Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

PavelU PavelU

Pavel Ullrich / ČR - kraj Středočeský / uživatel / 6101 bodů

Profil

Oficiálně přijímám Herní výzvu 2016 a zapojuji se do ní, akce je to zajímavá. Poslední roky též hraji dost málo. Můj koncept vypadá zatím takto. Informovat o dohrání, započetí hraní apod, instalování, budu na hosting čečák fóru, kde je k tomu dost prostoru. Pařbě a zábavě zdar :) Průběh plnění herní výzvy 2016.

Painkiller Supernatural 2.0 (Na obtížnost Nightmare, ale s kartami z předešlého hraní. Tzn. ze starých save pozic. (Bod č. 1)
Freudian Slipgate - Komerci a graf. předělávky ne. V úvahu připadají jen modifikace. Další možné tipy uvítám. (Bod č. 2)
Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory - (V Levelu byla před třemi lety hra na DVD s CZ titulky, tak ji prubnu. Zcela defaultní technická stránka hry. (Bod č. 3)
Megawad Bloodstain od PipiCZ - (Default GZDoom s mým nakonfigurovaným configem z Hard Doomu (Bod č. 4)
Doom 1 - (Úvodní trojice epizod. S Hard Doom v.7.0 na UV, neboť jsem téhle konverzi zase naplno propadl :) (Bod č. 5)
Return to Castle Wolfenstein s Venom modem v.4.5 Gold (Bod č. 6)
Asi nějaká FP adventura, která ale není plně ve 3D. Možná Cesta do Indie či něco jiného. Není ale jisté, jestli tu hru dnes vůbec rozjedu :) (Bod č. 7)
Zones of Fear s updatem z léta 2015, za použití Hard Doomu v.7.0 na obtížnost Ultra-Violence. (Bod č. 8)
Far Cry 1 s neoficiálním patchem 1.505 na obtíž. Veterán - Vzhled by měl být původní, jen je tam Quick Save. (Bod č. 9)
Duke Nukem 3D: Atomic Edition - Dosud pořádně nehráno, ale proč ne. S pomocí portu eDuke32 a HD Textur (Bod č. 10)Zbožňuji Petru Kvitovou, bohužel už asi ale bude navždy nevyzpytatelná. Úspěchů sice zažila dost, od léta 2012 jsem na počítači viděl většinu jejích zápasů na okruhu WTA. Wimbledon i v TV, pokud jej zrovna dávali. V době DH srazu 2012 vyhrála New Haven, takže jsem to vůbec neviděl a z domova mi posílali zprávy, že to vyhrála. Pak jsem si to semifinále a finále z tohoto turnaje našel na Internetu a koukl na oba celé zápasy. Naproti tomu druhé kolo Australian Open 2015 jsem neviděl, ve čtyři ráno jako naschvál přestal jít Internet. Na třetí její zápas na AO už nebyla potíž se sledováním, vlastně byla, protože to projela ve dvou setech. Má zkušenost je taková, že zápasy, které s ní nevidím, ať už jsou důvody jakékoli, většinou bez problému vyhraje, ale u těch, kde už zarputile fandím a vidím ji, smolně prohrává. Petra je i tak pořád nejlepší českou tenistkou dneška, Šafářová ji asi jen tak neporazí. Byť jsem málem v únoru 2014 přišel o hlasivky, když s ní Petra prohrála jeden set. A dodnes nejlepší výkon Petra podala, dle mě, se Safinou na US Open 2009. To nemá normálně obdoby, kdyby tentýž kasino tenis hrála i dnes, je už dávno světovou jedničkou, ale co nadělám. Dozvěděl jsem se o Petře začátkem roku 2011, ale až do finále v Madridu proti Azaraence jsem ji vůbec neviděl hrát. Toto její finále mě tedy přimělo jí fandit. Wimbledon a to, co následovalo, jak jí to změnilo a ovlivnilo život, je už historie, nesmazatelným způsobem navždy zapsaná do dějin světového tenisu.

Její rekordy a zajímavosti:
* - První hráčka s datem narození 1990 nebo později, která vyhrála grandslam.
* - Dvojnásobná vítězka Wimbledonu z let 2011 a 2014. V obou případech se jí vyhnula Serena Williams.
* - Čtyřnásobná vítězka FedCupu v letech 2011, 2012, 2014 a 2015. Zásluhu na tom má i plejáda dalších, nadějných Češek.
* - V roce 2013 odehrála nejvíce třísetových utkání na okruhu, které i většinou vyhrála. Odtud její přezdívka P3tra.
* - Jako jedna z mála vyhrála jak Wimbledon, tak i Turnaj mistryň v jednom roce (2011) . Navíc při své finálové premiéře na obou akcích.
* - První Wimbledonská vítězka, která prohrála na následujícím US Open hned v prvním kole.
* - S Lucií Šafářovou odehrála v sezóně 2014 pět zápasů, neprohrála ani jednou. Ona památná fotografie ze vzájemného utkání v semifinále Wimbledonu 2014 je vystavena v Prostějově.
* - Její bilance s Češkami na okruhu WTA zahrnovala už patnáct výher v řadě, když získala svůj 15 titul z okruhu WTA.
* - Od své nejslavnější a nejúspěšnější sezóny 2011 si drží standard alespoň dvou získaných titulů za sezónu.
* - Podílela se na českém hattricku v roce 2012, kdy Česko vyhrálo všechny tři týmové soutěže v tenisu. Tedy Hopman Cup, Fed Cup a Davis Cup. To do té doby nikdo jiný nedokázal.
* - Jako první zrušila Sereninu neporazitelnost v sezóně 2015, kdy nad ní zároveň i vůbec poprvé s přehledem zvítězila.
* - S Viktorií Azarenkou byly v roce 2011 velké rivalky na okruhu, k jejich dalšímu střetnutí ale došlo až v roce 2015.
* - Petra je levačka, takže na ni Kanaďanka Eugenie Bouchard neumí vůbec hrát. Dosavadní bilance 3-0 pro Petru.
* - V roce 2014 vyhrála titul ve Wuhanu, v bydlišti své velké kamarádky a Čínské legendy Na Li.
* - Podařilo se jí vyhrát novinářskou anketu Sportovec roku 2014, přestože měla silnou olympijskou konkurenci.
* - Petra Kvitová je schopná dojít až do finále, stejně jako prohrát v 1-3 kole grandslamu s kvalifikantkou.
* - Čtvrtá levoruká hráčka historie, která vyhrála grandslam ve dvouhře.
* - Ve Wimbledonu 2015 odehrála svůj nejrychlejší zápas kariéry, když jí první kolo zabralo pouhých 35 minut.
* - Titul na okruhu WTA se jí poprvé podařilo obhájit v New Havenu 2015, kde vyhrála již potřetí.
* - V sezóně 2015 vyhrála obě ryze česká finále na dvou turnajích WTA Tour, když přehrála Kar. Plíškovou i L. Šafářovou.
Dohrané hry a mody v roce 2016
1. Far Cry - dohráno 20. 1. 2016
2. Add-On Mod v.1.999 - dohráno 20. 1. 2016


Nejlepší herní hudba, kterou jsem doposud slyšel.
Eternal Doom III
Quake II
Unreal
Travail: A Quake Journey
Need for Speed III: Hot Pursuit


Jak docílit co nejkvalitnějších coverů ke hrám na DH
1. Obrázek musí být ve full velikosti a kvalitě, nijak zmršený časem, uživatelem. Tzn. barvy by měly být ostré, nevybledlé, nepříliš tmavé.
2. Editovaný obrázek by neměl být rozhodně uměle zarovnáván, barevně retušován a měl by mít správný poměr stran.
3. K jeho správnému zmenšení, odborně řečeno, převzorkování, by měl být používán výhradně program XnView.
4. Teď to nejdůležitější, při nastavení metody převzorkování, (jakkoli si někteří VIP myslí, že na tom nezáleží) mějte nastavenu volbu Lanczos. Jedině ta vám zajistí nejvyšší možnou kvalitu, v rámci zmenšení a převedení obrázku do požadovaných rozměrů na DH, že se nebudete muset stydět za odvedenou práci.
5. Držte se vždy těchto zásad. A hlavně, víte už, jak vypadá kvalitní cover ke hře :)
Ukázka, původní velikost, zmenšená velikost.


Které herní žánry mě nejvíce baví:

Devět mých nejoblíbenějších freewarovek

Mám nejraději staré hry, po nichž už neštěkne ani pes. Ať již jsou to first-person střílečky, nebo RPG/FPS, plížečky či third-person akce s kontaktními zbraněmi. Posledním mým oblíbeným žánrem jsou automobilové závody, z nichž jsem v roce 2015 dohrál plně funkční a modifikované FlatOut 2 a Need for Speed III: Hot Pursuit. Aktuálně nainstalovány i GTI Racing, Need for Speed: Porsche 2000, V-Rally 2: Expert Edition, Paris-Dakar Rally, RalliSport Challenge, Need for Speed: Hot Pursuit 2, Mercedes-Benz World Racing, World Racing 2, Cross Racing Championship 2005 a Colin McRae: DiRT. O těch nejoblíbenějších hrách se tu nebudu zmiňovat, jelikož jsou níže zobrazeny. Dodám jen, že mou úplně první hrou byl Thief II, jehož originálku jsem měl k předplatnému jako bonus zdarma. Mé názory na to, co jsem dohrál, najdete v komentářích vybraných her nebo různě na fórech. Rád také hraji logické hry, jmenovitě Hafíka, Enigmu, Oktagon a Doogleberry 2. K Hafíkovi jsem si před lety dokonce vytvořil sadu svých šedesáti komnat. Které byly téměř nehratelné, ale pečlivě testovány, tudíž řešitelné, i když hodně obtížným způsobem. Má definice old school stříleček, kterou splňuje většina mnou komentovaných FPS na Databázi her.


Need for Speed - Sedmiletka 1998 - 2005

Série závodních simulátorů Need for Speed se pro mě stala během let velkou srdcovou záležitostí. K šestému dílu jsem se prvně dostal v roce 2002, sedmičku hrál v roce 2004. Pak už šlo jen o to, jak si doplním znalosti ze starších dílů, pocházejících ještě z doby 1995-2000. Povedlo se mi to postupně u pátého a třetího dílu. Díky mému rozhledu ve světě modifikací to tak asi mělo být, že nejprve spočinula má očka na Need for Speed: Porsche 2008 Mod a pak na Modern Patch 1.31 k Hot Pursuit z roku 1998. Každý díl Need for Speed je sice dost odlišný, z mnou zkoušených a odehraných, přesto si drží vysokou úroveň své kvality. Tím mohu docílit skrze libovolnou dobu častého hraní a neúnavného psaní popisků na DH, čímž si kompenzuji svou vášeň ke starým hrám i mou oblibu závodních simulátorů. Z dnešního odstupu rozhodně zamrzí to, do jaké situace se tato značka dostala. V zelených číslech byla naposledy v roce 2004, následovaly už jen o něco slabší pokračování, aby dominovala ta s červenými a oranžovými čísly. To neříká nic dobrého. Ale po zevrubném zvážení beru ještě na milost Most Wanted z roku 2005, ten by totiž s patřičným omodifikováním mohl být docela fajn. Z nostalgie si ještě dokoupím Underground 1. Čtvrtý díl z roku 1999 klapne snad taktéž.


Pár vysvětlivek k mým štítkům u dohraných a vlastněných her.

dohráno - V který měsíc a rok jsem hru dohrál.
retail krabice - Hru mám zakoupenu v prodávané krabicové verzi.
časopisová verze, CD a DVD - verze her z časopisů Level, Score, Doupě, Game4U a Počítač pro každého.
dohráno 3x u The Fallen znamená, že v každý další měsíc jsem jel premiérově kampaň za danou z tří postav.
Vlastněné časopisovky a retailovky. Seznam vlastněných her dle mnou nejoblíbenějších herních žánrů.
+mods - k dané hře jsem někdy dohrál alespoň jednu modifikaci. (filtr všechny hry a +mods)
steam - hru mám jen ve steamové verzi.
gog - hru mám jen v digitální GOG verzi.
adventure - tento žánrový štítek mám jen u her, které mě osobně zajímají nebo jsem je již dohrál.
starforce on/off - hry obsahující v retail verzi nechvalně proslulý ruský balast, který už není kompatibilní s dnešními systémy a počítači. starforce on, starforce off a starforce on/off. Seznam StarForce her, 18 versus 17 her v mém vlastnictví.

Moje nejoblíbenější hry:
Modifikace a návody
Další sortou her, kterou mám rád, jsou modifikace. Nechci tu zbytečně machrovat, kolik jsem jich dohrál, ale častokrát je hltám více, než mnohé regulérní komerční hry, za které je také považuji. Zejména proto, že komerční střílečky s old-school atmosférou už téměř vymizely, nebo mají nedostatečnou délku, trapná zjednodušení a různé technické chyby, či nelogičnosti v designu. Kompletní seznam tady. Vedou jednoznačně série Half-Life a Quake, za což může i má pozice Admina a redaktora na Modifikace do Half-Life 1 a Modifikace pro Half-Life 2. Jejich hraní jsem zúročil i pro napsání několika návodů, opomenuty ale nezůstaly i plnohodnotné hry, jako např HeXen, Portal of Praevus nebo výborná střílečka Star Trek: Deep Space Nine: The Fallen. Všechny je najdete na Abecedě Her. Do budoucna mám ještě pár návodů v plánu, vesměs na okrajové, tzn. staré FPS nebo málo známé, ale obtížné a rozsáhlé, modifikace. Vše ukáže až čas. První z nových návodů hotov, exkluzivně jen na modifikacích. Můj seznam těch nejzajímavějších modů, na něž jsem při brouzdání narazil a mám je dlouhodobě v hledáčku.

Mé články na Leebigh's Doom Blog
Knee-Deep in ZDoom - publikováno 31. 7. 2011 - (napsali PavelU a Leebigh)
The Cobra Episodes 1 – Volume II - publikováno 30. 6. 2012 - (napsal PavelU)
Master Levels for Doom II - publikováno 17. 11. 2012 - (napsali PavelU a Leebigh)
Hard Doom - publikováno 28. 7. 2014 - (napsali PavelU a Leebigh)
Armadosia – The Mad Corridor - publikováno 18. 7. 2015 - (napsali PavelU a Leebigh)

Jak šel čas, začal jsem psát i na českém Doom Blogu Libora Paličky. Nedá se rozhodně říct, že bych oplýval pisatelským umem jeho formátu, ale oba máme svůj styl a vzájemně se doplňujeme. Byť je má tvorba dosti sporadická, musím se vždy dost přemáhat, aby to za něco stálo, rozhodně času stráveného psaním pro tyto stránky nelituji. Doom mi toho od roku 2010 dal hodně.

Pakliže vás mé zaujetí pro modifikace zaujalo a chtěli by jste do nich též hlouběji proniknout, doporučuji se proklikat odkazy na níže uvedených stránkách. Jsou seřazeny tak, jak mě v chronologickém plynutí času v dané době vždy zajímaly. Všeobecné rady na řadu dalších her ohledně spouštění modifikací.

(Half-Life 1 - Mod komunita, Half-Life 2 - Mod komunita, Unreal/UT99 - Mod komunita, Quake II - Mod komunita, Quake I - Mod komunita, Star Trek - DS9: The Fallen - Mod komunita, Doom, Doom 2, Utimate DOOM a Final Doom - Mod komunita, Wolfenstein 3D a Spear of Destiny - Mod komunita, System Shock 2 - Mod komunita, Dark Forces II - (Můj @PavelU (komentář) u hry), Blood 1 - Mod komunita
Blood II: The Chosen - Mod komunita, GTA: Vice City - Mod komunita)


Unreal is real forever
Storm se o Unrealu na Tiscali kdysi už rozepsal, takže jen doplním základní EN návod na technické záležitosti, jež by vám měl usnadnit řadu podstatných věcí. Pak už stačí do UT99 dát jen HD textury, k nimž je odkaz v nástěnce u Unrealu. Mnohem jednodušší je zprovoznění Unreal Gold pod OpenGL, taktéž se stejnými texturami, protože je k této re-edici k dispozici i neoficiální patch 227, co se o tu podporu OpenGL postará za vás. Hra poté bez potíží naběhne v pěkném hlavním menu. Obojí, jak UT a Unreal Gold, spolu s mody Return to Na Pali: Ultimate Edition a Seven Bullets, plně funkční ve FullHD rozlišení a OpenGL driveru. Asi se mi po hře v květnu 2014 zastesklo, vzhledem k tomu, že jsem ji instaloval šestnáct let po vydání. Každý SP mod k UT si nainstalujte zvlášť, zkopírujte složku s čistou instalací UT a do každé si dejte daný mod. Je to ale hrozná drbačka, co těch aplikací, úprav a souborů je nutných. Odměněni přesto budete opravdu parádním vizuálem a nestárnoucí hudbou.

Výběr těch nejlepších modifikací,
které stály za to a jsou pro mě nezapomenutelné.

Wolfenstein 3D: The Renovation – Zřejmě ten nejlepší Wolf 3D add-on všech dob! Bez secretů ani ránu!
Evil Tech - Soul of Megawad – Čistě tech based megawad, s nepřekonatelnými úrovněmi, který dá opravdu zabrat!
Travail: A Quake Journey – Výtečný mod s parádní hudbou, designem, akcí a dvěma tajnými úrovněmi ke Q1.
Eternal Doom – Převážně gotická střílečka a Tomb Raiderovka z vlastního pohledu v jednom. Víc netřeba dodávat.
Death Wish – Tuhý, zábavný, inovativní, atmosférický, rozsáhlý a propracovaný add-on k Bloodu.
JENESIS – Moderní, kompaktní, zábavný, vyvážený a atmosférický megawad pro PrBoom Plus GL.
Invasion – Parádní logické hádanky, propracovaný level design a řada nových prvků.
Operation: Na Pali – Atmosféra původního Unrealu, vyvážený poměr mezi adventurou a střílením.
Nali Chronicles – Hardcore řežba s dostatečným počtem kouzel a bossů.
Vile Flesh – Asi vůbec to nejlepší z Dooma II, rozsáhlé mapy, nahuštěná akce a nevídaná herní doba!!!
Convergence – Skvělý expansion pack navozující pocit původní hry, navíc jej mají na svědomí i její vývojáři.
Phobos Massacre – Klasická řežba v mém nejoblíbenějším Doom prostředí, navíc dost kvalitní a atmosférická.
Dark Corners – First person adventura s opravdu nevšedním přístupem a hratelností.
Minerva Metastasis – Preciznější design úrovní žádný jiný mod nemá, a co teprve ten závěr !!!
Offshore – Na HL2 poměry hrůza, ale ničím nerušná řežba a nápaditá architektura úrovní, to vynahrazují.
Xidia Gold – Opět dobře zpracovaný mod do UT, který je místy koncipován jako OF k HL1.
Defensive Measures - Skvělá zábava, dostačující herní doba, výtečné secrety, leveldesign a poměrně nezvyklý konec.
Tef Double Pack V: Monumental Misery – Nevídaně kvalitní mod ke Quake II, který plně konkuruje původní hře, byť je poměrně malý.


Rebel z mé školy
Fakt stylová dobovka, kde je hudba snad větší přednost, než dialogy a akce samotná. A příběh je tak pouhou kulisou pro tu nikdy nekončící pařbu v L.A. V podstatě americký Discopříběh, navíc o tři roky starší a mnohem vážněji pojmutý. Udávaný rok natočení 1985 není správný, v závěrečných titulcích je totiž uveden rok 1984. To bylo Downeymu 19 a Spaderovi 24 let. Úvodní a závěrečná sekvence v titulcích skvěle vtáhne a nepustí, dokud není úplný konec. Ten je divák nucen celý dokoukat a doposlouchat, neboť ty šlágry z osmdesátých let nikdy neomrzí. Viděno prvně v roce 1995, když to vysílala Prima v pátek večer. Asi jediná možnost to kdy na českých TV vidět, protože Tuff Turf jednoduše viděl málokdo. Soudě dle malého množství komentářů na CSFD. Stopáž 112 min je luxusní, stejně jako mizivá cenzura a obsah intimnějších scén. Konečně jsem si film vychutnal v odpovídající kvalitě s podporou CZ titulek, ty bylo nutné zpozdit o jednu vteřinu.Buffy, přemožitelka upírů
Buffy, přemožitelka upírů – Jeden z nejlepších a nejkultovnějších seriálů, co jsem kdy viděl. Viděn celý komplet až v roce 2015. V letech 1999-2001 jen první tři řady a v roce 2008 čtvrtá. Rozhodně se jedná o velmi zajímavou a poutavou věc, za oponou odhalující to, jak se k jednotlivým rolím ti herci dostali, kdo měl původně hrát jakou postavu, nakonec tam měl jen vedlejšák apod. Výsledná podoba seriálu je namixována výtečně.

Z prvních tří sérií stojí za zmínku první a druhá, třetí se místy už nepříjemě vlekla, ale nářez ze čtvrté, páté a šesté nezapomenu nikdy. Tím byla popularita Buffy vyšponována na maximum. Každá řada má propracovanou hlavní dějovou linii, drží se vývoje postav, sleduje jejich minulost, poslání, aby vygradovala ve strhující finále jednotlivých sezón. A pilot šestky považuji za úplně epický, vlastně celou pětku a šestku :) Dobře se to sleduje v noci, Sarah je hororovému žánru věrná i tady. Sedmička už byla trochu za zenitem, hlavně i díky nepříliš působivým kulisám. V tom mají předešlé série velké plus. Ale ani ona nezapomene rozehrát nějakou partii na více epizod. Poslední tři díly ze sedmičky epické, ale pětku a šestku u mě nepřekonaly.

Díl 3x01 se mi líbil moc. Velmi poutavé a neobvyklé téma.
Matrix scéna ze závěru čtvrté série byla perfektní.
Muzikál epizoda 6x07 je skvěle poslouchatelná a velmi originální.
Úplně nej mi asi přišlo to rozesmání Gilese, když mu Buffy říkala o svém vztahu se Spikem. Poměrně dlouhý a spontánní smích od obou.


V Buffy si zahrála řada známých herců odjinud, kteří se sice proslavili až později, ale jen to zvyšuje celkový kredit tohoto počinu od Josse Whedona.

Můj názor na seriál skvěle vystihují dva komentáře na CSFD od uživatelů Bluntman a M.a.t.t.

_____________________________________________________________________________________________________________________

(První počítač Srpen 2002 - Březen 2003) - (Druhý počítač Červen 2003 - Září 2005) - (Třetí počítač Září 2005 - Srpen 2011) - (Čtvrtý počítač Září 2011 - Konfigurace PC)


Update....................................................................................... Herní výzva 2016 ....................................................................................... 25. 1. 2016