Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sengoku Rance

Rance 7

15.12.2006
70
10 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Rance se svou otrokyní Sill přichází do státu JAPAN, aby vyzkoušel místní horké prameny. Jeho příchod však změní rovnováhu mocností a zároveň probudí prastaré zlo, jemuž bude muset čelit. JAPAN je fantasy obdobou středověkého Japonska z doby valčících států.

Sengoku Rance je desátou hrou ze série Rance. Od svých předchůdců se však liší tím, že se jedná o tahovou strategii podobnou sérii Total War obohacenou o velké množství RPG prvků. Hráč se ujme vlády nad rodem Oda a jeho cílem je ovládnout japonské ostrovy. Po prvním dokončení hry se zpřístupní možnost hrát za ostatní rody a také tři IF cesty, které se soustředí na některé z původně vedlejších postav. Hra obsahuje velké množství erotických scén. Anglický překlad je ke stažení na stránkách Yandere Translations.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
První polovinu minulého roku jsem strávil v této bizarní podobě Japonska, ve společnosti Ranceho a jaho kumpanie. A proč právě zde, v Sengoku Rance? Sedmý díl série o které jsem do té doby nikdy neslyšel, přeloženo je jen pár již antických dílů a tento více strategický spin off by mě asi za běžných okolností minul. O to větší bylo překvapení, že jednoduchá, ale o to zábavnější hratelnost tu je dovedena do absolutní podoby "ještě jeden tah a končím" a obsah byl často tak humorný a absurdní, že o motivaci pokračovat bylo postaráno prakticky neustále. Sengoku Rance je manifestací toho jak má vypadat kvalitní titul, a i proto se u mě stal tím nejlepším jaký jsem minulý rok hrál. Ač takto nepravděpodobného, osobního, vítěze nepamatuji.

A pokud jsem to nezmínil, tak jsou tu i erotické scény. Hodně erotických scén. Prakticky to je hlavní náplní titulu, ale zde, většinou s notnou dávkou nadsázky, utváří dokonalou parodii na mocenské nesváry klanů v Japonsku. Boj a nadvláda nad klanem je jen záminkou pro to, aby Rance získal princeznu dané prefektury. Zde ani tak nešlo o to, co se odehrává na obrazovce, ale o to, jak to je podáno. Úsměv na tváři je při hraní Sengoku Rance prakticky garantován, lepší a svižnější dialogy či monology jsem u příliš her neviděl. Takže velká pochvala autorům i překladatelskému týmu.

Jen ale obsah a zábavná hratelnost nezaručují kvalitní titul. Musí být v něm i určitá nadhodnota, díky které se hra posunu mezi ty vaše nejoblíbenější. A takového materiálu je v Sengoku Rance spousta, už je v hlavním menu lze nahlédnout do sekce bonusů kde se nachází některé komentáře autorů nebo vystřižené scény ze hry. Obvykle značně vtipný materiál. A takových detailů je plná i hra samotná, a to jsou věci, které u mě zvedají dojem z titulu násobně. A přes to, jak jednoduše hra zprvu působí, její komplexnost je obrovská. A obtížnost soubojů v některých momentech až příliš velká. Ale to jsou důvody, proč u hraní zůstavat. Zvláště když následný obsah, scény, jsou tak kvalitně zpracované.

Nicméně určitý pozitivní postoj k Japonsku, a jeho (pop)kultuře, je zde více jak žádaný.

Pro: zpracování, hratelnost, dialogy, humor, gigantický rozsah, hudba

Proti: někdy obtížnost

+18