Lost Horizon 2

02.10.2015
27.03.2018

Je rok 1956 a studená válka rozděluje celý svět na dva nesmiřitelné tábory. Fenton Paddock v této pro všechny těžké a složité době zažívá největší hrůzy svého života. Zděšení nastává v okamžiku, kdy je jeho rodina unesena nepřátelskou stranou. Fenton se okamžitě vydává za jejich hledáním a záchranou. Tato cesta jej přivede nejen hluboko na nepřátelské území, ale i do neznámé, tajemné země, kde odhaluje temné tajemství minulosti...

Další část dobrodružství pokračuje a navazuje na události předešlého dílu Lost Horizon (2010). Vývojáři tentokrát použili při tvorbě adventury engine Unity 5.0 a přenášejí hráče do trojrozměrného světa plného detailů a hladkých animací. Napínavý a bohatý příběh doplňuje množství nových a neotřelých hádanek. Hra vychází přednostně v německy hovořících zemích ve formě limitovaného steelbooku a následně v digitální podobě ve zbytku světa.

Po docela obstojném prvním dílu jsem se vcelku těšil na další, ovšem koná se velké zklamání. Na hře mě potěšila pěkná grafika, taková ta typická německy "vypiplaná" a to je tak asi všechno. Největší problém jsem s hrou měl v tom směru, že obsahuje na můj vkus až příliš logických puzzlů, navíc jinde stokrát viděných a mě to prostě nebaví. Takže místo typického "adventuření" jsem v jednom kuse luštil nějaké hádanky a časem jsem se přistihl, že mě hra vůbec nebaví a nemám chuť ji hrát. Do dohrání hry už jsem se vyloženě nutil. Věc, kterou bych hodnotil jako zápor je rovněž skutečnost, že přímo ve hře je dostupný návod. To samozřejmě člověka láká nahlédnout a možná se pak někteří méně snaží a ze hry vlastně nakonec nemají nic. Příběh mi rovněž přišel jako něco, co už jsem hrál desetkrát. Hra na mě působila dojmem recyklátu a vykradených nápadů.

Pro: grafika

Proti: zbytečně moc otřepaných logických puzzlů