Ultimate Body Blows

Team17 •  WJS Design (PC)
1994

Ultimate Body Blows je vo svojej podstate ultimátna kompilácia obsahujúca v jednej hre pôvodný Body Blows a Body Blows Galactic, ktorá pôvodne vyšla len na Amigu. Hra tak obsahuje všetko zo svojich predchodcov, pridáva však vylepšenú grafiku, farby, lepšiu hudbu, viac arén a možných koncov. Hráč môže hrať za 22 postáv, vrátane Maxa a jeho skutočnej podoby Terminátora T17.

Možná jsem od toho čekal víc, ale po dvou až třech výhrách turnaje s mými oblíbenci, nebyl důvod u toho dýl setrvávat. Asi možná proto, že původní BB už jsem měl ohrané a žádná z rozšiřujících postav mi nepřipadala nějak zvlášť zajímavá. Navíc neuvěřitelně zkur*ili HUD, který vypadá jako udělaný na 8-bitovém ZX Spectru - oproti solidní grafice hry je to nyní jak pěst na oko. Naopak hudba se jim dost povedla a je asi to nejkvalitnější, co hra nabízí. V boji jsem zaznamenal jedinou novinku - odpočívání soupeře. Soupeř po zásahu musel občas pár sekund odpočívat (1-2x v jednom kole) a šlo mu v tu chvíli zasadit další ránu. Dalo se to vypnout nebo zapnout v menu. Zahrát si za Maxe nebo Terminátora bylo taky fajn zpestření. Celokově to ale dojmy z prvního BB nepřekonalo.

Pro: Více postav, lepší hudba

Proti: Horší HUD oproti jedničce