Worms 3D

31.10.2003

Červi poprvé přešli do třech rozměrů. Grafika je znovu komiksově laděná, i osobitý humor a většina herních mechanismů zůstává věrná Wormsí sérii. Hra nabízí řadu nastavení, ať už při tvorbě svého týmu červů či úpravách pravidel soubojů. Hráči se střídají po tazích (které probíhají v reálném čase) s cílem zlikvidovat všechny nepřátelské týmy červů. K tomu slouží obsáhlý arzenál zbraní, čítající jak běžné zbraně (baseballovou pálku, brokovnici), tak bizarnosti typu explozivní stařenka.

Divoký arzenál podporují i pestrá bojiště, na kterých se souboje odehrávají. Červí engine dovoluje zničit prakticky veškerý terén, až po nebezpečnou vodní hladinu, která tvoří spodní okraj každé úrovně. Mapy lze také snadno náhodně vygenerovat či navrhovat vlastní v přiloženém editoru.

Worms 3D se zaměřují především na multiplayer, po síti nebo až ve 4 hráčích u jednoho počítače. Singleplayer zastupují možnosti: tutoriály, kampaň obsahující 35 misí a časové výzvy.

Početná červí série pokračuje dílem Worms Forts: Under Siege.

No jó no, chtělo by to udělat pokračování World Party a ne těchhle tří dé ptákovin :/.

Worms 3D aneb jak udělat z perfektní série totální odpad. Tohle asi chtěli udělat tvůrci z worms a povedlo se jim to zatraceně dobře. Nejen že přechod do 3d přidal hře na něpřehlednosti, ale dokonce je ta grafika tak hnusná, že se na to skoro nedá koukat (narozdíl od předchozích dílů, které ač 2d tak měli grafiku mnohme hezčí). Hratelnost nestojí za nic, především taky díky mizernému ovládání. Tohle se tvůrcům prostě nepovedlo.

Pro: Žádné plus nevidím, možná dabing

Proti: Grafika, hratelnost, ovládání, prostě skoro vše

Dle mne přechod do 3D udělil značnou ránu pro serii Worms - to co bylo na starších dílech "cool". Worms 3D předělal a přidal na nepřehlednosti. Naštěstí WorldParty servery nejsou vypnuté... jinak by mi na tuto serii zbývali jen nostalgické vzpomínky...

Pro: V hlavní roli červi

Proti: 3D (kamera) = nepřehlednost

přesun do 3D byla podle mě pro tuhle sérii zásadní chyba - je to nepřehledné, blbě se to ovládá a... no.. prostě jsem to zabalil skoro tak rychle jak jsem začal :)
Jedna z mnoha her, které doplatily na přechod do 3D. Přechod z plošinovky do třetího rozměru nemusí být vždy špatný - viz. [dh-hra]duke-nukem-3d[/dh-hra]. V tomto případě ale ztratil svoje kouzlo - přehled po bojišti a jednoduché ovládání. Ve 3D je všechno daleko pomalejší, hra ztratila tempo a své kouzlo. Nevím co vedlo Team 17 ke změně fungujícího konceptu hry. Možná to byla móda mezi lety 2000-2004, kdy se mnoho her díky možnostem 3D grafických karet přetvářelo do tohoto rozměru. Jak je vidět, ne všem to bylo ku prospěchu. Wormsi jsou učebnicovým příkladem.

Pro: Červi!

Proti: 3D zpracování, pomalé tempo, kostrbaté ovládání.

Jak jde zde psáno, přechod do 3D byl pro tuhle sérii poslední hřebíček do rakve. Staří výborní červící jsou pryč a tahle slátanina je prostě nahradit nemůže. Škoda.

Pro: Kromě názvu nic.

Proti: Hrozné ovládání, nepřehlednost, nezábavnost.