Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Registrace

PavelU PavelU

Pavel Ullrich / ČR - kraj Středočeský / uživatel / 5651 bodů

Profil

Zbožňuji Petru Kvitovou, bohužel už asi ale bude navždy nevyzpytatelná. Úspěchů sice zažila dost, od léta 2012 jsem na počítači viděl většinu jejích zápasů na okruhu WTA. Wimbledon i v TV, pokud jej zrovna dávali. V době DH srazu 2012 vyhrála New Haven, takže jsem to vůbec neviděl a z domova mi posílali zprávy, že to vyhrála. Pak jsem si to semifinále a finále z tohoto turnaje našel na Internetu a koukl na oba celé zápasy. Naproti tomu druhé kolo Australian Open 2015 jsem neviděl, ve čtyři ráno jako naschvál přestal jít Internet. Na třetí její zápas na AO už nebyla potíž se sledováním, vlastně byla, protože to projela ve dvou setech. Má zkušenost je taková, že zápasy, které s ní nevidím, ať už jsou důvody jakékoli, většinou bez problému vyhraje, ale u těch, kde už zarputile fandím a vidím ji, smolně prohrává. Petra je i tak pořád nejlepší českou tenistkou dneška, Šafářová ji asi jen tak neporazí, byť jsem málem loni v únoru přišel o hlasivky, když s ní Petra prohrála jeden set. A dodnes nejlepší výkon Petra podala, dle mě, se Safinou na US Open 2009. To nemá normálně obdoby, kdyby tentýž kasino tenis hrála i dnes, je už dávno světovou jedničkou, ale co nadělám. Dozvěděl jsem se o Petře začátkem roku 2011, ale až do finále v Madridu proti Azaraence jsem ji vůbec neviděl hrát. Toto její finále mě tedy přimělo jí fandit. Wimbledon a to, co následovalo, jak jí to změnilo a ovlivnilo život, je už historie, nesmazatelným způsobem navždy zapsaná do dějin světového tenisu.

Její rekordy a zajímavosti:
* - První hráčka s datem narození 1990 nebo později, která vyhrála grandslam.
* - Dvojnásobná vítězka Wimbledonu z let 2011 a 2014. V obou případech se jí vyhnula Serena Williams.
* - Trojnásobná vítězka FedCupu v letech 2011, 2012 a 2014. Za uvedené období jako jediná hráčka z Top10.
* - V roce 2013 odehrála nejvíce třísetových utkání na okruhu, které i většinou vyhrála. Odtud její přezdívka P3tra.
* - Jako jedna z mála vyhrála jak Wimbledon, tak i Turnaj mistryň v jednom roce (2011) . Navíc při své finálové premiéře na obou akcích.
* - První Wimbledonská vítězka, která prohrála na následujícím US Open hned v prvním kole.
* - S Lucií Šafářovou odehrála v sezóně 2014 pět zápasů, neprohrála ani jednou. Ona památná fotografie ze vzájemného utkání v semifinále Wimbledonu 2014 je vystavena v Prostějově.
* - Její bilance s Češkami na okruhu WTA zahrnovala už patnáct výher v řadě, když získala svůj 15 titul z okruhu WTA.
* - Od své nejslavnější a nejúspěšnější sezóny 2011 si drží standard alespoň dvou získaných titulů za sezónu.
* - Doposud se jí nepodařilo ani jednou vyhrát nad Serenou Williams.
* - S Viktorií Azarenkou byly v roce 2011 velké rivalky na okruhu, od té doby se ale proti sobě ani jednou nestřetly.
* - Petra je levačka, takže na ni Kanaďanka Eugenie Bouchard neumí vůbec hrát. Dosavadní bilance 3-0 pro Petru.
* - V roce 2014 vyhrála titul ve Wuhanu, v bydlišti své velké kamarádky a Čínské legendy Na Li.
* - Podařilo se jí vyhrát novinářskou anketu Sportovec roku 2014, přestože měla silnou olympijskou konkurenci.
* - Petra Kvitová je schopná dojít až do finále, stejně jako prohrát v 1-3 kole grandslamu s kvalifikantkou.
Dohrané hry a mody v roce 2015
1. Grand Theft Auto III - dohráno 5. 1. 2015
2. GTA3 - ENBSeries v.3 By NeTw0rK - dohráno 5. 1. 2015
3. GTAIII - Widescreen Fix - dohráno 5. 1. 2015
4. Doom 3 - dohráno 24. 2. 2015
5. NGT Mod - dohráno 24. 2. 2015
6. FlatOut 2 - dohráno 25. 3. 2015
7. FlatOut 2: Real Mod 3.0 - ENB Series - dohráno 25. 3. 2015
8. FlatOut 2 Widescreen Fix - dohráno 25. 3. 2015


Nejlepší herní hudba, kterou jsem doposud slyšel.
Eternal Doom III
Quake II
Unreal
Travail: A Quake Journey


Jak docílit co nejkvalitnějších coverů ke hrám na DH
1. Obrázek musí být ve full velikosti a kvalitě, nijak zmršený časem, uživatelem. Tzn. barvy by měly být ostré, nevybledlé, nepříliš tmavé.
2. Editovaný obrázek by neměl být rozhodně uměle zarovnáván, barevně retušován a měl by mít správný poměr stran.
3. K jeho správnému zmenšení, odborně řečeno, převzorkování, by měl být používán výhradně program XnView.
4. Teď to nejdůležitější, při nastavení metody převzorkování, (jakkoli si někteří VIP myslí, že na tom nezáleží) mějte nastavenu volbu Lanczos. Jedině ta vám zajistí nejvyšší možnou kvalitu, v rámci zmenšení a převedení obrázku do požadovaných rozměrů na DH, že se nebudete muset stydět za odvedenou práci.
5. Držte se vždy těchto zásad. A hlavně, víte už, jak vypadá kvalitní cover ke hře :)
Ukázka, původní velikost, zmenšená velikost.


Které herní žánry mě nejvíce baví:

Devět mých nejoblíbenějších freewarovek

Mám nejraději staré hry, po nichž už neštěkne ani pes. Ať již jsou to first-person střílečky, nebo RPG/FPS, plížečky či third-person akce s kontaktními zbraněmi. Posledním mým oblíbeným žánrem jsou automobilové závody, z nichž jsem v roce 2012 a 2014 dohrál GTI Racing. Aktuálně nainstalovány i Need for Speed: Porsche 2000, V-Rally 2: Expert Edition, Paris-Dakar Rally, RalliSport Challenge, Need for Speed: Hot Pursuit 2, Mercedes-Benz World Racing, Cross Racing Championship 2005 a Colin McRae: DiRT. O těch nejoblíbenějších hrách se tu nebudu zmiňovat, jelikož jsou níže zobrazeny. Dodám jen, že mou úplně první hrou byl Thief II, jehož originálku jsem měl k předplatnému jako bonus zdarma. Mé názory na to, co jsem dohrál, najdete v komentářích vybraných her nebo různě na fórech. Rád také hraji logické hry, jmenovitě Hafíka, Enigmu, Oktagon a Doogleberry 2. K Hafíkovi jsem si před lety dokonce vytvořil sadu svých šedesáti komnat. Které byly téměř nehratelné, ale pečlivě testovány, tudíž řešitelné, i když hodně obtížným způsobem. Má definice old school stříleček, kterou splňuje většina mnou komentovaných FPS na Databázi her.

Pár vysvětlivek k mým štítkům u dohraných a vlastněných her.

dohráno - V který měsíc a rok jsem hru dohrál.
retail krabice - Hru mám zakoupenu v prodávané krabicové verzi.
časopisová verze, CD a DVD - verze her z časopisů Level, Score, Doupě, Game4U a Počítač pro každého.
dohráno 3x u The Fallen znamená, že v každý další měsíc jsem jel premiérově kampaň za danou z tří postav.
Vlastněné časopisovky a retailovky. Seznam vlastněných her dle mnou nejoblíbenějších herních žánrů.
+mods - k dané hře jsem někdy dohrál alespoň jednu modifikaci. (filtr všechny hry a +mods)
steam - hru mám jen ve steamové verzi.
gog - hru mám jen v digitální GOG verzi.
adventure - tento žánrový štítek mám jen u her, které mě osobně zajímají nebo jsem je již dohrál.
starforce on/off - hry obsahující v retail verzi nechvalně proslulý ruský balast, který už není kompatibilní s dnešními systémy a počítači. starforce on, starforce off a starforce on/off. Seznam StarForce her, 18 versus 16 her v mém vlastnictví.

Moje nejoblíbenější hry:
Modifikace a návody
Další sortou her, kterou mám rád, jsou modifikace. Nechci tu zbytečně machrovat, kolik jsem jich dohrál, ale častokrát je hltám více, než mnohé regulérní komerční hry, za které je také považuji. Zejména proto, že komerční střílečky s old-school atmosférou už téměř vymizely, nebo mají nedostatečnou délku, trapná zjednodušení a různé technické chyby, či nelogičnosti v designu. Kompletní seznam tady. Vedou jednoznačně série Half-Life a Quake, za což může i má pozice Admina a redaktora na Modifikace do Half-Life 1 a Modifikace pro Half-Life 2. Jejich hraní jsem zúročil i pro napsání několika návodů, opomenuty ale nezůstaly i plnohodnotné hry, jako např HeXen, Portal of Praevus nebo výborná střílečka Star Trek: Deep Space Nine: The Fallen. Všechny je najdete na Abecedě Her. Do budoucna mám ještě pár návodů v plánu, vesměs na okrajové, tzn. staré FPS nebo málo známé, ale obtížné a rozsáhlé, modifikace. Vše ukáže až čas. První z nových návodů hotov, exkluzivně jen na modifikacích. Můj seznam těch nejzajímavějších modů, na něž jsem při brouzdání narazil a mám je dlouhodobě v hledáčku.

Pakliže vás mé zaujetí pro modifikace zaujalo a chtěli by jste do nich též hlouběji proniknout, doporučuji se proklikat odkazy na níže uvedených stránkách. Jsou seřazeny tak, jak mě v chronologickém plynutí času v dané době vždy zajímaly. Všeobecné rady na řadu dalších her ohledně spouštění modifikací.

(Half-Life 1 - Mod komunita, Half-Life 2 - Mod komunita, Unreal/UT99 - Mod komunita, Quake II - Mod komunita, Quake I - Mod komunita, Star Trek - DS9: The Fallen - Mod komunita, Doom, Doom 2, Utimate DOOM a Final Doom - Mod komunita, Wolfenstein 3D a Spear of Destiny - Mod komunita, System Shock 2 - Mod komunita, Dark Forces II - (Můj @PavelU (komentář) u hry), Blood 1 - Mod komunita
Blood II: The Chosen - Mod komunita, GTA: Vice City - Mod komunita)


Unreal is real forever
Storm se o Unrealu na Tiscali kdysi už rozepsal, takže jen doplním základní EN návod na technické záležitosti, jež by vám měl usnadnit řadu podstatných věcí. Pak už stačí do UT99 dát jen HD textury, k nimž je odkaz v nástěnce u Unrealu. Mnohem jednodušší je zprovoznění Unreal Gold pod OpenGL, taktéž se stejnými texturami, protože je k této re-edici k dispozici i neoficiální patch 227, co se o tu podporu OpenGL postará za vás. Hra poté bez potíží naběhne v pěkném hlavním menu. Obojí, jak UT a Unreal Gold, spolu s s mody Return to Na Pali: Ultimate Edition a Seven Bullets, plně funkční ve FullHD rozlišení a OpenGL driveru. Asi se mi po hře v květnu 2014 zastesklo, vzhledem k tomu, že jsem ji instaloval šestnáct let po vydání. Každý SP mod k UT si nainstalujte zvlášť, zkopírujte složku s čistou instalací UT a do každé si dejte daný mod. Je to ale hrozná drbačka, co těch aplikací, úprav a souborů je nutných. Odměněni přesto budete opravdu parádním vizuálem a nestárnoucí hudbou.

Výběr těch nejlepších modifikací,
které stály za to a jsou pro mě nezapomenutelné.

Wolfenstein 3D: The Renovation – Zřejmě ten nejlepší Wolf 3D add-on všech dob! Bez secretů ani ránu!
Evil Tech - Soul of Megawad – Čistě tech based megawad, s nepřekonatelnými úrovněmi, který dá opravdu zabrat!
Travail: A Quake Journey – Výtečný mod s parádní hudbou, designem, akcí a dvěma tajnými úrovněmi ke Q1.
Eternal Doom – Převážně gotická střílečka a Tomb Raiderovka z vlastního pohledu v jednom. Víc netřeba dodávat.
Death Wish – Tuhý, zábavný, inovativní, atmosférický, rozsáhlý a propracovaný add-on k Bloodu.
JENESIS – Moderní, kompaktní, zábavný, vyvážený a atmosférický megawad pro PrBoom Plus GL.
Invasion – Parádní logické hádanky, propracovaný level design a řada nových prvků.
Operation: Na Pali – Atmosféra původního Unrealu, vyvážený poměr mezi adventurou a střílením.
Nali Chronicles – Hardcore řežba s dostatečným počtem kouzel a bossů.
Vile Flesh – Asi vůbec to nejlepší z Dooma II, rozsáhlé mapy, nahuštěná akce a nevídaná herní doba!!!
Convergence – Skvělý expansion pack navozující pocit původní hry, navíc jej mají na svědomí i její vývojáři.
Phobos Massacre – Klasická řežba v mém nejoblíbenějším Doom prostředí, navíc dost kvalitní a atmosférická.
Dark Corners – First person adventura s opravdu nevšedním přístupem a hratelností.
Minerva Metastasis – Preciznější design úrovní žádný jiný mod nemá, a co teprve ten závěr !!!
Offshore – Na HL2 poměry hrůza, ale ničím nerušná řežba a nápaditá architektura úrovní, to vynahrazují.
Xidia Gold – Opět dobře zpracovaný mod do UT, který je místy koncipován jako OF k HL1.
Defensive Measures - Skvělá zábava, dostačující herní doba, výtečné secrety, leveldesign a poměrně nezvyklý konec.
Tef Double Pack V: Monumental Misery – Nevídaně kvalitní mod ke Quake II, který plně konkuruje původní hře, byť je poměrně malý.


Rebel z mé školy
Fakt stylová dobovka, kde je hudba snad větší přednost, než dialogy a akce samotná. A příběh je tak pouhou kulisou pro tu nikdy nekončící pařbu v L.A. V podstatě americký Discopříběh, navíc o tři roky starší a mnohem vážněji pojmutý. Udávaný rok natočení 1985 není správný, v závěrečných titulcích je totiž uveden rok 1984. To bylo Downeymu 19 a Spaderovi 24 let. Úvodní a závěrečná sekvence v titulcích skvěle vtáhne a nepustí, dokud není úplný konec. Ten je divák nucen celý dokoukat a doposlouchat, neboť ty šlágry z osmdesátých let nikdy neomrzí. Viděno prvně v roce 1995, když to vysílala Prima v pátek večer. Asi jediná možnost to kdy na českých TV vidět, protože Tuff Turf jednoduše viděl málokdo. Soudě dle malého množství komentářů na CSFD. Stopáž 112 min je luxusní, stejně jako mizivá cenzura a obsah intimnějších scén. Konečně jsem si film vychutnal v odpovídající kvalitě s podporou CZ titulek, ty bylo nutné zpozdit o jednu vteřinu.


Dále něco o mně:
Rád si pouštím filmy na originálních DVD a Blu-Ray z e-shopů.

Do kina jsem chodil od počátku 90tých let, a to až do roku 2001. Zhruba na pět filmů měsíčně.

V létě a na jaře jezdím na kole, v zimě rád uklízím sníh, ale téměř u nás nepadá, žně to byly pouze v prosinci 2010.

Potkal jsem pár celebrit nebo známých osobností, nicméně nejvíc vzpomínám na Ornellu Muti, když se mi podepisovala na fotku.

Kupuji si dost počítačových her, i když je pak prakticky nehraju.

S klasickými krádežemi v obchodech jsem seknul v roce 2002.

Jsem seriálový maniak. Takže sleduji dost současných seriálů, převážně z hollywoodské produkce, ale musí mě vždy něčím zaujmout.

Mé oblíbené filmy jsou Rebel z mé školy, Sex a Lucía, Bod zlomu a Hodný, zlý a ošklivý.

(První počítač Srpen 2002 - Březen 2003) - (Druhý počítač Červen 2003 - Září 2005) - (Třetí počítač Září 2005 - Srpen 2011) - (Čtvrtý počítač Září 2011 - Konfigurace vcelku průměrná)


Update............................................................... Dohrané hry a mody v roce 2015 ................................................................... 26. 3. 2015