Assassin's Creed: Odyssey

akce > stealth akce
RPG > nezařazeno
05.10.2018 PCPS4XOne
, (sekundární), (sekundární), (sekundární), (sekundární), (sekundární), (sekundární), (sekundární), (sekundární)
Assassin's Creed: Odyssey je v pořadí jedenáctým hlavním dílem populární série Assassin’s Creed. Hra se odehrává 400 let před Origins a zaměřuje se na tajnou (fiktivní) historii Peloponéské války během období starověkého Řecka. Hráč tedy nehraje za asasína, ale za žoldnéře a zároveň potomka legendárního Leonidase, který se dokonce může rozhodnout, zda bude bojovat za Athéňany nebo za Sparťany. Hráč si také na začátku může zvolit, jestli bude hrát za ženskou (Kassandra) nebo mužskou (Alexios) postavu, nicméně obě hlavní postavy sledují stejný příběh a potkávají stejné postavy.

Odyssey využívá několik herních mechanik z předchozího dílu, do hry se například vrací radiální kompas a průzkumný orel, který dokáže zmapovat okolí, vyhledat poklady a zvýraznit nepřátele. V rozhovorech nově přibyly dialogové volby, u kterých hráč čelí několika rozhodnutí nebo si zvolí s kým si vytvořit romantický vztah. Některé questy se navíc mohou odmítnout, což může vést k jiným nebo rovnou k novým qustem. Do hry se mimo jiné vrací námořní bitvy a přístup k používání lodě (Adrestia) podobně jako v Black Flag a Rogue, se kterou hráč prozkoumává Egejské moře, které tvoří zhruba polovinu herního světa.

V soubojovém systému tentokrát chybí možnost používat štít k blokování úderů. RPG systém nyní obsahuje vylepšení dovedností pro specializaci Hunter (lovec), Assassin (zabiják) nebo Warrior (válečník), včetně speciálních schopostí jako je například Spartan Kick (Spartský kop), Rush Assassination (Hbité zavraždění) nebo Shield Break (Zlomení obrany).

Došel jsem do athén, nádherné místo, asi hodinu jsem si procházel tu chrámovou čvrt na vršku a partheon. Nejsou na poměry hry zas tak malé btw.