@Jumas (20.05.2019 09:04): Minimalne u dvojky a datace bych RPG jako sekundarni nechal. U jednicky a Deadly Games by to asi mohlo jit pryc, tam je to podobny RPG, jako UFO Enemy Unkown a XCom Terror From the Deep.
Strategie
@Jumas (20.05.2019 09:04): Určitě. Přidal bych taktickou akci a vyhodil RPG (které to opravdu není).
Když se teď všechny Commandosovky přehodily do strategií, kam správně patří, myslíte si, že by do stejné kategorie mohla patřit i série Jagged Alliance? Samozřejmě by zůstala tahová strategie jako primární žánr, jde mi jen o to, jestli nepřidat jako sekundární žánr taktickou akci, která jak koukám již u některých dílů je. Žádný díl jsem nehrál, tak nevím, jestli je ta různorodost žánrů v sérii normální.
@Shoggot (10.05.2019 12:33): Je to velmi bídné, dal jsem tomu něco málo přes 10 hodin a připadá mi, jako kdybych viděl všechno, co ta hra nabízí. Nevím, co Stellaris, ale vanilla CK2 i EU4 byly daleko zábavnější.
Tak Imperator: Rome dopadl v uživatelských recenzích bídně. Vypadá to, že šli ještě o úroveň níže než u vanilla Stellaris a vanilla Imperátora je tak opravdu jen a jen map painterem.
@Ringo (07.05.2019 22:02): Tak svym zpusobem to je takovy paskvil, co se tyce navaznosti na serii. Ale kdyz to clovek pusti z hlavy tak z toho nakonec vyjde pomerne HC a propracovana strategie, ktera ma co nabidnout. Teda kdyz mas opravdu more casu:)
@Charllize (07.05.2019 21:58): Já to chvíli zkoušel a pořád mi v hlavě hlodalo - "ale tohle není Battle Isle" a pak sem to nějak vzdal :-)
@Ringo (07.05.2019 21:50): co si pamatuji jelo to na akcni body a bylo to skutecne megalomanske, hlavne diky celkove pomalosti vseho. Hodne propracovane a na svou dobu pekne vyhlizejici. Jo delali to slovaci, pod dohledem BB.
@Charllize (07.05.2019 21:42): Nemusí to být špatná hra, ale já ji do té původní série teda neřadím. Už to myslím ani nebyla taková čistá tahovka, ne? A dělal ji prostě jiný tým, ze Slovenska.
@Charllize (07.05.2019 21:46): Celá série je fajn. Přiznám se, že jsem Andosia War nedal moc šanci.
@jvempire (07.05.2019 21:44): hele, ted ani nevim jestli Andosia mela na krabici cislo:) A proti Inkubaci samo nic nemam, taky ji mam rad. A je fakt ze to na ctyrku ma vetsi narok, i kdyz herne se starsim dilum vic podoba Andosia.
EDIT : nemela
EDIT : nemela
@Charllize (07.05.2019 21:42): Ano :-) BI4 je Incubation, Andosia se nepočítá :-)
@Ringo (07.05.2019 21:41): Ja mam nejradsi BI4 Andosia War. Jsem divnej ? :)
Já mám na Battle Isle 2 a 3 rád i tu grafiku bojiště, ty jednotky, tančíky, buginy, továrničky, letiště, lodě....já si tehdy pak šel vyrobit deskovku, kde proti sobě bojovaly tanky a graficky jsem okopčil Battle Isle 2 a částečně Perfect General 2, kreslil jsem to podle toho. Jednotky i krajinu :-) Dodnes se mi Battle Isle 2 líbí graficky, nechtěl bych žádnou moderní verzi s jinou grafikou.
@mrazikcomp (07.05.2019 20:11): Filmečky jednotek u Battle Isle byly super.
@Zx Atari 500 (07.05.2019 20:20): Podle článku je to relativně dobrý ;)
https://store.steampowered.com/app/78415 ... ces_Soviet_Republic/ Sem se zas nechal nalakat videem na games.cz... jestli to bude ptakovina.....
@Ringo (05.05.2019 17:31): k battle isle 2 sem se nastesti dostal jeste na 386/486 kdy v ty dobe to byla super 3D grafika tech souboju jednotek :), battale iste tri na w98/xp uz ta grafika byla takova normalni v ty dobe a to jeste bi2 se mmel v cd verzi takze renderovany filmecky jednotek - parada :)
a recenze steelwolf rybky je legendarni :) doufejme ze nastupce SP nebude prekombinovan a tesim se na tahovou strategii v QHD nebo UHD viditelne velikosti bojiste
a recenze steelwolf rybky je legendarni :) doufejme ze nastupce SP nebude prekombinovan a tesim se na tahovou strategii v QHD nebo UHD viditelne velikosti bojiste
@valcik (06.05.2019 09:58): Kdysi jsem po tom pokukoval, ale ty hodnocení nejsou úplně tak jednoznačné (byť na ně teda někdy je lepší nedávat, ale nějak jsme nenašel, že by ta hra měla nějaký legendární status, tak jsem to pustil z hlavy).
@Ringo (28.04.2019 22:26): Eador: Genesis je trikrát lepší než HOMAM 3.
@Rapier (05.05.2019 16:05): Adnrew básnil o Battle Isle II ve Score 6, byla to hra měsíce. Pak vyšel Battle Isle 3 později, to už recenzoval Ice. Rybka básnil o Steel Panthers.
Ono Battle Isle 2 a 3 jsou dokonalé v systému zásobování, ani nevím, jestli to takhle hluboce nějaká strategie simolovala, že bylo třeba za frontou tahat zásobovací vozy s palivem a palivem a bylo to zahrnmuto do tahu hráče, že tě+mi zásobovacími vozy obhospodařoval vozy, kterým něco docházelo.
Ono Battle Isle 2 a 3 jsou dokonalé v systému zásobování, ani nevím, jestli to takhle hluboce nějaká strategie simolovala, že bylo třeba za frontou tahat zásobovací vozy s palivem a palivem a bylo to zahrnmuto do tahu hráče, že tě+mi zásobovacími vozy obhospodařoval vozy, kterým něco docházelo.
@Rapier (05.05.2019 16:05): tak pětka je taky super, ale jak zkoušeli inovovat válčení, tak se to všeobecně dost netrefilo do vkusu. Šestka bude podle mě hodně super (tam si spíš lidi stěžují na grafiku, ale mě se líbí), jen je třeba počkat na Complete verzi. Ostatně jako u kterékoliv novější Civky (slavnou čtyřku nevyjímaje :D )
@Kunick (05.05.2019 15:40): sorry, to jsem přehlídl. :) Já mám právě v práci kolegu co hraje jen a pouze Civilizaci, každý díl co vyjde a ten na Civ IV nedá dopustit.
@Ringo (05.05.2019 15:03): dík za info, to jsem ani nevěděl že na Battle Isle dělali později Čechoslováci. O UFO, novodobé sérii, to vím. Pamatuji si, že recenze od Jana na mě dost zapůsobily, strašně o tom básnil ve Score, jak je to komplexní, super. Mám pocit, že i Rybka o tom básnil.
@Sadako (05.05.2019 15:10): jasně, rozumím. Pokud zase někdy zkusím hrát Civilizaci asi taky spíše ty novější (na pochopení jednodušší) díly.
@Ringo (05.05.2019 15:03): dík za info, to jsem ani nevěděl že na Battle Isle dělali později Čechoslováci. O UFO, novodobé sérii, to vím. Pamatuji si, že recenze od Jana na mě dost zapůsobily, strašně o tom básnil ve Score, jak je to komplexní, super. Mám pocit, že i Rybka o tom básnil.
@Sadako (05.05.2019 15:10): jasně, rozumím. Pokud zase někdy zkusím hrát Civilizaci asi taky spíše ty novější (na pochopení jednodušší) díly.
@Rapier (05.05.2019 14:45): Ale já tam mám čtyřku :D
@Rapier (05.05.2019 14:45): Složitější nemusí nutně znamenat lepší.
Trojka mě svého času vůbec nechytila, čtyřku jsem ani nikdy nezkoušela, pětka mě prostě baví, that's all. Názory veteránů série (jakékoli) jsou mi jarním vánkem.
Trojka mě svého času vůbec nechytila, čtyřku jsem ani nikdy nezkoušela, pětka mě prostě baví, that's all. Názory veteránů série (jakékoli) jsou mi jarním vánkem.
@Rapier (05.05.2019 14:45): Mně se teda Battle Isle 2 a 3 líbí graficky i dnes, a Historyline 1914 - 18 taky. Akorát první Battle Isle 1 je dneska už taková dost znatelně stará. BI4: Andosia War už je dost jiná hra, skoro ji do série nepočítám, dělali to myslím Slováci, je to pro mě něco jako ty tři české UFO hry, které určitě neřadím do původní Microprosácké série..
@Tulareanus (05.05.2019 14:25): konečně někdo s Dune 2000! Alias Dune 2 v Read Alert kabátku, který ji mimochodem moc sluší.
@Charllize (29.04.2019 20:31): o Battle Ise psal Jan Eisler ve Score legendy. O tom jak to je komplexní, super, atd. Škoda že už v době kdy jsem k tomu lehce čichl někdy okolo roku 2000 už to graficky vypadalo hodně ale opravdu hodně staře.
@Sadako (29.04.2019 15:50):
@Kunick (04.05.2019 14:45): by mě tedy zajímalo co všichni vidíte na té slavné Civilizaci V, co jsem slyšel od veteránů série tak nejlepší/nejkomplexnější je Civ III, respektive Civ IV s datadisky. Od té doby je Civ jednodušší a jednodušší ...
@Charllize (29.04.2019 20:31): o Battle Ise psal Jan Eisler ve Score legendy. O tom jak to je komplexní, super, atd. Škoda že už v době kdy jsem k tomu lehce čichl někdy okolo roku 2000 už to graficky vypadalo hodně ale opravdu hodně staře.
@Sadako (29.04.2019 15:50):
@Kunick (04.05.2019 14:45): by mě tedy zajímalo co všichni vidíte na té slavné Civilizaci V, co jsem slyšel od veteránů série tak nejlepší/nejkomplexnější je Civ III, respektive Civ IV s datadisky. Od té doby je Civ jednodušší a jednodušší ...
@Tulareanus (05.05.2019 14:25): Á filozof zafungoval a je tam hned tam cpeš Warcraft III místo dvojky :)
Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia- 5
Command & Conquer: Red Alert 2 - 5
Warcraft III: Reign of Chaos - 5
Transport Tycoon Deluxe - 2
Age of Empires - 2
Stronghold - 1
Rise of Nations - 1
The Banner Saga - 1
Dune 2000 - 1
RollerCoaster Tycoon - 1
Command & Conquer 3: Tiberium Wars - 1
Command & Conquer: Red Alert 2 - 5
Warcraft III: Reign of Chaos - 5
Transport Tycoon Deluxe - 2
Age of Empires - 2
Stronghold - 1
Rise of Nations - 1
The Banner Saga - 1
Dune 2000 - 1
RollerCoaster Tycoon - 1
Command & Conquer 3: Tiberium Wars - 1
Civilizace IV - 5
Starcraft 2 - 4
UFO: Enemy unknown - 4
Dune II - 4
Mario + Rabbids - 4
Stronghold Crusader - 2
Sim City 2000 - 1
Dungeon keeper - 1
Starcraft 2 - 4
UFO: Enemy unknown - 4
Dune II - 4
Mario + Rabbids - 4
Stronghold Crusader - 2
Sim City 2000 - 1
Dungeon keeper - 1
Strategická tabulka:
5- Warcraft II: Tides of Darkness
4- Spore
4- The Horde
3- Disciples II: Dark Prophecy
3- Europa Universalis III
3- From Dust
2- SimCity 4
1- Defend Your Life!
5- Warcraft II: Tides of Darkness
4- Spore
4- The Horde
3- Disciples II: Dark Prophecy
3- Europa Universalis III
3- From Dust
2- SimCity 4
1- Defend Your Life!
5 UFO Enemy Unknown
5 Front Misson 3
4 Warcraft 2 + data
3 Disgaea
3 Vandal Hearts
2 Battle Isle 4 Andosia War
1 Command and Conquer Red Alert
1 Theme Park
1 Sim City 2000
5 Front Misson 3
4 Warcraft 2 + data
3 Disgaea
3 Vandal Hearts
2 Battle Isle 4 Andosia War
1 Command and Conquer Red Alert
1 Theme Park
1 Sim City 2000
5 Spore
5 Pharaoh
5 Long Live The Queen
3 Age of Mythology
3 Civilization V
3 Heroes of Might & Magic III
1 Shogun: Total War
5 Pharaoh
5 Long Live The Queen
3 Age of Mythology
3 Civilization V
3 Heroes of Might & Magic III
1 Shogun: Total War
@Charllize (29.04.2019 13:02): To asi bude muset, ale tak tuhle středu je svátek a příští taky, tak ušetří dva dny :)
5 Age of Empires II: The Age of Kings
5 Homeworld
4 Pharaoh
3 StarCraft
2 Homeworld 2
2 Total Annihilation
1 Age of Wonders
1 The Banner Saga 2
1 Cities: Skylines
1 Original War
5 Homeworld
4 Pharaoh
3 StarCraft
2 Homeworld 2
2 Total Annihilation
1 Age of Wonders
1 The Banner Saga 2
1 Cities: Skylines
1 Original War
@Jumas (29.04.2019 09:41): vsechno to secte Richmond, bude si na to brat dovolenou :)
@Psyx (29.04.2019 01:29): To by mě taky zajímalo. Vím jen o Richmondovi v RPG, ale chtělo by to asi všechno sesumírovat do jednoho článku.
3-Command & Conquer
3-Panzer General
3-Master of Orion 2
3-UFO: Enemy Unknown
3-Heroes of Might and Magic III
2-Alpha Centauri
2-Steel Panthers: World at War
2-Battle Isle 3: Shadow of the Emperor
2-Into the Breach
2-Earth 2140
3-Panzer General
3-Master of Orion 2
3-UFO: Enemy Unknown
3-Heroes of Might and Magic III
2-Alpha Centauri
2-Steel Panthers: World at War
2-Battle Isle 3: Shadow of the Emperor
2-Into the Breach
2-Earth 2140
Vzal jsem to obšírnějc než RPG seznam. Zaznamenává vůbec někdo výsledky, nebo tu jen házíme seznamy? :)
3 - Heroes of MaM 3
3 - Dota 2
2 - KKnD 2: Krossfire
1 - Majesty: The Fantasy Kingdom Sim
1 - Worms Armageddon
1 - Jagged Alliance 2
1 - Etherlords 2
1 - Warlords 3
1 - Master of Magic
1 - Heroes of MaM 1
1 - Age of Empires 2
1 - X-COM: Terror from the Deep
1 - Age of Wonders 2
1 - Spellcross
1 - RollerCoaster Tycoon
1 - Europa 1400: The Guild
1 - Gemcraft
1 - Faeria
1 - The Battle for Wesnoth
1 - Artifact (stále věřím)
3 - Heroes of MaM 3
3 - Dota 2
2 - KKnD 2: Krossfire
1 - Majesty: The Fantasy Kingdom Sim
1 - Worms Armageddon
1 - Jagged Alliance 2
1 - Etherlords 2
1 - Warlords 3
1 - Master of Magic
1 - Heroes of MaM 1
1 - Age of Empires 2
1 - X-COM: Terror from the Deep
1 - Age of Wonders 2
1 - Spellcross
1 - RollerCoaster Tycoon
1 - Europa 1400: The Guild
1 - Gemcraft
1 - Faeria
1 - The Battle for Wesnoth
1 - Artifact (stále věřím)
Heroes V - 5
Warcraft 3 - 5
Battle fór Middle-earth II - 5
Rise of Legends - 5
Starcraft 2- 5
devadesátky jsou přeceňované
Warcraft 3 - 5
Battle fór Middle-earth II - 5
Rise of Legends - 5
Starcraft 2- 5
devadesátky jsou přeceňované
5 -
Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia
Jagged Alliance 2
1 -
UFO: Enemy Unknown
Transport Tycoon
RollerCoaster Tycoon
Sid Meier's Civilization
Dune II: Battle for Arrakis
Warcraft II: Tides of Darkness
SimCity 2000
The Settlers II: Veni, Vidi, Vici
Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars
Jagged Alliance
X-COM: Terror from the Deep
Sid Meier's Colonization
Caesar III
Pharaoh
Theme Hospital
Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia
Jagged Alliance 2
1 -
UFO: Enemy Unknown
Transport Tycoon
RollerCoaster Tycoon
Sid Meier's Civilization
Dune II: Battle for Arrakis
Warcraft II: Tides of Darkness
SimCity 2000
The Settlers II: Veni, Vidi, Vici
Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars
Jagged Alliance
X-COM: Terror from the Deep
Sid Meier's Colonization
Caesar III
Pharaoh
Theme Hospital
5 - Dune 2000 (matka všech RTS ve vylepšeném kabátě a s neodolatelným kouzlem pouštní planety Arrakis)
5 - Age of Empires II: The Age of Kings (zásah do černého od Microsoftu, neskutečně zábavný výlet do historie)
4 - Alpha Centauri (od tvůrců Civ, ještě lepší než předloha, Civ nebyla nikdy před a nikdy poté tak dokonalá)
3 - Command & Conquer (za to že byl první ze série C&C + C&C: Red Alert)
3 - Master of Orion (nezapomenutelné hodiny společného hraní u kamaráda na AMD 133)
2 - Civilization II (první a poslední Civ kterou jsem dosud hrál u kamaráda na 486)
2 - Steel Panthers: Main Battle Tank (scénář kdy jsem měl ubránit západní Evropu přes sovětskou invazí jsem hrál několik dnů v kuse - a nakonec vyhrál :) )
1 - StarCraft (už WarCraft II byl skoro dokonalý ale sci-fi verze je v každém ohledu lepší)
5 - Age of Empires II: The Age of Kings (zásah do černého od Microsoftu, neskutečně zábavný výlet do historie)
4 - Alpha Centauri (od tvůrců Civ, ještě lepší než předloha, Civ nebyla nikdy před a nikdy poté tak dokonalá)
3 - Command & Conquer (za to že byl první ze série C&C + C&C: Red Alert)
3 - Master of Orion (nezapomenutelné hodiny společného hraní u kamaráda na AMD 133)
2 - Civilization II (první a poslední Civ kterou jsem dosud hrál u kamaráda na 486)
2 - Steel Panthers: Main Battle Tank (scénář kdy jsem měl ubránit západní Evropu přes sovětskou invazí jsem hrál několik dnů v kuse - a nakonec vyhrál :) )
1 - StarCraft (už WarCraft II byl skoro dokonalý ale sci-fi verze je v každém ohledu lepší)
@Ringo (28.04.2019 22:34): Když ne JA 2 ani JA, tak jedině...
@Kunick (28.04.2019 22:25): Takhle se Total War nepíše. :D
@Drolin (28.04.2019 22:32): Jednička byla lepší :-)
@mazar1234 (28.04.2019 22:13): Na to existuje jediná odpoved...