Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Registrace

PavelU PavelU

Pavel Ullrich / ČR - kraj Středočeský / uživatel / 5355 bodů

Momentálně rozehráno

  • Call of Duty 4: Modern Warfare Call of Duty 4: Modern Warfare (2007)
  • Doom 3 Doom 3 (2004)
  • Doom II: No Rest for the Living Doom II: No Rest for the Living (2012)
  • Far Cry Far Cry (2004)
  • Grand Theft Auto: San Andreas Grand Theft Auto: San Andreas (2005)
  • Mercedes-Benz World Racing Mercedes-Benz World Racing (2003)
  • Wolfenstein 3D: Super Upgrades! Wolfenstein 3D: Super Upgrades! (1994)
  • XIII XIII (2003)

Profil

Aktuálně o hrách, modech, filmech a seriálech.
Rozhodl jsem se tu neuvádět to, co momentálně hraji, neboť to vždy vyústilo v to, že jsem danou věc nehrál, již přestal hrát a tak. Jednoduše hraji tak, jak se mi chce, co mě zrovna nejvíce baví... Přičemž dlouhou dobu u jedné hry nebo modifikace rozhodně nevydržím. Po pár týdnech, max. měsíci, již soustředím svůj zájem na něco jiného. Nicméně nainstalováno toho mám spoustu, to proto, aby bylo se k čemu vracet, vždy si jednou za čas odjet závod, zastřílet si v mých oblíbených hrách, či v kterýchkoli jiných. Bez nichž se díky jejich stáří, modifikacím a hratelnosti nedokáži obejít. Co se novějších PC her týče, mám krom herních mechanismů problémy přijmout i různé online služby, vytváření účtů, aktivace, instalaci dalšího dodatečného softu, s výjimkou driverů a DirectX, aby mi daná hra vůbec šla spustit. Uznávám totiž jen čistý Steam, takže i kdybych chtěl, moc toho pro mě k zahrání z aktuálních her není.


Dohrané hry a mody v roce 2014
1. Kingpin: Life of Crime - dohráno 14. 3. 2014
2. Rags 2 Riches - dohráno 14. 3. 2014
3. GTI Racing - dohráno 5. 4. 2014
4. Need for Speed: Hot Pursuit 2 - dohráno 16. 4. 2014
5. Lepší grafika do NfS:HP2 - dohráno 16. 4. 2014
6. Abyss of Pandemonium: The Final Mission - dohráno 2. 5. 2014
7. Ruined Nation - dohráno 6. 5. 2014
8. Travail: A Quake Journey - dohráno 22. 5. 2014
9. Grendel's Keep - dohráno 22. 5. 2014
10. Unreal - dohráno 6. 6. 2014
11. Evil Tech - Soul of Megawad - dohráno 8. 7. 2014
12. Hellbound - dohráno 26. 7. 2014
13. Hard Doom v.6.9 - dohráno 26. 7. 2014
14. STRAIN - dohráno 15. 8. 2014
15. Hell to Pay - dohráno 22. 8. 2014
16. Gunman Chaos - dohráno 30. 8. 2014


Nejlepší herní hudba, kterou jsem doposud slyšel.
Eternal Doom III
Quake II
Unreal
Travail: A Quake Journey


Nejúchvatnější podívaná roku 2014
Když jsem se o The Fall z jednoho letošního TV Maxu, kde byla Gillian Anderson na titulní stránce, dozvěděl, vůbec nic jsem o tomto primárně britském seriálu nevěděl. Po pečlivém stažení a zkouknutí všech pěti 50 minutových dílů dne 24. 2. 2014 mi ale došlo, že mám čest s něčím, co zcela zadupává do země pochybného a ke konci totálně nezvládnutého Dextera! Do karet mi rovněž hrál fakt, že o oné herečce byl o den dříve fajnovej článek na Super.cz, jak že dneska vlastně vypadá, sekne jí to. Což potvrdila i ve své nové roli, prostě sexy jako nikdy i přes svůj pokročilý věk. The Fall měl tak strhující tempo, ponurou atmosféru, nezvyklý styl vyprávění, dobře zvolené dvě ústřední postavy, odehrával se v neprofláklém Belfastu... No, prostě absolutní žůžo! Jestli si chcete seriál také užít jako já, ignorujte jakékoli shánění informací o něm, hodnocení, základní děj apod. Jen si obstarejte všechny epizody, title a je-li zrovna ponurý den plný plískanic, brzké stmívání, máte fakt mizernou náladu, nenechejte se nikým rušit, připravte se na pětihodinovej maratón nářez a nebudete litovat. Za jiných podmínek nemá The Fall cenu sledovat, to se ochudíte o polovinu jeho kouzla. Měla by být i druhá série, ale vůbec netuším kdy.K Covert Affairs jsem se dostal v červnu 2013, když mě upoutal jeho děj a obsazení při procházení seriálů na serveru SerialZone. Jde v podstatě o mnohem reálnější a modernější obdobu Alias. I když každý z těch seriálů je jiný. Třetí a čtvrtá řada V utajení nasazují takovou laťku děje, že se to nedá vůbec srovnávat s prvními dvěma. Mně se ale líbily úplně všechny, dobře využívají dané tématiky světa špionáže, rozehrávají postupně jednotlivé vazby a motivy postav, až to vyvrcholí podrazy na druhou. Jako vystřizenými ze seriálu 24 hodin, kdo viděl oba tyto seriály komplet, pochopí. Piper Perabo je tu dost dobrá. V celém seriálu se vždy objevuje i několik postav ve více dílech, ačkoli nikdy není jisté, jestli se tam ještě objeví a hlavně kdy. To je rovněž další dobrá známka kvality. První tři série jsem zfoukl jako nic, čtvrtou sledoval v rozmezí pěti měsíců, ale stálo to za to. Z aktuálních seriálů jeden z těch nej, nej, co byly mnou v roce 2013 zhlédnuty.


Které herní žánry mě nejvíce baví:

Devět mých nejoblíbenějších freewarovek

Mám nejraději staré hry, po nichž už neštěkne ani pes. Ať již jsou to first-person střílečky, nebo RPG/FPS, plížečky či third-person akce s kontaktními zbraněmi. Posledním mým oblíbeným žánrem jsou automobilové závody, z nichž jsem v roce 2012 a 2014 dohrál GTI Racing. Aktuálně nainstalovány i Need for Speed: Porsche 2000, V-Rally 2: Expert Edition, Paris-Dakar Rally, RalliSport Challenge, Need for Speed: Hot Pursuit 2, Mercedes-Benz World Racing, Cross Racing Championship 2005 a Colin McRae: DiRT. O těch nejoblíbenějších hrách se tu nebudu zmiňovat, jelikož jsou níže zobrazeny. Dodám jen, že mou úplně první hrou byl Thief II, jehož originálku jsem měl k předplatnému jako bonus zdarma. Mé názory na to, co jsem dohrál, najdete v komentářích vybraných her nebo různě na fórech. Rád také hraji logické hry, jmenovitě Hafíka, Enigmu, Oktagon a Doogleberry 2. K Hafíkovi jsem si před lety dokonce vytvořil sadu svých šedesáti komnat. Které byly téměř nehratelné, ale pečlivě testovány, tudíž řešitelné, i když hodně obtížným způsobem. Má definice old school stříleček, kterou splňuje většina mnou komentovaných FPS na Databázi her.

Pár vysvětlivek k mým štítkům u dohraných a vlastněných her.

dohráno - V který měsíc a rok jsem hru dohrál.
retail krabice - Hru mám zakoupenu v prodávané krabicové verzi.
časopisová verze, CD a DVD - verze her z časopisů Level, Score, Doupě, Game4U a Počítač pro každého.
dohráno 3x u The Fallen znamená, že v každý další měsíc jsem jel premiérově kampaň za danou z tří postav.
Vlastněné časopisovky a retailovky. Seznam vlastněných her dle mnou nejoblíbenějších herních žánrů.
+mods - k dané hře jsem někdy dohrál alespoň jednu modifikaci. (filtr všechny hry a +mods)
steam - hru mám jen ve steamové verzi.
gog - hru mám jen v digitální GOG verzi.
adventure - tento žánrový štítek mám jen u her, které mě osobně zajímají nebo jsem je již dohrál.
starforce on/off - hry obsahující v retail verzi nechvalně proslulý ruský balast, který už není kompatibilní s dnešními systémy a počítači. starforce on, starforce off a starforce on/off. Seznam StarForce her, 18 versus 16 her v mém vlastnictví.
free steam - Sosnutá verze hry Shadow Warrior ze Steamu, ale už jsem ji z něj smazal. Je to nyní takzvaná "záložní kopie"se SWP portem a hi-res packem, kde mi nicméně blbě funguje osa myši. Jediný neduh pár starých stříleček.

Moje nejoblíbenější hry:
Modifikace a návody
Další sortou her, kterou mám rád, jsou modifikace. Nechci tu zbytečně machrovat, kolik jsem jich dohrál, ale častokrát je hltám více, než mnohé regulérní komerční hry, za které je také považuji. Zejména proto, že komerční střílečky s old-school atmosférou už téměř vymizely, nebo mají nedostatečnou délku, trapná zjednodušení a různé technické chyby, či nelogičnosti v designu. Kompletní seznam tady. Vedou jednoznačně série Half-Life a Quake, za což může i má pozice Admina a redaktora na Modifikace do Half-Life 1 a Modifikace pro Half-Life 2. Jejich hraní jsem zúročil i pro napsání několika návodů, opomenuty ale nezůstaly i plnohodnotné hry, jako např HeXen, Portal of Praevus nebo výborná střílečka Star Trek: Deep Space Nine: The Fallen. Všechny je najdete na Abecedě Her. Do budoucna mám ještě pár návodů v plánu, vesměs na okrajové, tzn. staré FPS nebo málo známé, ale obtížné a rozsáhlé, modifikace. Vše ukáže až čas. První z nových návodů hotov, exkluzivně jen na modifikacích. Můj seznam těch nejzajímavějších modů, na něž jsem při brouzdání narazil a mám je dlouhodobě v hledáčku.


Pakliže vás mé zaujetí pro modifikace zaujalo a chtěli by jste do nich též hlouběji proniknout, doporučuji se proklikat odkazy na níže uvedených stránkách. Jsou seřazeny tak, jak mě v chronologickém plynutí času v dané době vždy zajímaly. Všeobecné rady na řadu dalších her ohledně spouštění modifikací.

(Half-Life 1 - Mod komunita, Half-Life 2 - Mod komunita, Unreal/UT99 - Mod komunita, Quake II - Mod komunita, Quake I - Mod komunita, Star Trek - DS9: The Fallen - Mod komunita, Doom, Doom 2, Utimate DOOM a Final Doom - Mod komunita, Wolfenstein 3D a Spear of Destiny - Mod komunita, System Shock 2 - Mod komunita, Dark Forces II - (Můj @PavelU (komentář) u hry), Blood 1 - Mod komunita
Blood II: The Chosen - Mod komunita, GTA: Vice City - Mod komunita)


Unreal is real forever
Storm se o Unrealu na Tiscali kdysi už rozepsal, takže jen doplním základní EN návod na technické záležitosti, jež by vám měl usnadnit řadu podstatných věcí. Pak už stačí do UT99 dát jen HD textury, k nimž je odkaz v nástěnce u Unrealu. Mnohem jednodušší je zprovoznění Unreal Gold pod OpenGL, taktéž se stejnými texturami, protože je k této re-edici k dispozici i neoficiální patch 227, co se o tu podporu OpenGL postará za vás. Hra poté bez potíží naběhne v pěkném hlavním menu. Obojí, jak UT a Unreal Gold, spolu s s mody Return to Na Pali: Ultimate Edition a Seven Bullets, plně funkční ve FullHD rozlišení a OpenGL driveru. Asi se mi po hře v květnu 2014 zastesklo, vzhledem k tomu, že jsem ji instaloval šestnáct let po vydání. Každý SP mod k UT si nainstalujte zvlášť, zkopírujte složku s čistou instalací UT a do každé si dejte daný mod. Je to ale hrozná drbačka, co těch aplikací, úprav a souborů je nutných. Odměněni přesto budete opravdu parádním vizuálem a nestárnoucí hudbou.
Výběr těch nejlepších modifikací,
které stály za to a jsou pro mě nezapomenutelné.

Evil Tech - Soul of Megawad – Čistě tech based megawad, s nepřekonatelnými úrovněmi, který dá opravdu zabrat!
Travail: A Quake Journey – Výtečný mod s parádní hudbou, designem, akcí a dvěma tajnými úrovněmi ke Q1.
Eternal Doom – Převážně gotická střílečka a Tomb Raiderovka z vlastního pohledu v jednom. Víc netřeba dodávat.
Death Wish – Tuhý, zábavný, inovativní, atmosférický, rozsáhlý a propracovaný add-on k Bloodu.
JENESIS – Moderní, kompaktní, zábavný, vyvážený a atmosférický megawad pro PrBoom Plus GL.
Invasion – Parádní logické hádanky, propracovaný level design a řada nových prvků.
Operation: Na Pali – Atmosféra původního Unrealu, vyvážený poměr mezi adventurou a střílením.
Nali Chronicles – Hardcore řežba s dostatečným počtem kouzel a bossů.
Vile Flesh – Asi vůbec to nejlepší z Dooma II, rozsáhlé mapy, nahuštěná akce a nevídaná herní doba!!!
Convergence – Skvělý expansion pack navozující pocit původní hry, navíc jej mají na svědomí i její vývojáři.
Phobos Massacre – Klasická řežba v mém nejoblíbenějším Doom prostředí, navíc dost kvalitní a atmosférická.
Dark Corners – First person adventura s opravdu nevšedním přístupem a hratelností.
Minerva Metastasis – Preciznější design úrovní žádný jiný mod nemá, a co teprve ten závěr !!!
Offshore – Na HL2 poměry hrůza, ale ničím nerušná řežba a nápaditá architektura úrovní, to vynahrazují.
Xidia Gold – Opět dobře zpracovaný mod do UT, který je místy koncipován jako OF k HL1.
Defensive Measures - Skvělá zábava, dostačující herní doba, výtečné secrety, leveldesign a poměrně nezvyklý konec.
Tef Double Pack V: Monumental Misery – Nevídaně kvalitní mod ke Quake II, který plně konkuruje původní hře, byť je poměrně malý.

Dále něco o mně:
Rád si pouštím filmy na originálních DVD a Blu-Ray z e-shopů.

Do kina jsem chodil od počátku 90tých let, a to až do roku 2001. Zhruba na pět filmů měsíčně.

V létě a na jaře jezdím na kole, v zimě rád uklízím sníh, ale téměř u nás nepadá, žně to byly pouze v prosinci 2010.

Potkal jsem pár celebrit nebo známých osobností, nicméně nejvíc vzpomínám na Ornellu Muti, když se mi podepisovala na fotku.

Kupuji si dost počítačových her, i když je pak prakticky nehraju.

S klasickými krádežemi v obchodech jsem seknul v roce 2002.

Jsem seriálový maniak. Takže sleduji dost současných seriálů, převážně z hollywoodské produkce, ale musí mě vždy něčím zaujmout.

Mé oblíbené filmy jsou Rebel z mé školy, Sex a Lucía, Bod zlomu a Hodný, zlý a ošklivý.

(První počítač Srpen 2002 - Březen 2003) - (Druhý počítač Červen 2003 - Září 2005) - (Třetí počítač Září 2005 - Srpen 2011) - (Čtvrtý počítač Září 2011 - Konfigurace vcelku průměrná)


Update ....................................................................... Moje nejoblíbenější hry ......................................................................... 12. 9. 2014