Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Adventury

< >
Imho u adventur strašně záleží na tom, kdy je člověk hrál a osobně si nedokážu představit sestavení objektivního žebříčku. Např se mi strašně líbil Sherlock Holmes vs Jack the Ripper když vyšel, ale dneska už bych nad ním nejspíš ohrnovala nos. Nebo Posel Smrti je srdcovka, ale dost velký podíl na tom má fakt, že to byla moje první adventura, Syberia byla druhá. Deponia trilogie je třeba super jako oddychovka, ale to je taky těžce subjektivní.
@Jumas (08.05.2019 00:03): Holt, nedá se nic dělat, byl jsem pryč na závodech a na prolízání netu nebyl prostor. Stejně bych nad tvořením bodování (nejen u adventur, ale i strategií a závodních) strávil pár hodin :-)
@Pluto (07.05.2019 23:54): Bohužel, zrovna u tebe mě to vzhledem k adventurám celkem mrzí, ale termín byl jasný. Já bych to ani jinak nestíhal. Zítra jedu pryč a vrátím se až v neděli.
Koukám, že člověk je týden a půl pryč a hned přijde o celkem zajímavé hlasování.
@90210 (07.05.2019 10:19): Ani ne. Mám hromadu her, které si zahrát opravdu chci + převibrovala jsem už před lety na temnou stranu a docela dost hraju MMO.
Simulátor Řehoře Samsy sice zní vtipně, ale nějak mě to neláká natolik, abych to měla chuť zkoušet v historicky dohledné době.
@Drolin (05.05.2019 17:17): Že to bylo z mně neznámého důvodu oblíbeno, to vím - ale nikdy jsem neměla motivaci zjišťovat proč. Dlužno podotknout, že grafika kvůli té stylizaci zas tak zastarale nevypadá, ovšem na její vyhnuslosti to nic nemění. Nadto to dle synopse působí hrozně sluníčkově, já si speciálně u adventur vybírám hodně věci s co nejúchylnějším námětem.
@Starletka (05.05.2019 14:23): Netvrdím, že ty :D Vlastně i Undertale jsem přidal a hrál hned od vydání!

@Sadako (05.05.2019 14:56): Dnes už by to možná mohlo působit lehce zastarale, ale ve své době se o Neverhood zajímali i lidé co adventury nehrají. Docela výkon na to, že hra dostala ve Score 6/10. Škoda že pokračování Skullmonkeys byla plošinovka a Armikrog už není moc povedený.
@Jumas (05.05.2019 13:37): Simulátory nehrávam, FPSky sa mi nechce robiť, ale stratégie by som zvládol. Teraz idem sem spísať adventúry.

EDIT: Done

Quest for Glory I: So You Want To Be A Hero - 5
Quest for Glory IV: Shadows of Darkness - 4
The Longest Journey - 3
Monkey Island 2: LeChuck's Revenge - 3
Gabriel Knight: Sins of the Fathers - 2
Broken Sword: The Shadow of the Templars - 2
Indiana Jones and the Fate of Atlantis - 1
Discworld Noir - 1
Sanitarium - 1
The Curse of Monkey Island - 1
Simon the Sorcerer II: The Lion, the Wizard and the Wardrobe - 1
Night in the Woods - 1
Ja tradičné adventúry vôbec nehral tak som urobil zoznam svojich top akčných adventúr

Assassins Creed II 4
Batman Arkham City 4
Beyond Good & Evil 4
Silent Hill 2 4
Prince of Persia: The Sands of Time 3
LA Noire 2
Psychonauts 2
Resident Evil REmake 1
Tomb Raider: Anniversary 1
@Drolin (04.05.2019 23:25): Já ho třeba hrál až v roce 2011, a to protože jsem byl na jedné pronajaté chatě bez internetu a na počítači měl jen Robin Hood: The Legend of Sherwood a dlouho odkládaný The Neverhood. Robina jsem za chvíli sfouknul, tak jsem se následně pustil i do druhého Hooda :) Ale i tak jsem Romču dost ovlivlil. Než jsme se poznali, tak měla z adventur odehraného právě jen toho Neverhooda a Horké léto :)
@Drolin (04.05.2019 20:07): Neverhood pokud vím také není český :) Jako co na tom, tak moc adventur a her celkově moc nehrála. Tvorba Amanity se jí líbí a jsem rád, že hraje alespoň nějaké adventury. Nikde není psáno, že v anketě nemůžeš hlasovat, když máš odehráno málo her z daného žánru.
@Red (30.04.2019 20:15): Ani ta Steam/GOG verze v tomhle není lepší? Já to hrála kdysi (ještě vyloveno ze zátoky edice) a nevybavím si nějaké zásadní technické potíže, ale na PC je to dost kus od kusu.
A teda za mě je Omikron jediná hra od Quantic Dream, která mi stála za to, abych ji dohrála a nešla mi od ní vzteky pěna od huby. Už Fahrenheit mě chvílemi dost našňupával a Heavy Rain bylo vyloženě na pěst, taky jsem obojí záhy zahodila. A Beyond: Two Souls mi stačil z gameplaye, abych věděla, že na tohle si tu konzoli ani nepůjčím.
@Sadako (29.04.2019 15:48): Na Omikron jsem úplně zapomněl, to byl opravdu zážitek. Škoda, že jsem ho kvůli technickým klackům házeným pod nohy nedokázal dohrát.

Taky jsem nějak zapomněl Ečstatiku a Alone in the dark.

Diskutující (10)