodně sil na vylepšování databáze a hodně trpělivosti s nedočkavými uživateli, kteří stále brečí po přidání konzolí na DH ;o)

SilentWolf

1) Bloodborne jako hra, která mě nejvíc bavila. A zklamal mě MGS:V ale tím, že si fakt pečlivě vybírám co hrát tak se holt stane, že mě zklame jedna z mých TOP3 her. Ale jednoznačně postavy a cutscény v MGS:V.
2) Aktivně (každodeně) jsem se začal vyskytovat na databázi až někdy letos, díky mé znovuobjevené chuti k hraní (díky konzoli), těší mě tedy objevovat zde fajn lidi a víc se podílet v diskuzích. Už to není jen letmo, už se cítím být součástí a jsem za to rád.

3) Sobecky přeji DH ať se jí povede implementovat zde ty konzole.. hihi. A minimum trollů a naopak maximum rozumných lidí, kteří tvoří páteř tohoto serveru. Díky nim to tu není jen přežitelné (což je na herních webech občas obtíž) ale i příjemné.
A mé herní přání? Těch je.. nejvíc ale asi ať se pohne dění okolo značky World of Darkness, když ji letos koupil Paradox. Ať oznámí nějaký normální titul. Dále ať vznikne Silent Hills nebo ať Kojima udělá svou vlastní hororovou hru. Remaster Demon Souls a Dark Souls 1 na PS4, remaster MGS kolekce na PS4, remaster Silent Hillů na PS4 a v poslední řadě ať prosím vyjde XCOM2 na PS4.

jjjaaarrraaa

1) Nejvíce oblíbenou hrou se pro mě stal Dreamfall Chapters, opravdu citová hra, která dokázala vtáhnout mě do děje. A potom samozřejmě třetí Zaklínač. Co se týče hry, která mě zklamala.... Hm.. Asi RPG Vendetta Curse of Raven's Cry. Tato hra mi přijde nedodělaná a narychlo hotová.

2) Na DH mě nejvíce potěšil nový vzhled, který si opravdu nechávám líbit. Co mě nepotěšilo Nemám žádné jiné výčitky. Pokud by byly okamžitě bych dal vědět. :)

3) No hlavně přeji toho herního štěstíčka všem, ať se pařanům splní ny nejhráčštější sny a DH bych rád popřál mnoho úspěchů, hodně nových pařmenů a nejvíce her v databázi.

Zbyisek

Letošní rok pro mě byl z hlediska her velmi zásadní. Je tomu už dlouho, co jsem si dokázal novou hru pořádně užít. Všechno přišlo a vzápětí rychle všumělo. Myslel jsem si, že se zvyšujícím se věkem a rozumem už člověk nezažívá takové to dětské nadšení z hraní, z objevování nových míst a prozkoumávání herních mechanizmů. Rok 2015 ale ukázal, že tyto nepopsatelně slastné pocity z hraní mohou být pořád aktuální. A letos se mi to potvrdilo hned dvakrát!
Tím prvním zjevením byl příchod GTA 5 na PC. Celého GTA 5 zcela neznalý jsem se ponořil do virtuálního světa tak hluboko, jak už dlouho ne.
Tím druhým zjevením, které je v jistých ohledech ještě revolučnější a dává příslib nadějné budoucnosti, je veledílo Life is Strange.
Jsou to hry, které mě vážně pohltily. A díky nim od letošního roku vím, že užívat si doslova jako malý kluk je pořád možné. Jenom se ty hry holt musí umět udělat - a to je paradoxně, i přes světlé výjimky letoška, tím největším problémem celého herního průmyslu.

ugraugra

1) Letos jsem toho na PC moc neodehrál, takže nemám moc z čeho vybírat. Co se tak koukám na svoje dohrané hry, tak nejvíc mě bavila Life is Strange a Original War. A samozřejmě Ultima VI, kterou momentálně ještě nemám dohranou, ale už ted vím, že budu hodnotit vysoko :)
Nejvíc mě překvapila Ori and the Blind Forest.
Největší zklamání je kromě Game of Thrones od Telltale (kde jsem ale čekal, že to bude špatné) asi Armikrog, který zůstal daleko za očekáváními.

2) Nepotěšila mě DH 2.2, potěšila mě DH 2.2: Director's Cut. Web je stále lepší a lepší, ale je tu stále spousta nabízejících se vylepšení, jejichž implementace bohužel nějakou dobu potrvá.

3) Příští rok chci dohrát asi 5 starších vytipovaných her a jinak se hraní na PC spíš vyhýbat. DH přeju, aby co nejdříve začala podporovat jiné platformy než PC, abych měl kam ventilovat svoje zkušenosti s iOS hrami :)

Poslední den DH srazu zakončen procházkou po Praze. Idylku kazila jen kocovina a nedostatek spánku

Vodny

1) Nejvíce mě chytly hry Rocket League a Dirt Rally. Obě jsou velmi zábavné a svým způsobem unikátní. Rocket League je přesně to, co jsem si kdy od "fotbalu" přál - je rychlý, akční a nemůžete v něm simulovat. Dirt Rally je zase simulace jako řemen s působivým vizuálem, naprosto perfektním zpracováním tratí a velmi zábavným rallycrossem.

2) Na DH mě těší neustálé vylepšování stránek, přidávání nových funkcí a velká aktivita komunity. Nějaké zásadní vylepšení stránek nevidím, na to se přichází postupně, ale přeci jen něco mě napadlo. Backgroundový obrázek stránek ze hry (třeba cover), který by se náhodně generoval a po jeho kliknutí by se člověk dostal na profil dané hry :-). Nebo prostě nějaký backgroundový obrázek, aby to nebylo tak prázdné.

3) Herní přání mám jediné - více skutečně dobrých her a méně těch, které se jen jako dobré tváří. DH přeji spousty spokojených návštěvníků a co nejširší řady aktivních uživatelů.

Tyrael

1. Co se týče her, které mě nejvíce letos bavily, jedná se o dva čerstvě vyjíté tituly. Je to Starcraft 2 Legacy of the Void a Witcher 3. Oba tyto tituly přinesly spoustu nového. (Vedle toho jsem si ale stejně stihl projet Gothicovskou a Diablovskou sérii)
Mezi hrami které mě nebavily, nebo dokonce pokazily náladu, získala zaručeně prvenství Arcania - Gothic IV + Arcania Fall of Setarrif

2. Co se týká DH, tak mi přišlo velice sympatické její rozšíření. Přitáhlo to spoustu uživatelů k větší aktivitě - jako by DH více ožilo.
Zároveň se však na titulní straně někdy ztrácím a mám dojem, že mi tak uniká spousta zajímavých věcí.
(Možná kdyby došlo ještě k nějaké další diferenciaci a různé kategorie byly rozdělený do dvou stran)

3. Co se týká herních přání, doufám, že se konečně objeví tolik mysteriozní další Diablovský datadisk, vedle toho Blizzard nabídne množství mission packu pro Starcraft 2. No a nakonec, že již opravdu vyjde nový Devil may Cry

DH jinak přeji aby měla co nejvíce opravdu aktivních uživatelů, protože je pěkné vidět, že tento web žije.

Laurona

Letošní rok obohatil můj žebříček dohraných her mnohem více než rok 2014. Vzhledem k tomu, že jsem si letos stihla zahrát podruhé (a naposled) Skyrim se všemi datadisky, který mi zabral téměř 140 hodin, je až překvapující, že jsem toho tolik stihla dohrát, aniž bych zanedbala jakoukoliv jinou povinnost (květiny nezvadly a korela také stále žije a prudí).

1) Nejvíce nadšená jsem letos byla ze hry The Wolf Among Us a Might and Magic X: Legacy. Ale v podstatě mě bavily všechny hry, které jsem tento rok dohrála. Tak trochu výjimkou byl Risen 3, od kterého jsem očekávala něco víc než jen vaření z vody - ale i tak jsem hru dohrála a nemůžu říct, že bych se nudila.

2) Letos mě na DH potěšil update stránek. Velice rychle jsem si na nový vzhled zvykla a zorientovala jsem se bez problémů.

3) Ráda bych si příští rok zahrála Fallout 4 ale i další hry, které vlastním a nebyl na ně ještě čas. DH bych ráda popřála, do nového roku nárůst nových členů, rozvoj a aby se příští rok opět konal velký DH sraz :) Všem členům DH přeji šťastné Vánoce, bohatého Ježíška a do Nového roku více volného času na hraní.

Diskuze ke článku

1. SOMA/Talos Principle/Witcher 3.

2. Spokojenost, nech jak je.

3. Více uživatelů do budoucna, je nás tu málo.
Ahoj, já oznámení nedostal. Odpovím tedy zde, jestli nevadí :)

1) Jaká hra (hry) vás letos nejvíce bavila a naopak jaká vás nejvíce zklamala?
Nejvíce mě zaujalo a bavilo Grand Theft Auto V. Byla to výborná hra. Už mě ale neláká jí zapnout. Která hra mě zklamala? Asi loni žádná, moc nových her jsem nehrál.

2) Co vás letos na DH potěšilo a nepotěšilo a jak byste to případně zlepšili?
Potěšilo mě množství achivimentů, nový vzhled, který mě docela mile překvapil. Palec nahoru. A za tu snahu, že vše děláte pro nás - hráče - klobouk dolů!

3) Jaké máte herní přání na příští rok a co byste popřáli DH?
Přál bych si, aby vyšla nějaká napodobenina Transport Tycoon ve 3D, ale aby to byl fakt nástupce. Bo zatím vyšly takové blafy a nic moc no. Train Fever měl potenciál, ale na krále nedosáhl.. Přeju si, aby Planet Coaster od Frontier Developments byl lepší než RollerCoaster Tycoon: World!! :)
DH přeji hodně nových příspěvků (normálních) a mnoho nových bystrých uživatelů :) Také bych uvítal rozšíření o Android hry - je to prosté - neexistuje žádná pořádná herní databáze těch titulů kromě Google Play, kde stejně komentují jen pětiletí haranti. Nic odborného jako zde nenajdete.
Ahoj, oznámení jsem dostal ale zapomněl jsem anketu vyplnit. Tak pokud to nevadí zde můj názor. Pozdě ale přece.

1) Jaká hra (hry) vás letos nejvíce bavila a naopak jaká vás nejvíce zklamala?

Popravdě řečeno nemám na hraní moc času a pokud jsem něco hrál(-ji), tak to byl především famózní letecký simulátor od Digital Image Design F-22 Total Air War, ostatně stačí se mrknou do diskuze.
Nějaký čas jsem taky věnoval Dirt Rally jenž jsem si zakoupil na steamu dříve, něž hra oficiálně vyšla. Můžu říci jen jediné - perfektní Rally po dlouhé době ale hrát to na joypadu je ... opravdu - pro mě jako causal hráče - těžké.

2) Co vás letos na DH potěšilo a nepotěšilo a jak byste to případně zlepšili?
Nový design není vůbec špatný - byť to byl tak trochu šok, uvítal bych možnost psát herní deníky nebo diskuzi o tématech jako např. letecké simulátory, které tady stejně nikdo nehraje. :)

3) Jaké máte herní přání na příští rok a co byste popřáli DH?
Přál bych si PS 4 - hlavně kvůli DriveClub (BTW dělal na něm jeden pán co dělal i F-22 TAW a nedávno si založil svoje britské studio - zkuste hádat o kom že to mluvím) a Gran Turismo Sport (7) ale láká mě taky Uncharted, Last of Us, NHL 16. Především bych ale chtěl dokončit a vyhrát kampaň v F-22 TAW. :) Protože, pokud ji dokončím tak dohraji svou první hru za rok 2015. :)
Také bych si přál aby někdo vydal nový letecký simulátor ve stejném duchu jako F-22 TAW aby to nebylo tak komplikované jako Falcon 4.0 s modem BMS 4.31 nebo DCS World ale pro nás causal hráče.

DH bych přál konečně rozšíření o konzole, marně jsem tu hledal názor na DriveClub, Gran Turismo nebo NHL 16. Přitom jsem málem před 14 dny koupil PS4 a nebýt té fámy o PS4.5 tak ho měl už doma.
Takový to když napíšete ptákovinu a po dlouhý době si to po sobě přečtete... :D
Jestli to nebude moc vadit, přidám to dodatečně do této diskuze:

1) Jaká hra (hry) vás letos nejvíce bavila a naopak jaká vás nejvíce zklamala?

Vzhledem k určitým životním změnám, které můj herní život nemálo ovlivnily, jsem v roce 2015 hrál pouhých 7 her a 5 z nich dohrál. Z této "pětky" bych do popředí vyšvihl Wolfenstein: The Old Blood, který mi po všech stránkách ukázal, že značka Wolf se nikdy v mých očích nepřestane třpytit a tento titul mi to jen a jen potvrdil.

Naprosto nečekané zklamání u mne sklidil titul The Vanishing of Ethan Carter, který mi kromě výtečného grafického kabátu přišel především z hlediska příběhu zmatený a na konci hry bez patřičného pocitu, že jsem rozlouskl něco velmi zajímavého a záhadného.

2) Co vás letos na DH potěšilo a nepotěšilo a jak byste to případně zlepšili?

Update DH mne zprvu poměrně znechutil a přišel mi značně nepřehledný, ale jak už to tak bývá se vším, čas vše vyřešil a můžu jen potvrdit, že administrátorům patří notná dávka uznání za kvalitně odvedenou práci. Moje jediná drobná výtka by směřovala ke komentářům, jejichž nové hodnocení by mohlo uživatele po jeho přihlášení ihned informovat.

3) Jaké máte herní přání na příští rok a co byste popřáli DH?

Mým přáním je jednoznačně návrat stealth titulů, které mi rok od roku stále více chybí a které mi pokaždé přinášely ten správný pocit, že být špiónem je často mnohem napínavější než lecjaká hororová akce.

A co popřát DH? Možná trochu sobecky fakt, aby mne tu udržela dalších 7 let, které jsem tu dosud rád trávil. ;-)
Já si vždy hned přečtu cokoli, co mi DH poštou přijde. U téhle akce jsem reagoval hned, protože jsem chtěl mít body za odměnu, ale taky se chtěl podělit o tom, co jsem loni hrál.

Victor vás ale varoval @Victor (21.12.2015 16:32):, sice ne konkrétně, ale obecně. I tenhle příspěvek jsem tehdy četl. Někdy v polovině ledna mě Vic ujistil, že článek opravdu bude. Ale stejně mi to moc, jak plynul čas, nedávalo smysl. Naštěstí se nemožné stalo skutečností. Díky Lauroně.

@Kwoky (08.04.2016 15:39): Bohužel rozesílání nebylo v mé režii....každopádně plyne z toho poučení do budoucna...připomínat a prudit dokud neodpoví aspoň každý druhý aktivní člen na DH :D
What?

Tak som ten datum 15.12.2015 teraz checkol a fakt tam mam taku spravu, ale prisahal by som na smrt Microsoftu, ze mi ju tam musel doeditovat Memphis hacknutim posty.
Super, ja uz som davno zabudol, ze sa nieco taketo chystalo :) Takze aj moj vlastny prispevok do tohto vel-clanku kralovskeho :) bol pre mna prekvapenim. Ehm.
@Laurona (07.04.2016 09:01): nechápu, fakt jsem to dostal...tak jsem asi fakt zapomněl :/
@M.a.t.t. (07.04.2016 10:06):
Tak za sebe:
1) Asi nikoho nepřekvapí že pro mě tento rok nad vším ostatním vyčnívá Zaklínač 3. Mistrovské dílo, sice ne bezchybné, ale přesto bezkonkurenční. Ale GTA5, Dying Light, SOMA a Life is Strange byly také parádní a naplnily moje očekávání.
Že by mě něco zklamalo se říct nedá, hry které nebyly nic extra (Mad Max, Fallout 4) byly zároveň hry od kterých jsem nic moc nečekal.

2) Nový design a možnost přizpůsobení homepage je perfektní věc. Já ani nemám moc co bych vytknul, databáze je lepší a lepší. Jen bych ocenil kdyby se Matt a Drolin vykašlali na záměny avatarů :p

3) Doufám že se povede Dishonored 2 a Deus Ex 4, a že všem Blood and Wine opět vyrazí svou kvalitou dech. Bylo by hezké kdyby se podařilo Warhorse zdárně dotáhnout Kingdom Come dříve než panu Bakalovi dojde trpělivost :)
Co se databáze týče, přeju ať tu jsou konzole co nejpozději, ta "rasová čistota" (wink) má něco do sebe :)) Ale samozřejmě chápu že pro další rozvoj a příliv uživatelů by bylo vhodné aby tu už byly..a možnost si jako dohranou zaškrtnout Red Dead Redemption a další konzolovky by se také hodila.
Už jsem myslel, že tenhle článek dávno krachnul. Teprve si to musím postupně celé přečíst, zatím cca první třetina. Ale zúčastnilo se té akce tedy dost lidí, asi proto to tak trvalo.
Pokiaľ na vás náhodou nevyšlo v článku, napíšte to aspoň v skratke do diskusie ;)
Kdo tu zprávu, o které Laurona píše, do DH pošty posílal? Já zřejmě žádnou nedostal.
Sakra, vůbec nevím, že nějaká taková anketa proběhla?! A tím že tam chybí Crashův světonázor stojí článek za starou bačkoru!!! Jsem hluboce uražen a nebudu si s váma hrát! ;-)