Pyre

25.07.2017 PCPS4
Gramotnost je v zemi Commonwealth přísně zakázána a tvrdě trestána. Každý čtenář, spolu s dalšími kriminálníky a vyvrheli, je proto vyhnán do exilu Downside, ze kterého není úniku. Jedna cesta ven však existuje: účast na starobylých a posvátných zápasech, kde na konci čeká vítěze vytoužená svoboda a vykoupení.

Od tvůrců her Bastion a Transistor přichází taktické RPG. V příběhové části budete podobně jako ve hře The Banner Saga putovat se svou karavanou pustinou a řešit události, na které cestou narazíte. Soubojová část je pak zvláštní variací na fotbal, kde přijde ke slovu taktika a využívání zvláštních schopností vašich postav, jejichž pomocí je třeba přenést jediný orb do plamene soupeře.

Autoři tvrdí, že ve hře neexistuje neúspěch a ať už učiníte špatné rozhodnutí, nebo prohrajete některý zápas, neznamená to automaticky konec hry. Díky tomu by mělo každé hraní být vždy trochu jiné.

Unikátní zážitek, jak je od Supergiant Games zvykem. Pokud vás Bastion a Transistor bavil, tahle hra vás podle mě nezklame.

Se Supergiant Games mám krásný vztah. Jejich hry miluji, ale nikdy to není láska na první pohled. Pyre byl přesně ten případ. Hra sice vypadá a zní nádherně, ale vlastně je to visual novela. Naštěstí to je velice dobře napsaná visual novela, kde s každým dalším rozhovorem si postavy oblíbíte víc a víc. A to je ten moment, kdy jsem se do hry zamiloval. Koneckonců visual novela s rpg prvky a fantasy basketbalem dohromady? S nádherně dynamickou hudbou, psychadelickými krajinkami a rozhodnutími, které vás ovlivňují nejen příběhově, ale i hratelnostně? A když si uvědomíte, že osvobozením postavy o ni vlastně přijdete. Tenhle pocit nechání dítěte jít si vlastní cestou je ve hrách jedinečný.

Pro: dynamický soundtrack, každá akce vyvolává reakci nejen v příběhu

Proti: pokud vám vadí text, tak je ho tu vážně hodně