Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

How to Survive

23.10.2013
05.11.2013
05.06.2014
29.10.2014
kompatibilní
64
43 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

How to Survive je izometrická zombie diablovka, ve které se hráč stává přeživším ve světě postiženém zombie apokalypsou. Na vzdáleném ostrově nedaleko Kolumbie došlo k nehodě za blíže nevysvětlených okolností. V jejím důsledku zahynulo mnoho lidí a přeživších zůstala jen nepatrná hrstka.

Jak samotný název "How to Survive" napovídá, náplní celé hry bude přežít v nehostinné, nemrtvými obývané divočině. Abychom ustali invaze zombií, neobejdeme se bez vylepšování zbraní a uspokojování potřeb životně základních, tj. nutnost jíst, pít a spát. Pro zvládnutí tohoto náporu vám pomůže "příručka pro přežití" jistého Kovace, na kterou během toulek narazíte. Vedle hledání zásob potravin, vody a přístřešku si také budete vyrábět předměty a výzbroj. Robustní crafting systém skýtá nepřeberné možnosti.

How to Survive podporuje online i lokální multiplayer včetně on/offline kooperace, tři hratelné charaktery a čtyři ostrovní lokace.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Jako přežít ???
Zajímavý počin z RPG pohledu známého např z hry Postal 1 anebo 2. Dalším docela netradičním prvkem je možnost CO-OP módu na jediném PC, ale musíte vlastnit Joystick. Já jsem pořídil náhražku joysticku jako Xbox 360 jinak je to model Genesis P65 a funguje na výbornou...
Jak přežít ???
Musíte jíst, musíte spát, musíte pít a musíte také odpočívat v kempu kde na vás nemůžou zombíci to je a si celý princip hry.
Ve hře sbíráte věci, craftíte, opravujete itemy a hlavně manažujete inventář.
Zajímavý je strom skillů, kde vylepšujete základní vlastnosti. Vylepšené vaření, zrychlené ruce u přebíjení atd.

Příběh je lineární a posun v před zabezpečují questy, které dostáváte od lidí, kterým se daří nějaký podivným způsobem přežívat osamotě na určitých místech na mapě.

Velkým nedostatkem který rozebírají aj kolegové ve všech diskusích je možnost ukládaní postupu hry. Prostě to nefunguje, žádný způsob jak uložit pozici... Jestli je to změř vývojářů nevím, ale je to fakt o hubu hlavně když musíte opakovat lokaci několikrát jenom proto, že neexistuje ani autosave .
Negativum které jsem našel je neustálé obnovování zombií na stejném místě jako ze starého Diabla 1

Pro: možnost CO-OP 2 hráčů, střídaní dny a noci

Proti: ukládání postupu, nutnost mít Steam account pro uložení hry

+11 +12 −1