Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pyre

84
11 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
25.07.2017 PCPS4
Vývojáři:
Supergiant Games
Oficiální stránky:
http://www.supergiantgames.com/games/pyre/
Gramotnost je v zemi Commonwealth přísně zakázána a tvrdě trestána. Každý čtenář, spolu s dalšími kriminálníky a vyvrheli, je proto vyhnán do exilu Downside, ze kterého není úniku. Jedna cesta ven však existuje: účast na starobylých a posvátných zápasech, kde na konci čeká vítěze vytoužená svoboda a vykoupení.

Od tvůrců her Bastion a Transistor přichází taktické RPG. V příběhové části budete podobně jako ve hře The Banner Saga putovat se svou karavanou pustinou a řešit události, na které cestou narazíte. Soubojová část je pak zvláštní variací na fotbal, kde přijde ke slovu taktika a využívání zvláštních schopností vašich postav, jejichž pomocí je třeba přenést jediný orb do plamene soupeře.

Autoři tvrdí, že ve hře neexistuje neúspěch a ať už učiníte špatné rozhodnutí, nebo prohrajete některý zápas, neznamená to automaticky konec hry. Díky tomu by mělo každé hraní být vždy trochu jiné.


Poslední diskuzní příspěvek

Unikátní zážitek, jak je od Supergiant Games zvykem. Pokud vás Bastion a Transistor bavil, tahle hra vás podle mě nezklame.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Se Supergiant Games mám krásný vztah. Jejich hry miluji, ale nikdy to není láska na první pohled. Pyre byl přesně ten případ. Hra sice vypadá a zní nádherně, ale vlastně je to visual novela. Naštěstí to je velice dobře napsaná visual novela, kde s každým dalším rozhovorem si postavy oblíbíte víc a víc. A to je ten moment, kdy jsem se do hry zamiloval. Koneckonců visual novela s rpg prvky a fantasy basketbalem dohromady? S nádherně dynamickou hudbou, psychadelickými krajinkami a rozhodnutími, které vás ovlivňují nejen příběhově, ale i hratelnostně? A když si uvědomíte, že osvobozením postavy o ni vlastně přijdete. Tenhle pocit nechání dítěte jít si vlastní cestou je ve hrách jedinečný.

Pro: dynamický soundtrack, každá akce vyvolává reakci nejen v příběhu

Proti: pokud vám vadí text, tak je ho tu vážně hodně

+19
  • PC 90
Od Supergiant Games čekám vždy přinejmenším velmi kvalitní originální počin, a jejich nejnovější Pyre mě rozhodně nezklamal. Autoři zachovali to, co uměli vždy výborně - skvělou audiovizuální stránku hry, zvlášť hudební doprovod. A do toho přidejte solidní množství postav, které rádi poznáváte ve velkém množství dialogů. Pro mě je tohle dost neobvyklé, většinou si spíš užívám technickou stránku hry. Tady mě ale celý ten svět, náboženství okolo 8 svatých Scribů a rivalita mezi jednotlivými skupinami vyhnanců tak uchvátily, že jsem celou hru dohrál za pár večerů.

Souboje nesou opět prvky originality z dílny Supergiants, kdy můžete, ale nemusíte, šikovně kombinovat jednotlivé hrdiny, jejich dovednosti a speciální talismany. To celé zasazené do jakéhosi fantasy gladiátorského basketbalu :)

No a to celé je zabalené do toho hlavního prvku hry - volíte, kterému ze svých hrdinů dáte možnost získat svobodu (a tím o něj navždy přijdete). Navíc tím seberete šanci na svobodu svému protivníkovi. Tato rozhodnutí se pak s vámi táhnou po zbytek hry. Píseň během závěrečných titulků, ve které se zpívá o osudech jednotlivých postav (podle toho, jak skutečně dopadly v závislosti na vašich volbách) je pak skvělou a dojemnou třešničkou na dortu. Pyre můžu z celého srdce doporučit, stejně jako předchozí Transistor a Bastion.
+17