Worms W.M.D

strategie > tahová strategie *
23.08.2016 PCPS4XOne
23.11.2017 Switch
Worms W.M.D neboli Wonderful Multiplayer Destruction je poslední díl červí série přichystaný k výročí 21 let značky Worms.

Novinkou jsou budovy určené ke schování červů a dopravní prostředky, kdy hráč může nasednout do tanku či vrtulníku a kromě přesunu po mapě může prostředek využít k útoku na protivníka. Po mapě jsou také rozesety použitelné střílny, které se mohou ovšem společně s vozidly zničit.

Hra obsahuje přes 80 zbraní a nástrojů a nově také crafting. Toho se dá dosáhnout sběrem součástek z beden a rozebíráním nechtěných zbraní a dá se využít k vylepšení zbraní potřebných. Všechny nové aspekty hry můžete vypnout a užít si červíky postaru.

Další změnou prošly mapy. W.M.D již neobsahuje předkreslené mapy ani generátor map s "jednobarevným" terénem, jako tomu bývalo u všech starších 2D dílů (ačkoliv možnost vytvořit a importovat si vlastní mapu tu je). Generátor nyní vybírá z bohaté škály prvků s motivem daného prostředí a spojuje je dohromady. Výsledkem jsou generované mapy, které přitom vypadají, jako by byly předem nakreslené.

Za mě celkem dobrá hra, lepší jak Armageddon nebo World Party to teda není, ale líbí se mi možnost nastavit a uložit si vlastní scheme. Nelíbí…