Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Spolupráce s Xzone.cz a Heureka.cz, reklamy, opravy

Další menší aktualizace Databáze je na světě, pojďme si ji představit.

Odkazy na koupi hry

Navázali jsme spolupráci s oblíbeným herním obchodem Xzone.cz a neméně populárním srovnávačem cen Heureka.cz. V praxi to bude znamenat to, že u některých her najdete rychlé odkazy na jejich koupi prostřednictvím těchto webů, což může ušetřit čas především fanouškům fyzických kopií her. Z každého nákupu uskutečněné přes tyto odkazy jde navíc určité procento Databázi, win-win. :)

Reklama? Cože? :)

Reklamě jsme se na Databázi úspěšně vyhýbali od samotného počátku, až jste nám to někteří skoro vyčítali. :) Dnešním dnem se to mění - ve velmi omezené míře se s reklamou na DH setkáte. Stále se však držíme naší filosofie, že se chceme vyhýbat její jakékoliv více obtěžující podobě, než jsou klasické bannery.

Cílem tohoto kroku je získat více prostředků, které bychom mohli investovat do intenzivnějšího vývoje Databáze - uvidíme, jak se to podaří. Naši podporovatelé mají samozřejmě možnost zobrazení reklam vypnout, stejně jako skrýt odkazy pro nákup her.

A když jsme u toho podporovatelství, máme velkou radost z toho, jak bezproblémově proběhl přechod na Patreon, kde se sešla naprostá většina našich původních podporovatelů a přibylo také několik nových tváří. Během prvních 24h se sešlo dostatek patronů na zaplacení provozu webu a každý další příspěvek je pro nás větší motivací DH nadále zlepšovat. Díky!

Seznam dalších změn

  • Domovská stránka: u vybraných modulů přidána (vrácena) možnost skrývat přečtené záznamy
  • Domovská stránka: nový modul upozorňující na důležité akce a články na blogu
  • Seznam her: přidána možnost řazení dle vlastního hodnocení
  • Seznam her: ve výchozím žebříčku se zobrazují pouze samostatné hry
  • Vylepšená stránka registrace
  • Opraveny kotvy na diskuzní příspěvky i jiné záznamy
  • Opraveno přepočítávání bodů u zajímavostí, videí a odkazů
  • Opravena chyba s připočítávání bodů za denní přihlášení (http://dbher.cz/dp154155)
  • Opravena nefunkční změna oficiálních stránek (http://dbher.cz/dp153090)
  • Opraven mizející parametr pro původ vývojářů (http://dbher.cz/dp152821)

Memphis & MCZ

Diskuze ke článku

@Kwoky (08.03.2016 23:08): Taky by se mi u odkazu na Xzone líbila aktuální cena, popř. akce. Je to proveditelné? (otázka na adminy)

@Memphis (09.03.2016 08:40): Modul "Nepřehlédněte" je super, když teď herní výzva zmizela. Půjde nějak obnovit, když si ho omylem vypnu nebo se objeví až další akce? A když si ho nechám zapnutý, změní se mi sám na novou akci? Herní výzvu bych si tam chtěl ponechat.

Jinak jste odvedli další kus práce a je vidět, že se o databázi staráte. Odkazy na Xzone a později i na Heureku určitě využiju. Opravení chyb s odkazy na příspěvky uživatelů je taky paráda. Člověk pak vidí tu zpětnou vazbu.
Reklamy vítám, adblock vypnut. Chtěl bych i přihodit, ale ta lenost udělat si patreon účet je nezměrná.
Nie aby ste boli radi, že sa DH niekam pohla, vďaka čomu sa v budúcnosti môže posunúť aj vyššie, a miesto toho sa tu len sťažujete na tých pár vkusných reklám, ktoré si naviac bez problémov môžete vypnúť, ak vás tak otravujú.
Stejně smutný, že se vždy přepočítává na piva :D Fakt národ alkoholiků.
@ugraugra (09.03.2016 15:57): Kdybych si odpustil jedno dvě piva měsíčně za DH, jedno dvě piva za databázi knih, jedno dvě piva za předplatné Levelu, další dvě piva měsíčně za podporu Football Areny, jedno dvě piva měsíčně za návštěvu kina. Tak to rovnou můžu být abstinent :) Tenhle argument, to je fakt něco.
Reklama příliš neruší takže za mě asi ok. Odkaz na X-zone taky v pohodě škoda jen že je to jeden z těch dražších obchodů ale pokud nákupem podpořím databázi a její tvůrce samosebou už nenakoupím jinde :D zbytek také dobrá práce ;) díky
@Gordon (09.03.2016 16:25): A já zase myslim, že po těch x hodinách (stovky, tisíce) práce bych byl rád, kdyby mi z toho káplo i něco víc než jen na provoz. A samozřejmě čím víc, tím líp. A určitě se mi spíš zamlouvá dostat to z reklam než od nás. Samozřejmě praxe může být taková, že z reklam nic nekápne, ale určitě stojí za pokus a reklama na tak velký web patří.

Nehledě na to, že se vám nezobrazuje přes celou stránku banner s nenaleznutelným křížkem, ale je to hezky mimo. Za mě prostě ok a doufám, že z toho něco kápne.
@Gordon (09.03.2016 16:25): Ale my do toho vlastní peníze v podstatě dáváme, jen nepřímo. Místo, abychom vzali nějakou placenou zakázku, pracujeme na DH. Brát to jen jako koníček už nejde - po těch letech a hlavně vzhledem k tomu, že je to stejná práce jako naše profese, tzn. večer si po dni programování určitě neodpočinu dalším programováním (a ještě k tomu zadarmo).
@Drekt (09.03.2016 15:12): Navíc se tím kazí dojem a vzhled webu a jeho prestiž kvůli rušivím elementům. Nevím no... pro mě by byla výhra už jen kdyby se můj web sám platil. Je nelogické po tom co do toho nemusím vrážet vlastní prachy tam narvat ještě reklamu abych měl pět kaček na rohlík, a ještě si tím zkazil jeho vzhled.
@Drekt (09.03.2016 15:12): Jak vidíš, příspěvky z Patreonu čítají jen o trochu víc, než kolik je třeba na provoz webu. Jelikož by bylo hezký, kdyby kluci programátorský něco i dostali za svojí práci, zavedli se reklamy, aby to generovalo trochu víc. Kdyby si lidi odpustili za měsíc jedno, dvě piva a radši ty prachy poslali na Patreon, tak by tu žádné reklamy být nemuseli, že jo.
@Gordon (09.03.2016 13:47): @Drekt (09.03.2016 14:36): Je to tím, že existují i lidé, kteří (i když se to někomu může zdát neuvěřitelné) chtějí přispět na službu, kterou často využívají a která sice může být poskytována zadarmo, ale provoz a rozvoj vždy něco stojí, že jo.

Nikdo vám nemůže zabránit si to hodit do adblocku, ale pamatujte na to, že kdyby stránka vynášela natolik, že by se jí mohl věnovat jeden programátor aspon na part-time, tak byste tu už dávno měli všechny funkce, na které si jen vzpomenete.
@Gordon (09.03.2016 13:47): Taky nechápu.. AdBlock nechávám zapnutý, a ten xzone jsem si taky hned blocknul.. Reklamy jsou dle mého krok zpět, nikoli kupředu. A nově příchozí to spíš od DH odradí..
@Fritol (09.03.2016 11:19): "Když se pak náhodou objeví v obou bannerech stejná reklama (ještě k tomu animovaná), tak to šíleně bije do očí a svádí to furt koukat na to blikání." Takže to plní účel :)
Adblock mám vyplý, rád vás alespoň takhle podpořím, ale mám k tomu výtky.

Ty dvě reklamy v profilu hry jsou moc blízko u sebe, kor když hra nemá žádné hodnocení. Když se pak náhodou objeví v obou bannerech stejná reklama (ještě k tomu animovaná), tak to šíleně bije do očí a svádí to furt koukat na to blikání.

A Xzone proužek by asi nemohl změnit barvy, co? Ta černá se k barvám DH moc nehodí, je to docela rušivé. (edit: teď koukám že to jde vypnout, ok.)

A to jsem jakože člověk, který má vyplý adblock na Games.cz kde je reklam dvě prdele a tady mi to příjde mnohem rušivější. :D Nejspíš to bude tou světlou barvou DH.
Zobrazují se bannery všem podporovatelům? Mě tedy ne. Mám to povolené v nastavení, vypnutý adblock a nic.
@Memphis (09.03.2016 08:40): To chapu, na druhou stranu by se mi aktualne libilo to tam mit naporad (abych napriklad aktualni vyzvu nemusel hledat v historii blogu). A i tak by se mi libilo to mit zobrazene v prostrednim sloupci :)
@Garion (09.03.2016 07:49): On ten modul "Nepřehlédněte" je zamýšlen jako takové rychlé info, které má na něco upozornit a pak jej můžeš zavřít křížkem. Znovu se ti zobrazí až bude mít nový obsah. Chová se tedy trochu jinak než ostatní moduly, možná k tomu ještě dodáme nějakou nápovědu.

@účet smazán (09.03.2016 08:25), @Sinister (09.03.2016 06:36): Preferujeme Patreon, dost nám to usnadňuje agendu s tím spojenou (evidenci pro daně, automatické obnovení podporovatelství na webu atp.), ale je to o domluvě, napíšu PM.
@Garion (09.03.2016 08:18): Mám ho teď vypnutý. Už jsem to našel, čekal jsem že na mě vybafne nějaký banner na titulní stárnce a ono ty reklamy jsou až v profilech her.
Když na tu reklamu kliknu, šlo by nastavit, aby se otvírala v novém okně prohlížeče ?
Nejsem podporovatel, takže beru to, že budu mít reklamy(nebudu mám adblock), ale spolčit se s tím nejtrapnějším obchodem x-zone? z něj se mě chce vždycky blít, všechno předražený, zlatý digitálky. No nic, Vaše volba. IMO
Jo a dá se přispět jednorázově?
Mně se jako podporovateli žádná reklama nezobrazuje. Tudíž nemůžu posoudit :-) Nepočítám samozřejmě odkazy na XZone v profilech které decentně zapadají a ničím neobtěžují. U podporovatelů jsou reklamy vypnuté defaultně ?
Chválím box "Nepřehlédněte!, a to ne zrovna kvůli tomu, že je tam teď "moje" herní výzva. Jen by tam toho mohlo být víc, nebo se to alespoň měnit, aktuálně třeba aby se tam objevovala Herní výzva s turnajem DH Masters apod.

Jinak mě mrzí že nedošlo na tyto dva mé návrhy, ne proto, že jsou mé, ale proto že tu fakt zoufale chybí.

A je to asi poprvé, co zažívám ze strany uživatelů takové ovace nad zavedením reklamy. :) Ale ano tento decentní neotravný přístup je v pořádku, a i já mám vypnutý adblock.
Myslíte, že by bylo možné se s Xzone nějak domluvit, aby uživatelům, kteří mají zájem, chodily něco jako newslettery (vaším prostřednictvím, samozřejmě) do PM? Konečně bych si mohl vypnout, aby mi chodily do mailu, kde je stejně čtu čtrnáct dní po platnosti. Nějaký revenue by to taky mohlo generovat...
Samozřejmě, pokud neuvažuju špatným směrem.

Také bych rád poprosil o čú do pošty. Nemám zájem používat Patreon, ale, když si vzpomenu, občas bych nějaké drobné poslal :)
Take jsem si te nyni odadblocknul a jiste pres tebe casem i neco koupim

To BMW M3 za 370k co ted sviti napravo to nicmene nebude
Yeah! Za reklamu palec nahoru. Jen teda zatím ta reklama je docela vedle, ale to je asi mimo vaši moc. Už jsem tam měl obchod se zlatem, vytváření eshopů, reklamu na Lidl a nějakou bezpečnostní firmu :)
V Lídlu jsem dneska byl, takže to by sedělo, ale zbytek je mimo.
Nicméně linky na Xzone jsou top. Něco tam koupím už jen z principu :)
Hnedka jsem si přidal do Adblocku výjimku. Kdyby takhle decentně byly reklamy na všech webech, tak ho ani nemám. :)
Ac jsem podporovatel, reklamu jsem si explicitne povolil. Snad na to nezapomenu i v praci.
@Danny (08.03.2016 23:07): Google AdSense by mělo rozpoznávat obsah webu, takže by se to časem mělo přizpůsobit. Ale kromě toho Google eviduje tvé navštívené stránky u jeho partnerů, kteří sbírají data (nejčastěji eshopy), tzv. remarketing, tj pokud jsi v poslední době zkoumal advokátní kanceláře, přípravky na šediny a jahody, tak víš, odkud vítr vane. :)
Palec nahoru chlapi, je vidět, že kratší updaty vás svědčí.

Pokud jde o tu reklamu, nejde nastavit aby byla alespoň trochu cílená na hráče? Zobrazily se mi takové hlouposti jako advokátní kancelář, nějaký přípravek na šediny a sleva na jahody... Na takové hlouposti ti zdejší komunita asi nikdy neklikne...