Body Blows

akce > bojová *
březen 1993 PCAmiga
Body Blows je bojovkou pro Amigu a PC, která byla svého času srovnávána s úspěšnějším Street Fighterem II z r. 1991. Verze pro Amigu vedla 5 týdnů v žebříčku prodejnosti a tvrdilo se o ní, že je lepší nebo stejně dobrá jako v té době nejlepší bojovka Street Fighter II. Verze pro PC postrádala špičkovou grafiku a soundtrack z Amiga verze a nebyla tak úspěšná.

Hratelnost je velmi podobná Street Fighteru II. Hrát lze v módech hry jednoho hráče, dvou hráčů (2 hráči proti sobě na 1 klávesnici) a turnaje. Na výběr jsou postavy Nik, Dan (starší bratr Nika), Junior (boxer tmavé pleti označovaný ve hře jako solidní britský boxovací buldog), Lo Ray (buddhistický mnich), Cossak (kulturista), Doug (tlusťoch), Maria (mrštná španělská dívka), Mike (businessman), Ninja a Yit-U (karatista se schopností teleportace). V závěru turnaje se lze setkat ještě s Maxem (svalnatým lamačem ženských srdcí, jemuž postupně odpadává z těla kůže...) a na závěr s T17 (terminátorem, který se z poraženého Maxe vyklube).

Každá z postav měla jeden speciální útok.

Když jsem Body Blows viděl poprvé, myslel jsem si chvíli, že je to Street Fighter na PC. Podobná hra na PC docela chyběla, protože Street Fighter se dal zahrát jen na automatech, videohrách, apod. jenom na PC pořád něco takové nebylo. Body Blows do jisté míry vyplnilo tuto mezeru. Do jisté míry, protože zároveň s touhle hrou již letěl Mortal Kombat, který byl ve všech ohledech mnohem lepší a časem zastínil všechny ostatní bojovky. Body Blows se hlavně dal hrát na slabších 386, možná i 286. Postavy jsou dobře navržené, s vybalancovaným útokem - každý si našel toho svého oblíbeného a nikdo nebyl výrazně slabší. Příjemné ovládání na numerické klávesnici s jednou akční klávesou. Chybí tomu asi jen více nějakých speciálních komb jako ve SF, např. namačkáním několika kláves. V Body Blows se dalo vyvolat u každé postavy pouze jedno jediné (držením akční klávesy po určitou dobu).

Pro: Hratelnost, ovladatelnost, hra pro 2 hráče.

Proti: Chybí komba.