Myha

16.01.2016

freeware

Na planetě Terra obdrží CSE (obdoba americké NASA) tísňové volání ze základny na měsíci. CSE tam proto vyšle tongolianského kosmonauta, aby vše prošetřil. Když však dorazí na místo, nikdo nikde není. Nachází se zde jen tajemná černá kostka. Když se jí však kosmonaut dotkne, je okamžitě teleportován na neznámý malý ostrov.

Jedná se o 3D adventuru, která byla vytvořena pro soutěž Myst Game Jam, kde bylo za úkol vytvořit hru inspirovanou Mystem. Herní náplní je tak řešení různých puzzlů a průzkum ostrova. Hra zároveň patří do série Black Cube, stejně jako ASA: A Space Adventure. Hry z této série sdílí stejné universum a vždy v nich figuruje tajemná černá kostka a její záhady.

Herni vyzva 2016. Hledal jsem nejakou pro mne zajimavou hru z roku 2016. Titul ASA/ ASA: Remastered Edition od stejneho autora mam v hledacku uz delsi dobu, pro vesmirne adventury mam slabost.

Autor rika, ze pri znalosti hadanek je mozne dohrat hru do dvou minut. Muzu vas ujistit, ze bez znalosti hadanek vam hra vydrzi rozhodne dele... Jsem si vedom toho, ze hra je nejen freeware, ale navic vytvorena i v extremne kratkem casovem rozsahu, kazdopadne me nehorazne stvou hry se snizenou moznosti ukladani: pokud jste ve hre samotne, nemuzete ani vyvolat menu (nemluve o savovani), pokud nestojite u jednoho z nemnoha terminalu.

Puzzly se nedaji resetovat do vychozi pozice a pri zadavani nejruznejsich kodu nevidite, co pisete, navic klikaci oblasti (tlaticka) neodpovidaji zcela jejich texturam, takze se chvilemi muzete divit, proc se vlastne nic nedeje... Jinak je ale hra odladena relativne dobre, jen poprve mi spadla, kdyz jsem po startu kliknul na polozku Options.

S prihlednutim vseho celkem solidni pokus a na ASA se ted tesim jeste vic...