Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@raisen (28.12.2018 05:23): Koukám na to a Avellone je ve full trolling mode, nebo mu někdo hacknul účet

So true. I was pretty amazed by the body slam with the “original developers of Fallout,” that was a huge fuck you to @BethesdaStudios
seznam her ktere jsou a byly v GOG Connect

The full list of games will always be available on connect.gog.com, starting with these and more:

Update: You can get these games starting December 27, 2018.

Descent
Divine Divinity
Dustforce DX
Europa Universalis: Rome Gold
Order of Battle: World War II
Panzer Corps
Tharsis
Two World Epic Edition

Update: You can get these games starting December 20, 2018.

Convoy
Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek
Hard West
Knights of Pen and Paper +1 Edition
Syberia
Forgotton Anne

Update: You can get these games starting December 13, 2018.

Age of Wonders III
I Have No Mouth, and I Must Scream
Oddworld: Abe's Oddysee
Shadowrun: Dragonfall - Director's Cut
Shadowrun: Hong Kong - Extended Edition
Shadowrun Returns
Trine Enchanted Edition

Update: You can get these games starting September 3, 2018.

For The Glory: A Europa Universalis Game
Jagged Alliance 2 Unfinished Business
King of Dragon Pass
Knights of Pen and Paper +1 Edition
MDK
Tempest
Toonstruck

Update: You can get these games starting June 4, 2018.

Amnesia: A Machine For Pigs
Banished
Banner Saga
FTL: Advanced Edition
Grim Dawn
Hotline Miami 2: Wrong Number
Jotun: Valhalla Edition
Kingdom: New Lands
Legend of Grimrock
Omerta: City of Gangsters Gold Edition
Prison Architect
Psychonauts
Starpoint Gemini 2
Tempest

Update: You can get these games starting February 13, 2018.

Tropico 4
Mount & Blade
Torchlight
AI War Collection
HuniePop
Kim
Orwell
Pirates! Gold Plus
Tempest
The Sexy Brutale

Update: You can get these games starting December 12, 2017.

>observer_
Baldur's Gate II: Enhanced Edition
Baldur's Gate: Enhanced Edition
Batman - The Telltale Series
Darkest Hour: A Hearts of Iron Game
Eador. Masters of the Broken World
For The Glory: A Europa Universalis Game
Homeworld: Deserts of Kharak
Homeworld® Remastered Collection
INSIDE
LIMBO
Man O' War: Corsair - Warhammer Naval Battles
Outlast
Punch Club
Rebel Galaxy
Rogue Wizards
Sengoku
Sunless Sea
Tahira: Echoes of the Astral Empire
The Final Station
The Solus Project
The Walking Dead: Season 1
The Whispered World: Special Edition
Wolf Among Us, The
Zombie Night Terror
Zombie Shooter 2

Update: You can get these games starting November 09, 2017.

Syberia 2
Syberia

Update: You can get these games starting October 26, 2017.

The Walking Dead: A New Frontier
The Walking Dead: Michonne - A Telltale Miniseries
The Walking Dead: Season 1
The Walking Dead: Season 2
>observer_
Amnesia: A Machine For Pigs
Amnesia: The Dark Descent
Bad Mojo Redux
Corpse Party
Darkwood
Deadly Premonition: Director's Cut
Dracula 4+5
Gabriel Knight: Sins of the Fathers – 20th Anniversary Edition
Hand of Fate
Knock-Knock
Last Door: Collector's Edition, The
Last Door: Season 2 Collector's Edition, The
Layers of Fear
Nosferatu: Wrath of Malachi
Pathologic Classic HD
Realms of the Haunting
SKYHILL
SOMA
STASIS
Shattered Haven
Smugglers V: Invasion
Sunless Sea
The Void

Update: You can get these games starting October 10, 2017.

Torchlight
Torchlight II

Update: You can get these games starting June 6, 2017.

AI War: Fleet Command
Amnesia: The Dark Descent
Ascendant
Brutal Legend
Cosmonautica
DEFCON
Darwinia
Deathtrap
Democracy 3
Deponia
Depths of Peril
Downwell
Dropsy
Earth 2140 Trilogy
Earth 2150 Trilogy
Earth 2160
Evoland
Frozen Cortex
Frozen Synapse
Gratuitous Space Battles 2
La-Mulana
Last Federation, The
Men of War™
Metrocide
Not a Hero
Puddle
Redshirt
Reigns
Renowned Explorers: International Society
Reus
Shadowgrounds
Shadowgrounds Survivor
Sir, You Are Being Hunted
Stacking
Tharsis
The Walking Dead: Season 1
Time Gentlemen, Please! + Ben There, Dan That!
Unepic
Vertical Drop Heroes HD
X2: The Threat

Update: You can get these games starting April 20, 2017.

Saints Row: The Third - The Full Package
Saints Row: Gat out of Hell
Saints Row IV: Game of the Century Edition
Saints Row 2

Update: You can get these games starting December 5, 2016.

COSTUME QUEST
GORKY 17
STACKING
TROPICO 3 GOLD EDITION
LIMBO
WITCHER 2: ASSASSINS OF KINGS, THE - ENHANCED EDITION
ATLANTIS 2: BEYOND ATLANTIS
DEFCON
ETHERLORDS
ETHERLORDS 2
KNOCK-KNOCK
PIXELJUNK SHOOTER
REALMS OF ARKANIA 1+2
REALMS OF ARKANIA 3
STILL LIFE
BALL, THE
WITCHER: ENHANCED EDITION, THE
TOTAL ANNIHILATION: COMMANDER PACK
TROPICO RELOADED
UNMECHANICAL: EXTENDED
THE WALKING DEAD: SEASON 2
WITCHER ADVENTURE GAME, THE

Update: You can get these games starting November 22, 2016.

LIMBO

Update: You can get these games starting November 7, 2016.

METRO 2033 REDUX
THE WITCHER 2: ASSASSINS OF KINGS, - ENHANCED EDITION
THE WITCHER: ENHANCED EDITION
THE WITCHER ADVENTURE GAME
RISK OF RAIN
WORMS WORLD PARTY REMASTERED
BROKEN SWORD: DIRECTOR'S CUT
BROKEN SWORD 2: REMASTERED
FROZEN SYNAPSE
ZOMBIE SHOOTER
EADOR: GENESIS
FROZEN CORTEX
HUNIEPOP
MOTO RACER
MOTO RACER 2
MOTO RACER 3 GOLD EDITION
SINS OF A SOLAR EMPIRE®: REBELLION ULTIMATE EDITION
STARBOUND
VANGERS
ALIEN SHOOTER + EXPANSIONS

Update: You can get these games starting September 26, 2016.

HOTLINE MIAMI
SHADOW WARRIOR (2013)
TWO WORLDS EPIC EDITION
TESLAGRAD
AI WAR: FLEET COMMAND
ANNO 1404: GOLD EDITION
BALDUR'S GATE: ENHANCED EDITION
COSSACKS ANTHOLOGY
DEX
HOT TIN ROOF: THE CAT THAT WORE A FEDORA
LAST FEDERATION, THE
OLLIOLLI
INCREDIBLE ADVENTURES OF VAN HELSING: FINAL CUT, THE
MASTERPLAN, THE
X: GOLD
X REBIRTH
ZIGGURAT

Update: You can get these games starting August 26, 2016.

Master of Orion 1 + Master of Orion 2 Bundle
Master of Orion3

Update: You can get these games until June 13, 1:59 PM UTC.

Kona
Defender's Quest
Door Kickers

You can get this game until ? (Unknown)

Surgeon Simulator 2013

You can get these games until June 8, 12:59 PM UTC.

The Witness
FTL: Faster Than Light
The Incredible Adventures of Van Helsing: Final Cut
Galactic Civilizations 3
Trine Enchanted Edition
Saints Row 2
Shadowrun Returns
The Witcher: Enhanced Edition
@Kwoky (28.12.2018 08:28): Já vím, o speedrunu tam psal cosi o 30 minutách. Ale když vezmu v potaz normálního hráče, který dělá hlavní linii plus zajímavé vedlejší úkoly, tak mi těch osm hodin nepřijde zase nijak moc. Ale pokud myslel jen hlavní úkoly, tak asi dobrý. Jen mě to v první chvíli trochu zarazilo :)
Chris Avellone se na Twitteru v odpovědi na dotazy rozpovídal o The Outer Worlds a krom toho, že to bude mít ohromný svět, nejlepší příběh, co kdy Obsidian napsal, že to bude detailnější než RDR 2 ("it's #RedDeadRedemption2 killer", ehm), tak to půjde dohrát za osm hodin (kdo ví, jestli to myslel vážně, či jak to myslel, protože mi to kdo ví jak moc nepřijde).

Tak teď jsem ohledně téhle hry o něco více skeptická.
@SimonEndt (27.12.2018 20:02): Neni tam vubec nic noveho...

"Klíče se totiž do oběhu dostávají například z regionů, kde je dílem ekonomické situace hra levnější a rozdíl ceny jde do kapsy prodávajícímu, nikoliv tomu, kdo hru vyrobil. Nezřídka se stává, že klíč určený k přeprodeji byl pořízen ukradenou platební kartou, může pocházet z nejrůznějších bundlů anebo si kupujete promo klíč, který získal prodávající zdarma."

1: Regiony - blbost. Vyvojari tam mohou dat region lock a je po srande. Pak to jde aktivovat jenom pres VPN a to si troufne jen naproste minimum lidi. Bez locku jde v jinejch regionech koupit povetsinou nejakou tu starsi hru, novinky maj v 99% lock uz pri startu. A porad se jedna o zanedbatelnej pocet her.

2: Platebni karta - Urban legend. Tohle se mohlo stat v poctu jednotek pripadu.

3: Bundly - V cem je problem? Daji hru do bundlu, jejich vec. Co s tim dal udela kupujici zakaznik, je ciste jeho vec, kdyz uz si to zaplatil.

4: Promo - Nemaj poustet do obehu tolik promo klicu. Pak at si nestezujou, nebo at si hlidaj, komu ty klice davaj.

Ja tady nehodlam obhajovat lidi co prodavaj na G2A a podobne, ale ty narky vyvojaru jsou k smichu... Spoustu z nich, hlavne indie vyvojari, je sami davaj na sedej trh v poctech tisicu kusu za smesne castky...

Co si G2A strhava za poplatky, je mi celkem volny.. jejich vec. Ja tam ucet nemam, tazke me to nijak netrapi.

A dedo Charlie kamene prodejny v tom jedou taky :) Od nich se do obehu dostava velmi mnoho klicu :)
@PRIVATE MARTIN (08.10.2018 16:25): Unreal by si těch 11/10 stále zasloužil. Ve své době to bylo zjevení a graficky to vypadá dobře i dnes! Pochopitelně to ale nesmíte hrát jako jeden nejmenovaný na TN monitoru kde vám splývají barvy do černé, ehm.

@mvp23 (08.10.2018 06:45): Command & Conquer si zahrej, já se na to chystám. Myslím, že více očekávaný byl ve Score Command & Conquer Tiberian Sun pokud se nepletu.
@Zx Atari 500 (26.12.2018 17:08): Nemůžu potvrdit, ale říkali mi to i kolegové. Při vydání hry celkem víš, kolik dáváš do oběhu klíčů mimo distribuci, protože si je nageneruješ přímo od distrubuce (Steam), nicméně na šedém trhu se i tak vyskytnou stovky klíčů navíc. Nevím, jak přesně to funguje, jestli ty klíče nelegálně generuje někdo z firmy, jestli někdo ze Steamu či to lze nějak pirátsky generovat v "malém množství" doma... Nedávno byla kauza, že vývojář našel chybu na Steamu, kde si mohl nagenerovat neomezené množství klíčů jakýkoliv her. Sice to hned oznámil, ale nemusel být jediný, kdo na to přišel a podobných chyb tam může být víc, ale to jsou už jen spekulace ...
Dostal jsem Shadow of Colossus na PS4. Tak jsem zvědav, jak si taková "legenda" bude stát dnes.
@Zx Atari 500 (26.12.2018 13:24): Kéž by. Záleží na typu hry, ale u nových her obecně např. spousta klíčů dostanou influenceři (desítky klíčů na jednoho pro giveaway) a dost klíčů často z firem unikne nebo se nelegálně nagenerují a tyhle všechny klíče, které jsou zdarma, pak putují na stránky typu G2A a z těch nemají vývojáři prakticky nic. Souhlasím, že většina lidí si naštěstí kupuje hry pořád ještě přímo v obchodu firmy nebo přes oficiální distributory, ale díky tomu se také zaplatí vývoj hry a firma tak může dále pokračovat.
Já pod stromečkem nenašel žádnej bigbox :( Ale! V koutě jsem našel jeden dárek a uvnitř se skrýval luxusní časopis o deskovkách navíc s bonusem uvnitř - válečnou deskovkou South Pacific od Marka Hermanna, takovej Empire of Sun LITE :) Na to, že tam není moc žetonků, mapa je relativně malá, tak mě šokovalo počet stran pravidel - 32 !
South Pacific
Tak jsem dostal k Vanocum spoustu cz filmů a nějaké Blu-ray... a žádné hry. Tak jsem si nacházel do košíku nějaké hry ze steam wishlistu (polské a německé adventury s 80% slevou, K tomu přidal Syberia 3 a Chuchel, Alone in Space a Kathy Rain a hned padesát euro pryč :)
Ide o to, že žiť v delúzií, že hranie počítačových hier je jedna z najťažsích, psychicky najnáročnejších činností, fakt asi vyžaduje, aby človek nikdy nevyšiel z vlastnej detskej izby a nezazrel ani jednu... predavačku v Lidli, napríklad.
@Shoggot (23.12.2018 14:18): Tak se nad tim podivovat, no. Treba jde o lidi co nemusi do prace, nemaji rodinu a tem kazdodennim kolotocum se nemusi venovat, tak jim to v te hre pak neprijde :)

Ono to v tech hrach, obvzlast v mmo tak neprijde, jak jsou tam ostatni hraci a podobne ma to takovou dalsi podrovinu ktera ten opruz s grindem a treba celorocnim chozenim na nejakeho bosse aby clovek mel nejakou dobrou vybavu docela snesitelne ospravedlnuje.
@Shoggot (23.12.2018 13:52): ale vzdyt to je pro lidi obecne jedna z necastejsich cinnosti v zivote, delat porad dokola to same. Dokonce bych rekl ze bez toho nejde existovat, tak proc to vycitat lidem co to delaji i ve hre. V praci delas porad to same dokola, kazdy ma rotujici denni rezimy, jidlo porad dokola, zachod porad dokola, DH porad dokola. tech cinnosti je hodne takze to pusobi ruznorode, ale je to porad dokola dokolecka. Neco jako kdyz zabijis velky orky pro nejakej item, nebo draky pro supiny:)
@Bodkin (22.12.2018 20:29): "performing some of the hardest, most mentally demanding tasks."

Přitom je teď jasné, že pro některé tohle hraní her je :)). Jak psal někdo v tom původním vlaknu na Redditu: pokud považuješ hraní her za "some of the hardest, most mentally demanding tasks" potřebuješ spíš odbornou pomoc.
Mne ten manifest zas asi celkom otvoril oči, anžto som vďaka nemu pochopil, prečo je taký výrazný prekryv medzi gamergatermi, alt-right a incelmi, pokiaľ sa teda snažia zbaliť ženy na to, že rozbili ovládač od Nintenda v bludnej viere, že to ktokoľvek alebo čokoľvek v reálnom svete považuje za impresívny výkon.