Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Finding Paradise

14.12.2017
18.11.2022
80
14 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Finding Paradise je nepřímé pokračování hry To the Moon. Zaměstnanci ze společnosti Sigmund Corporation Dr. Eva Rosalene a Dr. Neil Watts jsou tentokrát pověřeni splnit celoživotní sen umírajícímu člověku Colinu Reedsovi, hlavního protagonisty A Bird Story, který je nyní staříkem na smrtelné posteli.

Hra nevybočuje od původních herních mechanik předchozího dílu, hráč opět řeší různé hádanky, pomocí kterých se rekonstruují Colinovy vzpomínky. Toho se dosahuje interpretací různých informací a prožívání jeho emocí, ze kterých se pak hráč hlouběji dostává do jeho vzpomínek, z nichž se mohou odebírat ty špatné a zároveň se zjišťuje Colinovo skutečné životní přání.


Poslední diskuzní příspěvek

@Pluto (16.12.2021 20:56): Já To The Moon mám moc rád, ale tohle se moc nepovedlo imo. Ani to po takové době nemá repre hodnocení, takže to zdá se nezaujalo moc. Směle do toho, sám bych tomu nedal víc jak 50, ale nehodnotím nedohrané hry většinou.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Hodnotit hru slovem zajímavá většinou nepřináší plné uspokojení, ale zároveň víte, že na hře je něco co za to stojí. V případě Finding Paradise budou hráči kteří už hráli To the Moon určitě tušit do čeho jdou, protože hratelnost ani grafika se vůbec nezměnily, ale s tím jsem počítal i já a samozřejmě mě zajímaly jiné stránky hry.

A to zejména příběh, který ve Freebird Games patří k něčemu co prostě dělají dobře a i v tomto případě vás zaujme od svého začátku. Bohužel pro mě se zajímavá zápletka dočká zvláštního rozuzlení a navíc zdlouhavého ukončování, kdy už víte před koncem co se vlastně stalo. Možná to někoho zaujme víc, ale zde slzička prostě neukápla.

Na co jsem se ještě těšil byla samozřejmě hudba a i zde musím podotknout, že je tady snaha vyloudit zajímavé skladby, ale ty vás však nevtáhnou jako u "předchozího dílu". I když některé části začínají úplně stejně a vy už čekáte tu vaší známou hudbu, vždy se stočí jinam, trochu škoda. Ale chápu, že autorka chtěla zaujmout něčím novým.

Bohužel to není taková pecka jak jsem očekával, zajména druhý a třetí akt mě tak nezaujal, ale Finding Paradise má co nabídnout pokud máte tak 6 hodin času a zajímá vás hlavně příběh. Nevím jestli je moudré jí dohrát tak jako já za jeden večer, ale i na tom je vidět, že mě hra táhla zkoumat dál, ale víc jak lehký nadprůměr si za mě nezaslouží.
+22