Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

DH Masters 2016

Jak se minulý rok v květnu ukázalo, vyskytují se na DH hráči, které baví hry nejen sbírat a hrát, ale také v nich soutěžit. Po turnaji DH řežba v Quake Live jsem zaznamenal pozitivní ohlasy a už tehdy jsem tušil, že to nebude poslední akce.Takže přátelé, je to opět tu. Zahrajeme si o nějaké pěkné ceny, změříme síly s ostatními a zjistíme, kdo z nás je pravý DH master. :)

Jak to bude probíhat?
Jednou za dva měsíce proběhne o víkendu turnaj v některé počítačové hře. V pátek a sobotu se odehraje kvalifikace, nejlepší pak postoupí do nedělních finálových bojů. Celkem půjde o pět turnajů a seznam her nebude předem znám. Hráči poměří síly mezi sebou nebo s časem. Podle pořadí v turnaji každý účastník obdrží body a ty se po posledním turnaji sečtou. Celkový vítěz bude korunován jako DH Master 2016.

Veškeré informace budou uvedeny na webu: https://dhmasters.kwoky.cz

Kdo se může zúčastnit?
Registrovaní uživatelé Databáze her s alespoň 100 DH body.

O co se bude hrát?
Pro tři nejlepší v jednotlivých turnajích budou připravené drobné ceny. Tři nejlepší v celkovém pořadí získají hodnotnější cenu a finanční odměnu. V průběhu se mohou objevit také losovací a tipovací soutěže pro účastníky i ostatní uživatele DH. Uvidíme, co všechno mě napadne. :)

V komentářích můžete navrhnout, o jaké ceny byste měli zájem.

Co se bude hrát?
Vybrané hry budou zvoleny tak, aby je mohl hrát každý nebo skoro každý. Půjde tedy o hry zdarma, free to play nebo velmi levné. Žánr her se bude měnit (fps, strategie, závody apod.). Obvykle půjde o hry s menší HW náročností. Hra bude zveřejněna vždy alespoň týden před začátkem turnaje.

Jak se zapojit?
Konkrétní postup bude zveřejněn vždy cca týden před zahájením turnaje. Může být vyžadována registrace do turnaje. Počet hráčů může být omezen.

Kdy se bude hrát?
První turnaj se odehraje druhý víkend v březnu, tedy 11. - 13. 3. 2016. Nebude nutné se registrovat, takže bude stačit, když v pátek 11. 3. kouknete na web.

Dobře se bavte a nežerte to příliš. :)

Kwoky

Chcete, aby byl na DH blogu uveřejněn i váš článek? Pošlete nám ho na e-mail clanky@databaze-her.cz.


Diskuze ke článku

Dodatečně bych chtěl pochválit za video se zajímavými jízdami. Pěkně zpracované a asi každý si prožil svou chvilku slávy. :D Už se těším na další turnaj.
Hra pro další turnaj DH Masters bude zveřejněna 27. 4. 2016 v 10 hodin ráno.
Všichni poslali své tipy. Přestože šance něco vyhrát byla cca 15 %, nikdo se netrefil. Pořád tedy hrajeme jak o SSD, tak o deset her. Tabulku s použitými čísly umístím na web.
@Kwoky (16.03.2016 16:17): Já bych možná dal vlevo ještě podkategorii pod Výsledky. Jako by bylo

Výsledky
     1. turnaj - Trackmania Nations Forever
     2. turnaj - Overwatch
     3. turnaj - Rocket League

atd.
Jak se vám líbí nová struktura webu? Jestli máte nápady a připomínky, nestyďte se a pište :)
@Red (14.03.2016 00:28): Tak výhoda je, že takového soupeře v šachu porazíš a nemusíš s ním už hrát :) Bylo by docela fajn udělat turnaj v šachu. Ne, že bych na ně byl nějaký expert, ale rozhodně mě baví.
@Flexo (13.03.2016 23:51): Jako jo, v neděli jsem měl jen půl hodiny času tak jsme to spolu se Sandrem nějak důstojně dokázali. Ne fakt ne,. Tutorial který by ukázal triky profíků a jednotlivý atrakce proti tomu žádná a samozřejmě v rámci motivaci při tréninku taky beru. Ale v soutěží za mě velké ne-e. Chápu že pro tebe jako dobrého hráče může být přijemné nevyhrát o parník, ale soutěž trochu ztrácí. Trať není čistě o dovednosti či drilu, ale taky o nápadu. Jako si radši pustíš dobrou originál kapelu před revivalem co dá jeden dobrý riff navíc. Mě třeba zprvu vůbec nenapadlo zkoušet některý věci, ale když jsem na ně sám přišel tak to byl úplně jiný pocit než když jsem je viděl v záznamu. K řešení by ses měl každý dopracovat sám, respektive svými silami. A jestli to někdo hrál před lety každý den nebo někdo piluje jednu trať hodinu a k tomu si pouští tutorialy...oba si svým způsobem úspěch zaslouží.

A není to jen tenhle případ, ale už den předtím kdy si tady lidi posílali časy a záznamy. Já bych to třeba nikdy neudělal, samozřejmě hlavně kvůli tomu že nechci soupeře motivovat k lepším výkonům :p

Viděl jsem že to všichni lidi používají bezelstně, takže kritizuji spíš principiálně. V rl se mi třeba vaří krev při šachách kde soupeř nepromýšlí tahy dopředu a já potom čumím při jeho přemýšlení pět minut do blba nebo když pořád ochňapává figurky aniž by táhnul. Jasně o nic nejde, jde o přátelák atd. Ale soutěž by nějaký pravidla mít, proto bylo zavedený časovač a nutnost táhnout při dotyku.
Musím se Fatalityho zastat. To, že vám někdo poradí, jak jezdit mapu, není žádný podvádění - v podstatě tím stahuje jen nováčkovskou nezkušenost. Trackmania není žádná magie, kde profíci najdou neuvěřitelně lepší způsob, jak zajet nějakou mapu. V podstatě jste mohli na těch záznamech vidět jen praktické předvedení některého z milionu tutoriálů všude na netu.
Samotné ježdění, které rozhoduje je už čistě na vás a můžete se milionkrát kouknout na ty nejlepší z nejlepších a stejnak to nezopakujete, protože problém není v tom, že by člověk nevěděl co a jak ti profíci dělaj, ale v tom, že toho není fyzicky schopen.
@Steve (13.03.2016 21:15): Já myslím, že to není potřeba hrotit ani z jedné strany. Nemyslím, si že by měl Fatality úmysl s námi takto vyjebat, navíc ten nápad, že nám bývalý profík ukáže jak se to má jezdit, byl super. Akorát se to mělo udělat a zveřejnit buď před začátkem turnaje, anebo až po turnaji. To načasování bylo nešťastné, ale stalo se, a to že se to zveřejnilo, bylo v daný situaci asi to nejlepší řešení. A naprosto chápu, že se Drekt ozval, protože to prostě ze strany Fatalityho čisté jak liliový list nebylo, i když pravděpodobně neúmyslně.
Dobře sestavené tratě. Je fakt že jsem mnohé jel líp než můj poslaný finální čas, žel 5 sekund před koncem jsem narazil, přeskočil cíl, převrátil se apod :D Je to fikaná hra, fakt se mi líbilo objevovat ty zákonitosti a zkratky, zároveň se však ukázalo že na ni nejsem moc nadán:)
@Steve (13.03.2016 21:15): Já ti nevím, každý má asi jinou hranici morálky, ale mě prostě to dávání tratí vytvořených přímo pro DH turnaj nezúčastněným profíkům nemorální přijde. Udělat sám něco takového, z výhry bych pak radost neměl, ale chápu, že všem to tak asi nepřijde, protože morálka nemá pevně stanovenou hranici a každý jí vnímá jinak.

@Fatality (13.03.2016 21:23): No jestli dokážeš respektovat můj názor, i když klidně uznám, že je menšinový, tak nevidím důvod, proč bychom nemohli být OK.
@Steve (13.03.2016 21:15): Rád bych to upřesnil s tím "zeptat se profíka" (a tím to ukončil) - já jsem psal Sandrovi, jestli by si nezajel tři tratě jen tak narychlo a neřekl mi jeho časy, abych věděl, kam se mám snažit. Pak mě napadlo, že by to mohlo zajímat i ostatní účastníky, jaký orientační čas může mít bývalý top hráč. Tak jsem to sem napsal, hlavně teda z toho důvodu, že by mě někdo mohl nařknout po uzávěrce (až bych sem napsal, že "tady máte časy profíka"), že mi to odjel on. Replaye jsem předem zveřejňovat nechtěl a ani na žádost Drekta bych to neudělal, ale Sandro to tak chtěl, jsou to jeho replaye. Byl by schopen se sem zaregistrovat a postnout je sem sám :-D Že na tom není nic špatného, mi dali za pravdu jak ostatní hráči, tak i sám organizátor. Tím bych to ukončil. Chtěl jsem to trochu ozvláštnit a místo toho jsem se jen hádal (ale to jsem prostě já, mě to vybičuje k lepším výkonům :) No harm done z mé strany.

Jsme OK, Drekte?

A jestli jsem to ještě nepsal, tak samozřejmě gratuluji všem, tolik endorfinu takhle v neděli večer dělá divy :)
Gratulace Flexovi a poklona za ty časy, je vidět, že má něco naježděno. :) Stejně tak gratulace Fatalitymu za klamání tělem v kvalifikaci, ty časy ve finále suprový. A velké poděkování Kwokymu za uspořádání turnaje, a hlavně výrobu skvělých map. A doufám, že ti co k Trackmanii čuchli poprvé, tak že je to alespoň trochu bavilo.
Také děkuji Kwokymu, bylo to fajn si zase zajedit TM, těším se na další turnaj :) Gratulace vítězům, časy jsou to hodně slušný.

@Drekt (13.03.2016 21:04): Nepřeháníš to trochu? Jako znalost jak se to má jezdit by byla Fatalitymu k ničemu kdyby to nepodpořil i nějakým skillem, že. A obecně vzato co je špatně na tom zeptat se profíka jak se jezdí TM, když se chci účastnit turnaje v TM? Imho je prostě na místě trochu důstojněji přijmout porážku :)
@Drekt (13.03.2016 21:04): Já ale nevyhrál :) Já mám jenom radost, 2nd místo jsem fakt nečekal.

@Flexo (13.03.2016 21:06): 10, max 20 hodin kdysi dávno, když vyšlo první Trackmania Nations. Shodou okolností jsem jezdil se Sandrem, ale my se známe ještě o něco delší dobu, hráli jsme spolu FEAR. Je fakt, že občas jsem koukal na streamy, když jezdil Tween nebo Hakki. Ale že bych to hrál, to ne. Děkuju. Štěstí ve hře, ...
Připojuji se k poděkování Kwokymu za pěkný turnaj, bylo fajn po nějaké době zase nainstalovat trackmanii a zjistit, že jsem to ještě nezapomněl :-) Pokud Fatality nekecá a opravdu to před tímhle turnajem skoro nehrál, tak všechna čest, protože takhle rychle pochopit, jak se má jezdit a skončit na druhém místě je celkem obdivuhodné.
No čakal som lepší výsledok, ale myslím si že som to aj tak urobil slušne, hlavne na to že som používal klávesnicu a TM som nehral vyše roka. Mohol som to urobiť aj tak lepšie, ale strávil som nad tým len pol hodinu.

Rozhodne vďaka organizátorovi za snahu, bola to sranda.
@Drekt (13.03.2016 20:51): Anebo jsem prostě talent od přírody :) Sandrovi jsem samozřejmě poděkoval. To 9th místo v kvalifikaci je neurčité, protože jsem to hrál jen asi hodinku a cílem bylo kvalifikací projít, ne ji vyhrát, kdežto dneska jsem to hrál víceméně od rána. A mně čest ne? :P

Díky za turnaj Kwokymu a speciální poděkování tobě, Drekte, za trochu drama, to mě vždy vyhecuje :-D a jsem zvědav na další hru.
@Fatality (13.03.2016 20:46): No vidíš, fňukal si tu zbytečně, jak je vidět pomocná ruka od profíka je větší výhoda, než delší zkušenost se hrou :) Doufám, že aspoň Sandrovy poděkuješ, a rozdělíš se s ním o výhru, protože bez něj by si se z 9tého místa na 2hé dostat nedokázal :)

Jinak čest Flexovy, Crashovy i Sandrovy za ty časy, a díky Kwokymu za super mapy :)
Také se přidávám k děkování za turnaj. Bylo fajn zase po čase oprášit Trackmanii. Nejvíc jsem si užil pátou a šestou trať. Mají fakt úroveň. Doufám, že se ještě někdy dočkáme dalšího klání v Trackmanii.
@Crash (13.03.2016 17:49): Naprosto souhlasím. Pokud někdo TM hrál/hraje a aspon nějak se snažil zjistit, jak se správně jezdí, tak mu tyhle ukázky nemůžou v podstatě pomoci. Začátečníci aspon mají motivaci a vidí, jak na to.
Pravidla turnaje, jak jste si jistě všimli, neobsahují zákazy, příkazy, prostě direktivní přístup. Jsou tam pouze věci nutné k tomu, aby turnaj vůbec mohl proběhnout. To proto, že předpokládám, že nějaké pokusy o "podvody" nebo nefér zvýhodnění nikdo dělat nebude. Možnosti, jak něco obejít nebo přiohnout, jsou tu vždycky. Nejsem profesionální admin a prostě některé "finty" neznám.

Zeptat se známého, jak by to zajel (tedy nechat si poradit) a pak to ještě zveřejnit pro všechny, nepovažuju za nefér. Zveřejnění je trochu sporné (osobně z toho nadšený nejsem), ale speciální pravidlo kvůli tomu zavádět nebudu (to mi přijde pod úroveň). A hlavně, těžko můžu zavést pravidlo na něco, co nejsem schopen kontrolovat a tedy ani trestat.
@Red (13.03.2016 17:10): Já si zas myslím, že je škoda, že tu takové ukázky nebyly u všech tratí od začátku. Malinko by se tím zmírnila ta výhoda nás, co jsme tu hru nějakou dobu hráli a tak nějak víme, jak si s tou tratí poradit. Oproti těm co tu hru hráli málo nebo vůbec. Hezky je to např. vidět na tý pětce, jak si Sandro najíždí na ty okraje bazénků, protože je to o něco rychlejší než po tý trávě. To začátečník nemůže vědět a nejspíš ho to ani nenapadne. A takových drobností je tam víc. A přitom to že víme, jak to zajet, ještě neznamená, že to každý dokáže, jsem fakt zvědavý, kolika lidem se podaří Sandrovy časy překonat, pokud vůbec někomu.

@Red (13.03.2016 17:10): No já vidím jako největší problém už to, že vůbec nepočkal z předání profesionálnímu hráči až po skončení turnaje (nevím, zda se Fatality zeptal dopředu aspoň Kwokyho, jestli je to ok).

Mě taky napadlo nahrát ty tratě na nějaký profi server, a inspirovat se tím, jak to zajedou nejlepší hráči. Ale to by mi přišlo nekalé vůči ostatním účastníkům, a ani bych se nemohl zlobit, kdybych byl za něco takového diskvalifikován.

Jenže když už se to stalo, tak je snad spravedlivé a naopak menší zlo, aby měli všichni stejné podmínky. Jasný, že by si Fatality mohl rovnou pozvat Sandra domů, ať to zajede za něho, což by snad neudělal, ale i tak jsou ty záznamy prostě obří výhoda, i když se to snaží zlehčovat..
@Red (13.03.2016 17:10): Hlavně si nejsem jistý, jestli je fér, když někdo jezdí na gamepadu a někdo ho třeba nemá?? :)

Kvůli Drektovi jsem je nezveřejňoval, ale psal mi to Sandro, ať je sem hodím. Třetí člověk v kvalifikaci ve hře, který mě porazil průměrně o půl vteřiny na mapu, tady pláče o férovosti :)

Příště už na to prcám, myslel jsem, že tím účastníkům udělám radost :)