Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Alien Breed: Impact

Alien Breed: Evolution - Episode 1

16.12.2009
03.06.2010
01.09.2010
62
17 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Alien Breed: Impact je prvním dílem celkové trilogie a dalším remakem úspěšného původního díla vývojářů z Team17 (rok 1991), které tehdy běželo na populárním stroji Amiga, čerpající svou inspiraci z filmového světa Vetřelců. Vžíváte se zde do role Theodora J. Conrada, inženýra a údržbáře na civilní vesmírné lodi Leopold. Tato loď je při zkoumání vesmíru napadena cizím plavidlem plných neznámých mimozemských forem života. Ten, kdo přežil kruté běsnění, je právě vaše postava Conrada, jehož prostřednictvím musíte projít loď a vše cizí odpravit do věčných lovišť. To vše za pomoci androidky Mioi, která poskytuje cenné informace a pomáhá vám zjistit, zda jste opravdu jediný z posádky, kdo přežil.

Na výběr máte ze dvou herních módů (story a free). Do problematiky každé mise (celkem 5), jste uvedeni pomocí dabovaných komiksů, stylizovaný pro každý díl do jiné barvy (tentokráte do modré). Většinou náplní misí se stává prostřílení se na konec dané lokace, ve které sbíráte lodní deníky s informacemi o nepřátelských entitách (10 druhů).

K úspěšnému dokončení jednotlivých levelů vám slouží arzenál šesti typů zbraní (pistole, samopal, brokovnice, plamenomet, laser puška), granáty, kulometná věž a předměty pro uzdravení (lékárnička) a ochranu (vesta). Vše z inventáře je možné vylepšovat díky penězům, nalezených ve skříňkách nebo získaných z mrtvých těl. To se děje stejně jako ukládaní na terminálech Intex.

Hra obsahuje kooperativní multiplayer po internetu.


Poslední diskuzní příspěvek

@ViRus (06.03.2015 14:22): Jinak když už jsme u toho, z těchto top- down oddechových stříleček bych doporučil spíše Shadowgrounds (ten první, dvojka už stojí taky celkem za pendrek), pokud jsi ještě nehrál. Co se náplně, questů a level designu týká, je na mnohem vyšší úrovni a zároveň má i nějaký ten příběh. Alien Breed je příliš stereotypní a nenápaditý i na oddechovku.

Alien shooter, jak zmiňuješ níže, je ovšem už naprostý děs, proti němu je Alien Breed rozhodně o úroveň výš. Do dalších her od téhož studia bych snad nešel, ani kdybych za to dostal zaplaceno. Ten nabízel zhruba podobnou úroveň zábavy, jako hledět na spořič obrazovky:).

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.