Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Imperator: Rome

70
2 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > real-time strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
25.04.2019 PC
Vývojáři:
Paradox Development Studio
Oficiální stránky:
https://www.gameimperator.com/
Duchovní nástupce Europa Universalis: Rome, kombinující v sobě jak důležitost jednotlivých postav ze systému Crusader Kings II, tak vládnutí celému státu jako v Europa Universalis IV. V živém světě plném postav, které mají různé vlastnosti a schopnosti (stejně jako slabiny) a patří do různých politických frakcí, čeká hráče potřeba obratného politického manévrování, svět podlých intrik i tvrdé souboje o čest. Současně je třeba spravovat celou říši a její rozdílné demografické skupiny: otroky, privilegované občany a obyčejné obyvatele.

Tyto skupiny se navíc ještě odlišují národ od národa, kultura od kultury. Hra může začít už v roce 303 př. n. l., pár let po smrti Alexandra Velikého a těsně po skončení druhé samnitské války. Řím je připraven dobýt zbytek Itálie, Pyrrhos I. Épeirský je připraven dobýt Řím a mocné Kartágo se soustředí na Syrakusy, které se sice v minulé sicilské válce tak-tak ubránili, ale příště už takové štěstí mít nemusí. Athény brzy podlehnou Demétriovi I. a Achájský spolek, Pergamské království a Seleukovská říše rozhodnou o budoucnosti celého helénistického světa. Hra končí na přelomu letopočtu, hráč má tak možnost během 303 let za jakýkoli národ určit podobu nejen celého Středomoří, ale i západní Asie a západní a střední Evropy.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.