Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Shoggot (22.12.2018 16:50): Sorry, tady: "performing some of the hardest, most mentally demanding tasks." se mi zatmělo před očima poprvé a u: "Many of us have made careers out of doing just these things: slogging through the grind, all day, the same quests over and over," jsem o sobě už nevěděl...
@orromis (22.12.2018 16:51): They targeted train enthusiasts.

Train enthusiasts.

We're a group of people who will sit for hours, days, even weeks on end performing some of the hardest, most mentally demanding tasks. Over, and over, and over all for nothing more than a little train museum pass saying we did.

We'll punish our selfs doing things others would consider torture, because we think it's fun.

We'll spend most if not all of our free time looking at trains to maximize our train knowledge by a little bit.

Many of us have made careers out of doing just these things: slogging through the trains, all day, the same engines over and over, hundreds of times to the point where we know evety little engine part such that some have attained such train nirvana that they can literally conduct these trains blindfolded.

Do these people have any idea how many trains have been vandalized, families bored to death being dragged to train museums, millions spent on restoring historic trains? All to latter be referred to as bragging rights?

These people honestly think this is a battle they can win? They take our media? We're already building a new one without them. They take our drivers? Train enthusiasts aren't shy about throwing their money else where, or even making the trains our selves. They think calling us racist, mysoginistic, rape apologists is going to change us? We've been called worse things by middle aged nerds riding those casual subways on their morning commutes. They picked a fight against a group that's already grown desensitized to their strategies and methods. Who enjoy the battle of attrition they've threatened us with. Who take it as a challange when they tell us we no longer matter. Our obsession with proving we can after being told we can't is so deeply ingrained from years of dealing with big brothers/sisters and friends laughing at how pathetic we used to be that proving you people wrong has become a very real need; a honed reflex.

Train enthusiasts are competative, hard core, by nature. We love a challange. The worst thing you did in all of this was to challange us. You're not special, you're not original, you're not the first; this is just another train to ride.
@Shoggot (22.12.2018 16:16), @Jab (22.12.2018 16:20): Možná křivdím a je to nějaké modernizovaná verze, ale nevím, nikdy jsem to nedočetl. Z "Mnohí z nás urobili svoju prácu len z týchto vecí: trpieť cez grinding, celý deň, rovnaké questy znova a znova, stokrát až do bodu, keď vieme každý malý detail." vždycky dostanu epileptický záchvat ze samotné představy, jak pařím WoWko pořád dokola.
@Jab (22.12.2018 12:33): Zamerali sa na hráčov.

Hráčov.

Sme skupina ľudí, čo sedia hodiny, dni, dokonca aj týždne a vykonávame tie z najťažších, najviac psychicky náročných úloh. Stále a stále dokola a dokola pre nič viac než len malú digitálnu trofej aby sme dokázali že sme to urobili.

Trestáme seba tým, že robíme veci, ktoré by iní považovali za mučenie, pretože ich považujeme za zábavu.

Trávime väčšinu, ak nie celý náš voľný čas, zdokonaľovaním štatistík našej fiktívnej postavy, len aby sme získali jediný ďalší bod do útoku za sekundu.

Mnohí z nás urobili svoju prácu len z týchto vecí: trpieť cez grinding, celý deň, rovnaké questy znova a znova, stokrát až do bodu, keď vieme každý malý detail. Niektorí hráči dosiahli takú nirvanu, že môžu tieto hry hrať doslova so zaviazanými očami.

Majú títo ľudia nejakú predstavu, koľko gamepadov bolo rozbitých, systémov prehriatych, diskov a kartridžov zničených v zúrivosti? Aby sme mali právo sa tým teraz chváliť?

Títo ľudia si úprimne myslia, že toto je bitka, ktorú môžu vyhrať? Oni berú naše médiá? My už budujeme nové bez nich. Berú našich vývojárov? Hráči sa nestraňujú dávať svoje peniaze inde, alebo dokonca robili hry sami. Myslia si, že keď nás budú nazývať rasistickími, myzogínimi obhajcami znásilnení, že nás zmenia? Desaťroční predpubertálni spratci s mizerným headsetom nás nazývali horšími vecami. Rozhodli sa bojovať proti skupine, ktorá bola už znecitlivená na ich taktiky a metódy. Ktorú baví odieracia bitka, s ktorou sa nám vyhrážali. Ktorá to považuje za výzvu, keď nám povedia, že už na nás nezáleží.

Naša posadnutosť dokázať po tom, čo nám povedia, že to nedokážeme je tak hlboko zakorenené v nás po rokoch, čo sme museli zniesť veľkých bratov/sestry a priateľov, ktorí sa smiali na nás, akí úbohí sme boli, že dokázať, že sa vy ľudia mýlit, sa stala naša veľmi reálna potreba. vylepšený reflex.

Hráči sú prirodzene súťaživí s tvrdým jadrom. Milujeme výzvu. Najhoršia vecou, ktorú ste urobili v tomto všetkom, bolo vyzvať nás. Nie stejedineční, nie ste originálni, nie ste prví; to je len ďalšia boss bitka.
Letos jsem hrál a dohrál více her než předchozích několik let dohromady. Hlavně jsem teda plnil resty, co se mi nashromáždily. Vlastně jsem nehrál žádnou hru, co letos vyšla.

Alan Wake
BioShock Infinite
Cities: Skylines
Dishonored
Doom (2016)
Dreamfall Chapters
Enslaved: Odyssey to the West
L.A. Noire
Quake Champions
The Vanishing of Ethan Carter

Každopádně to pro mě po kvalitativní stránce byl dobrý rok, když tedy vynechám Alan Wake a Chapters. Jen škoda L.A. Noire (musím napsat komentář). Každopádně třeba Dishonored opravdu supr, příští rok bych rád dal druhý díl. A pak ještě Unavowed a GRIS. A taky Deadly Premonition. :-)
@Kunick (20.12.2018 10:14): Jak už píše Steve, na výhry mám pechačka, ani Sportka nepadne, i když jí nesázím :)

@Fritol (20.12.2018 10:20): Samozřejmě se kouknu, kde co stojí. Spíš je to výběr z kterého si určitě něco koupím. Jediný Pinball Deluxe je jasná koupě na Steamu.
S Yoku’s Island Express jsem si říkal to samé tak snad novoroční Monthly :)

@SilentWolf (20.12.2018 10:23): Docela mě mrzí, že jsem DmC HD kolekci nekoupil, když byla Humble Bundle za 12$, nojo vyšly nové stoly pro Pinball Fx3 a závislost vyhrála :)
@Strady (20.12.2018 10:10): Letos by se měly vrátit flash sales, ne? Pokud ne, tak to bude opět bída a vše, co jsi tu vypsal, šlo a půjde sehnat levněji někde na Fanatical, Voidu apod, kde maj navíc vouchery. Jinak hezký výběr. :) Yoku’s Island Express by snad mohl být i v monthly brzy.

Já mám letos nakoupeno, to by v těch flash musela být fakt nějaká echt dobrá nabídka nebo nějaký price bug abych něco koupil.
@Richmond (19.12.2018 09:58): Který myslíš? Největší psycho byl asi iFluid, ale ten zrovna moc krátkej nebyl. Nebo teda já se u něj na chvíli zasek, protože jsem chtěl splnit všechny tři módy levelů, a to už nebylo tak jednoduché. Třetí Soldier of Fortune ale krátký byl, což je dobře, protože to byla krávovina. Ty ostatní hry mi ale nepřijdou nějaké nestandardní. Možná ty na Wii, ale ty krátké moc nebyly (hlavě Donkey Kong).
ja snad zacatkem pristiho roku doraju wotko pokud zas nepridaj nakou vetev , uz mi chybi jen 4 desitky :) jinak sem akorat dohral War in the Pacific - Admiral’s Edition s obsazenim japonska a tokia v lete 46, ale skusim to jeste jednou jinak abycch to stihl o pul roku nebo o rok driv , samozrejme mohl sem tam do posledniho hloucku hodit atom , ale to bylo moc snadny :)
@Drolin (18.12.2018 20:41): Mňa stále aj po rokoch bavia tie veľké dlhé RPG, len žiaľ, chce to investovať veľa času, ktorý vždy človek nemá. Ja som tento rok mal paradoxne asi najviac času na hry za posledných 7 rokov. A to napriek práci, povinnostiam, socializácii, koníčkom atď... Každopádne, vždy keď si dám nejakú veľkú hru, tak si následne musím dať od takých hier pauzu a hrať nejaký čas hry kratšie (dĺžka cca do 10-12h).
@Tulareanus (18.12.2018 20:30): To já se do toho už tolik asi neponořím, jako v dobách měsíců strávených u IWD, BG, PST, Arcanum, Fallouta a tak, kdy to byla jediná hraná (a více méně i dostupná) hra a tedy snažil jsem se je prozkoumat dopodrobna. Takže 100h bych dnes už nedal u žádné hry. Ale u Pillars mám určitě pocit, že je ještě dost co objevovat, ale to si nechávám až na koupi datadisku, který mě zajímá jako nástupce IWD. U Tormentu ale mám pocit, že jsem vše, co jsem chtěl vidět, viděl. Ale zase jsem tam nečetl všechny možné rozhovory a jejich možnosti - ale dnes i tak preferuji spíše kratší a intenzivnější vjem u videohry.
@Drolin (18.12.2018 19:31): Ja som v Tormente dal 60 hodín. Je pravda, že párkrát som niektoré questy loadol, lebo som bol zvedavý, aký majú iný priebeh a odlišný výsledok, ale i tak bez tých loadov by to bolo určite aspoň 55 hodín. Išiel som však rovnako ako v štýle PoE (v jednotke s white march 1+2 som odohral 100 hodín) ako completionist, v rámci možností, čo sa za jeden playthrough dajú urobiť. Našiel som napr. všetky merecastery v hre a čítal všetky popisy a dialógy a pri tej halde textu to zabralo celkom dosť času. Pri hrách od Obsidianu idem vždy dosť po vedľajších questov, lebo niekedy majú aj prepojenie na hlavný dej (nejaké lore odhalenia pre lepšie pochopenie príbehu a sveta) alebo sú len jednoducho lepšie napísané ako u väčšiny konkurencie.
@Rapier (18.12.2018 18:33): Tohle je ta nejtvrdošíjnější iluze člověka, jak o tom krásně píše Schopenhauer ve spie Dva základní problémy etiky :) Alespoň na mě to jeho odůvodnění funguje bezvadně :)
@Tulareanus (18.12.2018 19:06): Torment je podle mě dost krátký (dvě větší lokace), navíc soubojů bylo jen pár, a Pillars jsem ke konci (třetí akt) trochu rushoval, jelikož už to začlo být trochu stereotypní a ne tak dobré jako akt dvě. Nicméně vzhledem k datadisku se k tomu plánuji vrátit (ale ano, většinu nepoviných úkolů jsem neplnil jelikož mě více zajímal hlavní příběh).

Třeba 92 hodin bych PoE II jako ty asi nedokázal hrát, a v nějakém bodě bych se to začal snažit rychleji dohrát :). Ale zase opačné to mám u vizuálních novel nebo adventur, kde se snažím projít většinu nebo všechny cesty - tam mi ten další obsah dává více smysl než další a další často podobné questíky v RPG.
Ja mám zatiaľ tento rok dohraných 55 hier, ale rok sa ešte nekončí a rád by som ešte pár rozohratých hier dohral, minimálne ešte jednu do hernej výzvy, aby som ju mal kompletnú. :)

Tohtoročných hier som moc nehral, ale i tak ma najviac, zo všetkých hier, čo som tento rok dohral bavila Pillars of Eternity II: Deadfire pri ktorej som aj strávil najviac času, zo singleplayer hier, ktoré som tento rok hral - 92 hodín.

do svojho TOP 10 dohraných hier tento rok by som ešte (bez poradia) zaradil:
Night in the Woods
Batman: Arkham City
The Count Lucanor
Undertale
Pyre
Firewatch
The Last Door: Collector's Edition
Tekken 7
Wolfenstein: The New Order

Tak či tak sa ešte môže zmeniť, čo by som v tom mal, lebo mám napr. rozohraného WItchera 2, ktorého by som už rád dohral a ten ma dosť baví.

@Drolin (17.12.2018 11:01): Ja tak trochu nechápem, ako si mohol prejsť Numeneru za 14h a Pillars za 25h. To si musel skippnúť väčšinu contentu.
@rikuhahl (18.12.2018 14:33): Minecraft, Terraria, Kerbal Space Program a spousty dalších. Btw v podstatě i všechny závodní hry.
Aventury u dětí spíš asi pozornost neudrží.

Ono obecně doporučovat pro děti ultra dětské hry je takovej oxymoron, mě teda v předškolním věku zajímal hlavně Wolfenstein, Mafia a podobné, co hrál strejda na PC a já mu koukal přes rameno jak hraje.

@Kwoky (18.12.2018 14:23): Ten Ghost of a Tale vypadá pěkně.

Btw blbé vlánkno, sry za OT.