Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Strategie

< >
@Gordon (19.10.2019 18:29): Ok, to ma trochu prekvapilo, aspoň vidieť, aký som nezasvätený.

Nakoniec som zoznam skrátil na:

Crusader Kings 2
Stellaris
Endless Space

Dôvody sú jednoduché, k EU 4 nemám žiadne DLC a v podstate to ide "po" CC2 a fantasy sa mi teraz nechce hrať, preto som vyradil Endless Legend. Mám však asi chuť hlavne na vesmír, tak rozmýšľať budem asi primárne medzi Endless Space a Stellaris.
Počkať, jak, že nie sú ťahové? To mi niečo ušlo? Resp. čo na nich nie je ťahové? Si neviem predstaviť to vládnutie a robenie rozhodnutí v reálnom čase.

@Richmond (17.10.2019 20:42): Napísal som hry, ktoré vlastním, takže z nich chcem vybrať + WW2 ma neláka.
Chcem sa pustiť do jednej veľkej ťahovej stratégie no mám ich viacej a neviem sa rozhodnúť, ktorú z nich začať, ktorú by ste poradili a prečo? Toto je ich zoznam:

Crusader Kings 2
Europa Universalis 4
Stellaris
Endless Legend
Endless Space
No kdybych řekl toustovač nebyl bych daleko od pravdy, ale myslím že v tom jsou 2GB ram, potom stařičký Intel Core 2 Duo (který ale občas dělá divy) a nějaká stará grafika od Nvidie.

Ps: Příští rok se už chystám povýšit na něco lepšího.
@mrazikcomp (20.09.2019 05:22): Myslím, že s arénou to nebude mít nic společného, myslím, že hře budou dominovat prvky z Three kingdoms, kde si hráči pochvalovali konečně dobrou diplomacii a možnost duelů generálů, což v trojské válce, také není nic zvláštního, dřív generál nemusel být jen geniální stratég ale i dobrý bojovník.

Já se spíš bojím, aby ve hře byly stále prvky realističnosti, warhammer v naší historii fakt nechci. Ikdyž o trojské válce víme velké hovno a představujeme si ji spíše z toho velkofilmu.

Btw v aréně máš hoplitské jednotky, barbary, římany a podobně, to jaksi tvé teorii nepomahá. falanga byla do řeckých států v celkem primitivní formě.

Also, by hra měla mít absenci jízdy a když už, měli by převládat válečné vozy.


Ale jako jo, antika je moje oblíbené období a těším se.
Dokázali byste si představit RTSku podle vynikajícího románu Karla Čapka Válka s mloky?
Na Steamu bude ještě 9 hodin velký Warhammer sale. Pokud někdo z vás taky miniatury sbírá, barví a lepí, tak mu to asi neuniklo, ale jsou tady určitě tací, kteří to mají rádi i na obrazovkách :))
A za 10 éček je tam Warhammer 40,000: Dawn of War III. Stojí to už za tuhle cenu? Vzhledem k reakcím jsem na to hluboce kašlal, ale vyplatí se to za tuhle cenu už koupit a hrát?
@Jumas (20.05.2019 09:26): No nechávat tři "žánry" už je nevhodné řešení. Nejlepší je nechat jeden, a jen opravdu u vyjímek přidávat i sekundární. Zvláště, pokud se počítá se štítky, které přidají nějaké další nuance titulu (fantasy, role play prvky, kanada...).
@Drolin (20.05.2019 09:25): V JA2 si celkem komplikovane tvoris postavu na zaklade dotazniku, ta postava ma skilly, vlastnosti typu loner nebo aggresive, ktere ovlivnuji jeji chovani a specializace typu stealth nebo night ops. Je tam hodne rozhovoru, hlavne zpocatku, to je trochu jinej level nez 4 skilly u Daikatany nebo passing u FIFy, ale pravdou je, ze kdyz se to vezme do dusledku, tak by RPG mohla byt spousta her a je dobry se vyvarovat toho, ze se na jednu hru nalepi 1 hlavni a vic jak 1 sekundarni zanr. Tohle bych ponechal u tech nemnoha klasickych zanrovych hybridu jako System Shock 2, Deus Ex nebo prave Jagged Alliance 2. Tech skutecnych hybridu neni az tolik, idealni je, kdyz ma hra 1 zanr.

@Jumas (20.05.2019 09:26): Jo, sorry ja jsem to necetl cely. JA2 bych nechal jako tahovku primarni a RPG sekundarni, takticka akce je myslim zbytecnost. JA2 je jednoduse tahova strategie s RPG primesi, vic bych to nekomplikoval.

Diskutující (11)