Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Hezké povídání o deskovkách na Vortexu (host. Petr Čáslava z Deskofobie). Tušil jsem, že legacy hry nejsou v česku moc populární.. :D Jsem zvědavý jak dopadne Gloomhaven. :D
No tak ja som len dohral pár hier počas leta a inak som sa trápil so školou, takže na hry som nemal vôbec náladu, okrem pár mobilných hier, naposledy ma bavil Bridge Constructor Portal a Motorsport Manager. A úprimne ma okrem nového Hitmana a Red Dead Redemption 2 žiadna nová hra nezaujala a tú nemôžem na PC hrať. Inak všimol si nekto, že okrem Assassin's Creed: Odyssey sú všetky z top 5 hier roka na DH len na konzoly?

@Gordon (17.12.2018 12:59): Nevyhral tieto Game Awards God of War?
Letošek byl pro mě osobně jeden z nejlepších herních roků vůbec ?
Dohráno: GOW, RDR 2, Zelda BOTW, KC, Spiderman: GOW mě teda moc nebral, ale ten zbytek považuji za jedny z nejlepších her posledních let s tím, že na špici jasně RDR 2. Zbytek jsem si taky náramně užil, opravdu neskutečný rok ... :)
Jediné co jsem rozehrál a asi nedohraju: Detroit + Shadow je prostě nuda, nebaví mě to, asi už to nezapnu.
Příští rok vypadá taky na solidní bomby :): Ghost, metro, Dying light a bude toho určitě hafo víc ... tesing velkej.
@Fritol (17.12.2018 21:28): to si nevyberes. Bud mas penize a nemas cas a chut hrat nebo nemas co hrat pac nemas penize. Spolecny jmenovatel pro tohle prislovi je..PRACE :)

Ale 35 dohranych her spis vypada ze delas plavcika na koupalisti a mas frmol jen pres prazdniny:)
Pro mě je letošek asi nejdůležitější rok co se her týče. Po mnoha letech jsem si pořídil konzoli a ne jednu. Nově jsem tedy majitelem PS4, PS Vity a Nintenda New 2DS. Paradoxně jsem dohrál docela málo her ale, neb většinou nebyla vůbec nálada, ale zato jsem za hry do zásoby utratil asi historicky nejvíc peněz. Pokud dobře počítám, tak je to 35 dohraných, z toho něco málo freeware hry.

Nejvíc jsem si užil:
Witcher 3
Life is Strange: Before the Storm
GRIS
Tearaway
Star Ocean
Mirror's Edge Catalyst
Metroid: Zero Mission
Last Story

Letos předpokládám, že stihnu dorazit ještě minimálně dvě hry. Nejspíš některou z Finding Paradise, Last of Us, Urban Chaos: Riot Response nebo Hohokum.

Příští rok bude náročný na koupě her za plnou cenu neb s největší pravděpodobností vemu ihned Plague Tale, Life is Strange 2, finále Walking Dead a Outer Worlds. Plus pokud nebude gamepass, tak nový Ori a jestli vyjde, tak Last of Us 2, Death Stranding a Cyberpunk. Popřípadě nějaké porty konzolových her z minulých generací na PC (Sega ftw). Takže doufám, že aspoň polovina z toho příští rok nevyjde. :D
A vyhlídky na příští rok jsou zatím hezké, samé hry, které vypadají krátce (do 30h), tak se hodně těším. Sice peněženka na jaře hodně zapláče :/
Letos dohráno... 3 hry:
Order of Battle
Conquest of Camelot
Wizardry 3 (zato s deníčkem, jak je u této sérky zvykem!)

Bohužel Bard's Tale 1 (původní) už do konce asi nedám, zbývá sice "jen" 5 pater, ale ty jsou fest krutý a já přes vánoce budu hrát něco jiného. Nepokročil jsem ani v Titus Foxovi, dlím v 5 .levelu.
Já Mass Effect 1-3 (s DLC), Numenera, Forza Horizon 3.

Z již jednou či vícekrát dohraných pak Witcher 3 GOTY, BG 1 a 2 (Enhanced).

Bohužel Original Sin 2 mi letos už unikne. Nakonec se nedal stihnout. Částečně je to i tím, že gameplayem jde trochu mimo mé hlavní preference.
@Drolin (17.12.2018 11:01): Super shrnutí :)

Já jsem letos dohrál celých 14 her + jedno DLC. Z toho 10 her je do výzvy, takže všechna čest :D Top 10 tedy dělat nebudu, ale top 5 dohromady dám:

1. The Last of Us (fantastická věc)
2. Uncharted 2: Among Thieves (top věc z hlediska zábavy a oddychu)
3. Ephemerid: A Musical Adventure (prostě krásná rocková malá hříčka, jsem nadšený :))
4. Darkest Dungeon (trvalo dlouho se do toho dostat, ale pak to stálo za to)
5. Mirror's Edge (fajné :))

+ znovu vyzkoušeno asi 30 her pro Atari 2600 :D
Letos byl špatný rok. Nevyšla ani jedna dobrá střílečka, takže jsem musel zase víc hrát blbý adventury, kde se nakonec urodila hra roku - Unavowed. Když hodím na DH filtr, tak mi to v repre výběru ukáže jenom Far Cry 5. Příští rok ale vypadá hodně slibně - Metro Exodus, Ion Maiden, Wolfenstein: Youngblood, Sigil, Doom Eternal, Blood Remaster, Witchfire.
Můj herní rok 2018 je poměrně úspěšný. Výzvy jsem se zúčastnil ale dopředu jsem věděl, že ty hry za rok nemám šanci dohrát, jednoduše proto že nejsem ten pravý "typ" hráče (tedy člověk co hraje pravidelně).
Dohrál jsem fakticky jen 2 hry (ale zato kompletně), jednu na Xbox One S (Disney•Pixar Brave: The Video Game) a jednu na PC (Dune 2000). Příští rok se už výzvy nezúčastním, neboť vím jak by to dopadlo. :)
Letos dohráno 7 her, což je proti minulým dvěma rokům znatelný nárůst! :-) Jako suverénně nejlepší herní zážitek byl z těch sedmi titulů Deus Ex: Mankind Divided. Ten nárůst jednoznačně způsobil fakt, že jsem si hlavní PC přestěhoval mimo své bydliště, kde jsem měl možnost nerušeně pařit až do svítání. ;-)
Hmmm, 16 dohráno, miliarda rozehráno a stejně jsem většinu času zabil v multiplayeru.
Minulej rok jsem dohrál 46 her, tenhle 17...trochu rozdíl.
Ale ok, RDR2 masterpiece, pak spoustu osmičkovejch her, konečně jsem se zbavil restu s Dragon Age 3.
1) God of War
2) Hollow Knight
3) Return of the Obra Dinn
4) Artifact
5) Red Dead Redemption
6) Hellblade: Senua's Sacrifice

Moc jsem toho tento rok nehrál...
Pokud bych měl tenhle rok shrnout dle her co vyšli, pak první polovina byla našlapaná (kcd, gow) zatímco ta druhá plovina byla naprostým fiaskem a pro mě jakýmsi znamením, kam herní průmysl spěje. Všechny velké hry titánských značek vyšli nedoělané, rozbité a s přehnanou politickou korektností. (AC: Od, BFV, F76) Jedinou vyjímkou je RDR2 které vyhrálo frašku game awards jen díky tomu že jejich hry byly vždy nekorektní.