Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2021

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
< >
@Bellerofontes (10.01.2017 00:05): @Kwoky (10.01.2017 00:12): Za sebe mohu říct, že se skutečně snažím do této kategorie dát hru, kterou jsem nikdy ani nespustil, mám takových dost, takže u mě to nebude problém.

Nicméně pokud bych měl problém takovou hru najít, resp. bych jich měl jen pár a věděl o nich, že tohle skutečně hrát nechci, tak bych asi šel tou cestou kterou popisujete, tedy hrát jen něco, co jsem možná kdysi zkoušel ale zůstal jen na začátku. Ale už je to pro mě trochu na hraně s těmi pravidly, nicméně vzhledem k tomu, že chceme zachovat fun factor, tak bych to samozřejmě uznal. Ono se to stejně nedá nijak zkontrolovat, takže tohle si každý asi musí vyřešit sám se sebou.
Tak to Slovensko je jednoznačně nejhorší. Technicky vzato mám někde save chasera těsně před koncem, ale to by mě hanba fackovala. Spellcross jsem si chtěl vždy vyzkoušet, ale to se bojím by byla až moc velká výzva.

Špatnou a krátkou hru si najdu snad lehce:)

Zbytek kategorií - šedivý, série, člen, vlastním ale nehráll se plně kryje s mým must play tituly:
Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure
Shadowrun: Dragonfall - Director's Cut 
The Age of Decadence
Quest for Glory IV: Shadows of Darkness
Shadowgate
Expeditions: Conquistador
Stasis

2017: South Park: The Fractured but Whole jasná volba.
ještě mě napadlo, co kdyby každý pak napsal, od koho si 9. kategorii nechal doporučit?
Můj seznam her, ze kterých budu vycházet. Nevím totiž, na co budu mít v danou chvíli chuť, ale budu se řídit podle tohoto. Slovenskou hru si zvolím až časem a o doporučení si zažádám taky později. Ale hezky PM náhodnému uživateli :)

1. The Solus Project, Song of the Deep, This is the Police, Over The Hills And Far Away, Silence of the Sleep, Reveal the Deep
2. Resident Evil 7
3. Legend of Grimock 2, Thief II, System Shock, Quest for Glory IV?
4. ?
5. Event[0] - Dohráno
6. Empty Horizons - Dohráno
7. Still Life 2?, Život není krásný 1, Pivo's Grand Adventures Episode 1
8. Tomb Raider: Underworld, Assassins creed: Rogue, Trine 3, Doomsday Deponia?, Thief II, Still Life, Shadowrun: Dragonfall, Silent Hill: Homecoming, Max Payne 3?, Memento Mori 2, Quest for Glory III
9. ?
10. Kaptain Brawe, Tomb Raider: Underworld, Dear Esther?, No Time to Explain, Knytt Underworld (Hry co mám nejdéle ve své Steam knihovně, ale ještě jsem na ně nesáhl)

Jinak velké dík Crashovi a Memphisovi za výzvu! Výzva je fajn a dostanu se díky ní i ke hrám, ke kterým bych se, přesto že je mám koupené, asi nedostal.

tak klucí, jsem v tom s váma! Tady vidíte, jaké hry jsem zvolila. Ovšem u dvojky, není jistota, jestli vyjde, takže to se může měnit ;o) Mimochodem hned jsem se pustila do šestky. Za první jsem na ní měla chuť a za druhé mám takhle jistotu, že když jsem jí začala hrát byla to šedá myš ;o)

Co bych vám tak mohla doporučit? Jako kdo nehrál prehistorika 2 (moje srdeční záležitost z dětství), potažmo i vlak nebo UGH! mohl by to napravit. Nebo bylo skvělé rpg Titan Quest a celkem nedávno jsem si vzpomněla na takový kousek, který mě před mnoha lety taky bavil, nevím jestli to znáte - Another World. Jinak pokud chcete něco opravdu lehkého, odpočinkového, co můžete skoro hrát i v práci, tak zkuste SquareCells, jsou to takové miny trochu jinak. Nebo další krátké chuťovky - Samorost. A určitě musím doporučit Botaniculu.

Kdyby chtěl někdo poradit nějakou šedou myš, která mě bavila, tak zkuste About Love, Hate and the other ones
Jak tady padl dotaz na ty slovenské hry, tak já jsem si vybral již zmíněný Kult, ale do oka mi padla také adventura Ve stínu havrana a třetí díl Soldier of Fortune, ale to by se asi hodilo spíš do kategorie 7 :)

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit freeware tituly Plane Arcade - letecký simulátor, Dispečer - logická hra s autobusy a Moribund World: Like a Thousand Suns - postapo adventura. Jo a Aquadelic GT je česká hra, nevím, proč jsou 3D People jako hlavní vývojáři.
Tak jsem dohrál první bod výzvy. Také zkouším psát postup na svůj profil tak snad mi to nadšení vydrží. Děkuji moc za organizaci této akce.
@Bellerofontes (10.01.2017 00:05): Můj pohled: Mělo by jít o hru, kterou jsi možná kdysi zkoušel, ale už je to dost dlouho a už vlastně nevíš, o čem to bylo. Při prohlížení sbírky na ni narazíš a řekneš si "Jo, tohle bych si docela rád zahrál". A máš ji.

Já jsem do téhle kategorie zatím zvolil hry, které jsem hrál před minimálně třemi lety, ale dostal se jen někam na začátek a nedohrál. Nebo ani nezačal s tím, že "někdy až bude čas". A on nebyl.
Mám otázku k číslu deset. Musí jít o hru, kterou jsem nikdy "nespustil"? Pokud jsem titul vyzkoušel kvůli optimalizaci, případně kdysi okusil demoverzi, ale doba hraní nepřesáhla interval 30 minut, lze takový případ počítat?
Koupil jsem jeden klic, bud ho pouziju sam nebo ho pripadne nekomu zoufalemu v budoucnu daruji :)
Fíha, tak 50 lidí už výzvu akceptovalo :)

Jinak námět na cíle ke splnění: dohráno XX her, příp napsáno XX komentářů v rámci výzvy
Tak mam prvni polozku splnenou - The Graveyard :-P BTW ten pocit, ze bych mohl namatkou hmatnout do Steam library a pulku cele vyzvy z fleku udelat na hidden objectech :-P Kdybych se jo snazil, tak i vic.

Tento rok bych mohl udelat vic, nez jen 8/10, kdyz nejneoblibenejsi zanr letos neni...
Taky bych chtěl něco doporučit na vaše uvážení co by mi sedlo, popřípadě se zeptám soukromě svého favorita :D
Pátrám po nějaké beat 'em up arkádě, zasazené do alternativního SSSR. Nenapadá něco někoho? ;-)

Dále bych velmi ocenil tipy na nějakou obstojnou mobilní hru od našich sousedů Slováků. Ten zbytečný národ, co se týče PC her, setrvává na úplném dně (mučit se takto nehodlám, k tomu mi postačí moje důtky).

Diskutující (12)