Lost Horizon 2

02.10.2015 PC
Animation Arts
Je rok 1956 a studená válka rozděluje celý svět na dva nesmiřitelné tábory. Fenton Paddock v této pro všechny těžké a složité době zažívá největší hrůzy svého života. Zděšení nastává v okamžiku, kdy je jeho rodina unesena nepřátelskou stranou. Fenton se okamžitě vydává za jejich hledáním a záchranou. Tato cesta jej přivede nejen hluboko na nepřátelské území, ale i do neznámé, tajemné země, kde odhaluje temné tajemství minulosti...

Další část dobrodružství pokračuje a navazuje na události předešlého dílu Lost Horizon (2010). Vývojáři tentokrát použili při tvorbě adventury engine Unity 5.0 a přenášejí hráče do trojrozměrného světa plného detailů a hladkých animací. Napínavý a bohatý příběh doplňuje množství nových a neotřelých hádanek. Hra vychází přednostně v německy hovořících zemích ve formě limitovaného steelbooku a následně v digitální podobě ve zbytku světa.

GTP: Řídil jsem se dle http://www.game-debate.com/games/index.p ... e=Lost%20Horizon%202 Zkusím to mám gt325m 1Gb

Jelikož se mi jednička líbila, byl jsem natěšený i na dvojku, ale pokračování je pro mne lehké zklamání. Grafická stránka vypadá pěkně, řekl bych tradičně, ozvučení taktéž, dabing anglický s německým přízvukem, ale to ovšem je pochopitelné.

Co ale bohužel je pro mne opravdu špatné, je vykrádačka Indiana Jonese 4 the Fate of Atlantis a filmových Jonesů a taky vykrádačka prvního dílu. Možná i dalších her s touto tématikou. Příběh je tak plný klišé. Vím, že her na tohle téma je mnoho a proto příběh nemůže být zas tak originální, ale tady to je prostě do očí bijící.

Další věc je přizpůsobování se modernímu trendu ovládání her gamepadem. Tady je jeho podpora, ale ovládání myší je tu samozřejmě také. S tím se nese další neduh(imho) a to je začlenění QTE do hry. Mám za to, že je právě dělaný pro hráče s gamepadem, takže ti co ovládájí myší budou mít částečně problém. Jedná se ale jen o jednu sekvenci ve hře, podle mého názoru, mohla být klidně udělaná jako cutscéna. Opravdu nechápu proč to tvůrci dělají.

Hádanky a puzzly jsou na dostatečné úrovni, jen asi u dvou bych uvítal tlačítko reset, abych nemusel loadovat poslední pozici a začínat znovu.

Při konci hry jsem si říkal, že to je jedno velké klišé, ale opravdový konec mě překvapil, neříkám že byl výjimečný, ale byl malinko jiný. Ale dalo se to hrát.

Pro: Pro milovníky adventur další hra k smlsnutí.

Proti: QTE, klišé, klišé a zase klišé.

Po docela obstojném prvním dílu jsem se vcelku těšil na další, ovšem koná se velké zklamání. Na hře mě potěšila pěkná grafika, taková ta typická německy "vypiplaná" a to je tak asi všechno. Největší problém jsem s hrou měl v tom směru, že obsahuje na můj vkus až příliš logických puzzlů, navíc jinde stokrát viděných a mě to prostě nebaví. Takže místo typického "adventuření" jsem v jednom kuse luštil nějaké hádanky a časem jsem se přistihl, že mě hra vůbec nebaví a nemám chuť ji hrát. Do dohrání hry už jsem se vyloženě nutil. Věc, kterou bych hodnotil jako zápor je rovněž skutečnost, že přímo ve hře je dostupný návod. To samozřejmě člověka láká nahlédnout a možná se pak někteří méně snaží a ze hry vlastně nakonec nemají nic. Příběh mi rovněž přišel jako něco, co už jsem hrál desetkrát. Hra na mě působila dojmem recyklátu a vykradených nápadů.

Pro: grafika

Proti: zbytečně moc otřepaných logických puzzlů