Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Worms Armageddon

Team17 •  Infogrames (GBC, N64)
29.01.1999
30.11.1999
19.01.2000
30.03.2000
23.06.2022
83
357 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Worms Armageddon je další pokračování ze série tahových strategií Worms. Na z boku viděných mapách se střetávají znepřátelené týmy červů a pomocí bohatého arzenálu zbraní se po tazích eliminují. Úrovně jsou, až na pár misí, vytvořené ze zničitelného prostředí a místo pevné země tvoří spodek mapy pro červy smrtící vodní hladina. Terén pro boj lze náhodně generovat nebo si snadno navrhnout vlastní. Navíc jsou členitá bojiště často okořeněná nebezpečnými překážkami (explozivními sudy a minami) a sebratelnými bonusy (bednami se zbraněmi a lékárničkami).

K dispozici je několik singleplayerových herních módů. Kromě klasické kampaně můžete zkusit Death Match (proti vašemu týmu nastupuje čím dál větší přesila) a řadu tréninků, které procvičí vaši obratnost (od obyčejné střelby z brokovnice až po navádění létající superovce). Podstatnou částí hry je multiplayer, lze hrát po internetu, přes síť i na jednom počítači přes hot-seat.

Řada atributů hry se dá snadno upravit. Od podmínek vítězství až po zbraně, u kterých se dá nastavit přístupnost, účinnost a četnost v náhodných bednách. Volnost je i při vytváření vlastní skvadry červů, zvolit si lze jména, vlajku, specializaci na zbraň, hlas, hymnu a hrobečky.

Násilí hra odlehčuje všudypřítomným humorem a kreslenou 2D grafikou, která běží na vylepšeném enginu Worms 2, ten je použitý i v dalším díle Worms World Party.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Důkaz, že "párty hra" nerovná se "nablblé hopsání a kroucení se u Wii / Move / Kinectu". Sežeňte si první Playstation a CD Wormsů, připojte k TV (hra podporuje i širokoúhlý mód), sezvěte kamarády (lahváče sebou) a o zábavu máte na dlouhé hodiny postaráno. A pozor, Worms jsou girlfriend friendly, stačí drahé polovičky jen trochu pošťouchnout a zaháčkují se téměř okamžitě.

Varování: z dílčích vítězství se neradujte příliš nahlas, sympatie mezi protihráči se přelévají rychlostí blesku. Budete-li své úspěchy dávat na odiv příliš, spiknou se všichni proti vám! (Většinou pod velením již zmíněné drahé polovičky, která náhle zapomene, že hry vlastně moc nemusí, a útoky započne zdatně koordinovat!)
+34
  • PC 90
Srdeční záležitost, u které jsem se bavil opravdu náramně až jsem se u toho smál. Červí války, ve které používáte nejšílenější zbraně tipu tchoř, vodní bomba, banánová bomba a mohu pokračovat až donekonečna!

Mezi další obrovské plusy jsou přejmenovávání týmů či wormů, což pro mě byla pecka, pač jsem vždy vymýšlel jména, za které se soupeři vždy popadali za břicho s to k této hře prostě patří. Co mě vždy přijmulo k obrovskému tkzv. výtlemu byly hlášky wormů či jejich reakce. To prostě byla pecka, kterou mám v hlavě ještě teď. Když jsem to ještě teď zahrál, náramně mi to vše připomenulo.

Jedna hra trvá přibližně kolem 30 minut, ale samozřejmě se to kvůli nastavení může i protáhnout, ale to už záleží na hráčích, kteří hrají.

Takže vzpomínka suprová a červíci si zaslouží i krásné hodnocení!

Pro: Přejmenování wormů, grafika, dabing

Proti: O ničem nevím, možná jen snad stereotyp, ale to není žádný průser

+30
  • PC 80
Přinesu trochu dříví do lesa, když napíšu, že Worms Armageddon je nejúspěšnějším dílem série, přesto jsem v dávné době první instalace hry nedokázal potlačit mírné pocity zklamání. Proč? U Wormsů jsem si své odžil hlavně u druhého, ale i prvního dílu. Změn, které přinesl Armageddon je poskrovnu. Naopak, jak jsem psal u Worms 2, některé možnosti editoru (modifikace zbraní) byly v původní verzi Worms Armageddon dokonce osekanější. Přidány byly až v patchi. Patche jsou vůbec skvělá věc, Worms Armageddon je hra, která má živou komunitu dodnes a dokonce i po 21 letech vyšel update 3.8, který doladil a přidal vše, na co si jen vzpomenete (samozřejmostí je podpora všech Windows). Šušká se, že pokud někdy vyjde patch 4.0, tak ten bude znamenat plnou kompatibilitu, tedy cross-play s Worms World Party.

Worms Armageddon oproti předchozímu dílu přidal zejména velké množství terénů, ale také pár zajímavých a vtipných zbraní. Ať už je to luk, sekera, zemětřesení, oblíbený jet pack, nebo třeba takové šílenosti jako je kanón střílící krtka. Do každé bojové situace tedy několik ideálních zbraní. Singleplayer hýřil především barvami a snažil se být vtipný. Mohli jste si prokousávat díru v misce ovoce, bořit Eifelovku, masakrovat vánoční dárky, anebo jen cestovat po magnetofonové pásce s logem Worms Armageddon.

Vzato kolem a kolem, čas ukázal, že Armageddon je ta pravá cesta. Není třeba měnit něco, co není rozbité, je třeba to jen kosmeticky vyladit a dotáhnout k dokonalosti, a to je právě ten rozdíl mezi Worms Armageddon a ostatními díly série.
+27
  • PC 90
Nebylo by ode mne fér nedat červíkům alespoň 90%. Vždyť už od vzniku titulu se povaluje na disku všech počítačů, které jsem dosud vlastnil, a něco mi říká, že ještě na pár příštích také přetrvá. Všichni víme o co jde a tak nemá smysl se o herních principech rozepisovat. Worms Armageddon je hrou trvanlivou, stále dobře vypadající a stále skvěle hratelnou. Baví mne hrát i sám proti počítači, ale samozřejmě, živý oponent je jiné kafe. AI není na tak vysoké úrovní aby bylo oponentem rovným člověku, takže většinu času se buď trefuje neuvěřitelně přesně nebo dělá neuvěřitelné kiksy a jeho zbrojní arzenál není zrovna všezahrnující. To je vlastně jediná chyba a jediný důvod proč hře neudělit hodnocení absolutní. Jinak nemám co vytknout.

Pro: nadčasová hratelnost i design, mnoho originálních map, mnoho zábavných zbraní, možnost pojmenovávat a všemožně jinak definovat svůj červí tým, vynikající multiplayer

Proti: AI

+21
  • PC 95
Od úžasné dvojky téměř minimum změn, ale ono taky nebylo moc co zlepšovat. Vtipné červí hlášky, úchylné zbraně, bizarní killy a samozřejmě výbuchy smíchu, když se soupeři něco nepovedlo. To celé na druhou, když hraju s kamarády. Tahle hra servíruje jeden nezapomenutelný okamžik za druhým. Ovečka která změní směr a hopká zpátky, "klíčová" mina která vybublá, napalm který díky větru přistane úplně, ale úplně jinde...

Pro mě jednoznačně nejlepší díl série, ale i nejzábavnější multiplayerová hra na jednom počítači vůbec. Půlhoďka na jednu "partii" se vždycky najde.


Pro: Zábava, zbraně, hlášky, fintičky, vše jde nastavit a editovat...

Proti: Opravdu nevím, dnes o tom budu meditovat a zítra případně editnu :-)

+20