Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Profil

Mohl bych se klidně navrátit k původnímu popisu s vlnovou funkcí, ale asi tu některým dlužím drobné vysvětlení. Opětovnou odmlku od DH jsem zvažoval již delší dobu, jen jsem si nebyl tak úplně jistý její formou, a tak bych se chtěl dodatečně omluvit těm, co nyní nevěřícně hledí na všechna ta smazaná hodnocení a komentáře. Já si vážím veškeré té pozitivní, ale i negativní odezvy, které se mi za těch několik měsíců mého obnoveného působení na DH dostalo, nicméně já to nedělal pro nějaká pluska apod. Pro mě je podstatný smysl mé činností zde a tady musím přiznat, že od dob, kdy jsem si na vlastním webu vedl monolog, už uběhla notná doba a ta tam je moje předsevzetí, že se mi vyplatí psát byť jen kvůli jednomu jedinému člověku. Holt stárnu a čas je mi čím dál tím dražší. Moje priority jsou tedy poměrně jasné. Mno, ale to samozřejmě nevysvětluje to mázání ... ;)

Nehledejte za tím ani tak konkrétní lidi, jako celkovou atmosféru na DH. DH je na můj vkus stále dost polarizovaná a z mé strany je ten problém navíc stále stejný - letitá aféra okolo webu baldursgate.cz a tím pádem zde občas zmiňovaný sigilský spolek (snad se dotyčným už nyní rozsvítilo). Potíž je v tom, že někteří se ani po těch letech nezměnili a stále mají potřebu kopat kolem sebe. Škoda, že se nepoučili u těch členů, kteří se na rozdíl od nich vydali tvůrčí cestou. Bohužel tu mezi nimi zůstala určitá kolegialita, takže to prostě nebudu rozlišovat. V takovém případě je však ode mě pokrytecké využívat služby DH, a proto tedy to mazání.

Zkušenost to byla zcela určitě zajímavá, ale nechci, aby tu na mojí přítomnost ve finále někdo doplácel, nebo se cítil, že ho spojitost se mnou tlačí směrem, kam se mu nechce. Rozhodně bych byl nerad, abyste si mysleli, že to rozhodnutí padlo v afektu, tohle rozhodnutí jsem vskutku učinil s chladnou hlavou a bez kapky alkoholu :) Mě je prostě jakákoliv polarizace proti srsti, a obě strany by si vždy měly uvědomit, že existují i lidé uprostřed. Já vím, že moje ignorace některé rozpalovala do běla, ale uvědomte si, že já si na nic hrát nepotřebuji a nepotřebuji ani to publikum.

Na závěr bych se chtěl ještě jednou omluvit všem těm, které jsem zklamal. Snahu jsem měl, ale lámat přes koleno to opravdu nebudu. DH určitě neopustím zcela, ale zůstanu už jen v roli anonymního pozorovatele. Díky.

08.07.2019