Dispečer

logická > nezařazeno *
freeware
2004 PC
, (sekundární)
Dispečer je vítězná hra soutěže BonusWeb Game Competition. Jedná se o logickou hru v 3D grafice. V ohraničeném prostoru autobusového depa se nacházejí různě zaparkované autobusy a vaším úkolem je s vybraným busem vyjet ven z jediného možného výjezdu. Můžete popojíždět se všemi vozy, ale pouze dopředu a dozadu. Tudíž je nutné správnou kombinací přijít na způsob, jak všechny překážející autobusy dostat z cesty. Hra obsahuje 25 úrovní s postupně rostoucí obtížností.

Tak mě napadlo, má někdo tip na nějakou hru na podobným principu na Androidu?

Řídit autobus se mi nepoštěstí každý den. V Dispečerovi jsem však tuto možnost dostal a plně ji využil, i když zde se autobusy mohou pohybovat jen dopředu a dozadu bez zatáčení.

Jedná se vlastně o modifikovaný hlavolam, známý z mnoha adventur, kde je vidět kvalitně odvedená práce na autobusech. Ty se při jízdě kolíbají a při nárazu ve vyšší rychlosti se od překážky odrazí. Vyjet s určeným autobusem byl někdy opravdu obtížný úkol, ale vždy jsem ho dříve či později vyřešil a hru dohrál.

Pro: logické prvky, autobusy, návykové

Proti: někdy až příliš obtížné