Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Team17

USA
Založeno 1990
Samotné jádro vývojářů vzniklo již v roce 1987 pod jménem 17-Bit Software jako součást společnosti Microbyte. Specializovali se na vydávání volně dostupného softwaru pro Amigu. V roce 1990 oslovila skupina nezávislých vývojářů společnost 17-Bit Software se záměrem vydat novou hru. Spojením a přejmenováním vznikl Team17. To je dnes dělá jedním z nejdéle fungujících nezávislých studií zaměřených na vývoj her na světě (mezi 75 stálými pracovníky jsou i lidé z doby vzniku studia). V roce 1991 vydali svou první hru Full Contact pro Amigu.

Zpočátku se Team17 zaměřovali výlučně na vývoj her pro Amigu, vznikly tedy například hry jako Alien Breed, Assassin, Project-X, Body Blows a Alien Breed 3D. Většina těchto titulů vyšla ve spolupráci s nezávislými vývojáři, vlastních vývojářů totiž Team17 neměl dostatek. Do povědomí široké veřejnosti se Team17 dostal hlavně díky hře Worms, která vydělala studiu značnou sumu peněz a nastartovala vývoj snad nesmrtelné série. Byla to jejich druhá hra, která vyšla již ve spolupráci s vydavatelstvím Ocean Software, se kterým Team 17 začal spolupracovat v roce 1995.

Úspěch hry Worms přispěl k rozhodnutí společnosti, přestat se orientovat na Amigu a zaměřit se na PC trh. Na konci 90. let tak byly vydány tituly Nightlong: Union City Conspiracy, Phoenix a Addiction Pinball. Kromě toho vydal Team 17 i pár exkluzivních titulů na konzole jako např. X2. V roce 2003 byla vydána hra Worms 3D, která jako první přenesla sérii Worms do 3D, za což ale vývojáři sklidili poměrně ostrou kritiku od fanoušků.

Kromě dalších dílů série Worms pro různé platformy, se Team17 podílel i na vývoji her z jiných sérií. Vytvořili tak hru Army Men: Major Malfunction, portovali známou hru Lemmings pro platformu PSP a vydali Leisure Suit Larry: Box Office Bust. V roce 2009 se vrátili ke své staré značce Alien Breed a vydali trojici her původně pro XBOX a později portovanou i na PC, a v roce 2012 dokonce i na mobilní platformy. Od roku 2010 pak společnost znovu zapracovala na dalších hrách v sérii Worms (Worms Reloaded, Worms: Battle Islands, Worms: Ultimate Mayhem) a v roce 2012 jí vrátila do klasického pohledu z boku hrou Worms Revolution.

Nejlépe hodnocené hry