Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Bodkin (15.05.2017 21:27): Napříč platformami nic moc dohromady nedám. Z těch, u kterých nevidím, žes je hrál: Alphu Centauri s Alien Crossfire, UFO: Enemy Unknown taky, pokud si skutečně nehrál. Incubation. Hearts of Iron II: Armageddon či Darkest Hour sám určitě někdy zkusím.
Plane Arcade je slušný peklo, dlouho sem se u hry tak nezapotil, ale bylo to způsobený i časovym presem, abych to stih dohrát do konce roku :)
@Chuck (12.05.2017 09:35): Taky ciste nahodne poradi, vetsinou hraju adventury a RPG a tam se to uplne neda pouzit, u adventur jsem na nejtezsi zaseky pouzil navod a ta opravdu pekelna RPG typu Wizardry VII: Crusaders of the Dark Savant: nebo Rytíři Grálu jsem nedohral. Nektera RPG jako Might and Magic VI: The Mandate of Heaven nebo Betrayal at Krondor byla dlouha a narocna, ale kdyz se to clovek naucil, tak se to dalo v pohode.

Rayman - skvela plosinovka, zpocatku pohodicka, ale casem opravdove peklo a ultimatni vyzva, hral jsem ji svym tempem asi rok. System hry se zonami ale umoznuje dohrani, neni to z levelu do levelu.

Driver - Dalsi skvela hra, mozna i diky sve vysoke obtiznosti, hodne lidi to vzdalo uz v prvnim levelu v garazi.

Xenon 2: Megablast - Legendarni strilecka, popravde vubec netusim, jak jsem ji mohl dohrat.

The Simpsons Arcade Game - Dohrano na autromatu, opet vubec netusim jak. Na PC je to uplne bez sance, PC verze je btw dost hrozna.

Pitfall: The Mayan Adventure - Dalsi, predevsim v 2. polovine velmi tezka plosinovka. Narozdil od konkurence typu Earthworm Jim, The Lion King nebo Lollypop je i hodne dlouha, takze dohrani je velka vyzva.

Jinak jsem tu zachytil hry jako Prehistorik 2, kterej je pravda taky hodne obtiznej, ale jsou i obtiznejsi hopsacky. Obecne je to hlavne u arkad a plosinovek, pekelna zalezitost je treba Tubular Worlds, kterou jsem i pres snahu nedohral a samozrejme logicky hry v cele s Fish Fillets.

Nekteri tu ale uvedli z meho pohledu naproste pohodickym napr. Jagged Alliance 2 fakt neni zadna vyzva ani na hard.;0) Pokud uz podobne znamy strategie, tak treba Commandos: Behind Enemy Lines, zvlast pak datadisk.
@Chuck (12.05.2017 09:35): Pozdě, ale přece. Pořadí je čistě náhodné, podle toho, jak mě hry napadaly.

1. The Thing - Co si vybavuju, tak dokončení nebylo nic lehkého, zvláště udolat zmutované lidi a obří monstra.
2. StarCraft: Brood War - Dokončit tento kousek mi trvalo 4 roky právě kvůli obtížnosti poslední kampaně.
3. BloodRayne 2 - Zbytečně přestřelená obtížnost.
4. Prehistorik 2 - Za tohle doporučení jsem ženu mnohokrát proklínal, ale nakonec se mi to podařilo dokončit, i když s cheatem.
5. LIMBO - Tohle je tu spíš kvůli extrémně vysokému počtu smrtí, než kvůli přehnané obtížnosti.
6. Counter Terrorist Special Forces: Fire for Effect - Střílení raket ve volném pádu bylo ke konci už opravdu extrémně těžké. Říkal jsem si, proč hru ve svém žebříčku nemáš, ale pak mi došlo, že se ti ji dohrát nepodařilo.
@Fritol (13.05.2017 15:17): bohužel s Tebou musím souhlasit.

Mám Xbox One S v akci se dvěma ovladači a jediné co na něm reálně hraji jsou Lego (dema) hry s dětmi a silně uvažuji, že zakoupím všechny Lego hry.
Ne, že bych neměl co hrát, důvodem k pořízení byla Forza Horizont 2/3, Forza Motorsport 6, NHL 17, FIFA 17 a celá série Gear of Wars ale nějak na to nemám (překvapivě) chuť a čas. Občas si zajezdím se synem Forzu Horizont 2 kde mě AI na nejvyšší obtížnost dává pořádně na prdel.

A vlastně, byť teď byla PS4 SLIM s dvěma ovladači v akci, nechtěl jsem ať jen nevyhodím peníze oknem a nakonec zjistím, že ze všech těch skvělých her (série Uncharted, Last of Us, Bloodborne, Drive Club, Horizont a pád dalších vesměs akčních adventure) ve finále nehraji nic a na HW by se mi doma akorát práší. Uvidíme SONY se určitě vytáhne na vánoce a možná přidá za těch 6,5 tis s dvěma ovladači i nějakou tu hru....uvidíme. Těch excluzivních her je stále zoufale málo na XONE alespoň mohu hrát přes 200 titulů s X360 v rámci zpětné kompatibility (třeba ty zmíněné Lego hry) ale PS4 to je bída, Gran Turismo furt nikde furt nikdo neví zdali tam bude kariéra alá GT6.
Já si teda koupil PS 3 nejen kvůli exkluzivitám od Sony ale i hrám co vyšli pouze na konzole, a že jich nebylo málo.
I am a simple man... u mna to bol v podstate hokej :) (zvysok uz je bonus) - v pripade PS3 a PS4, teda.
Žádná konzole zatím nemá dostatek pro mě zajímavých her, abych si ji koupil. Doufám, že to dokáže změnit časem Switch, samotná Zelda mě láká víc než všechny Sony exkluzivity dohromady. Každopádně kdysi jsem si koupil PSP, nalákal mě především Tekken a MotorStorm: Arctic Edge.
Můj vztah ke konzolím je asi takovej, že jsem ochotnej na nich hrát, když mi je někdo koupí :) Sám investovat nebudu. Ale rád bych si někdy zahrál Last of Us a Red Dead Redeption, ne že ne :)
PS4 Pro a mám to podobně jako Indian, prostě mě to tak nějak napadlo, hlavně tedy pro děcka, aby mi méně blokovala mé PC. Když už je ta mašinka ale doma, tak samozřejmě postupně sjíždím nějaké ty PS exkluzivity typu Uncharted, The Last Of Us, Driveclub, resp. Driveclub Bikes atd.. Dost jsem se bál gamepadu, přeci jen jsem dlouholetý „písíčkář”, nakonec je to ale veliká pohoda a spokojenost. :c)
U mě to je vždycky kvůli více hrám.
PS4 - Uncharted série a další exkluzivky, remastery
nedávno bazarový PS2 - exkluzivky + první díly Crash Bandicoot na PS1
nedávno bazarové PSP - GTA Vice City Stories, Liberty City Stories, Chinatown Wars
před týdnem Xbox (Xbox 1, první xbox, původní xbox, originální xbox, jak to nazvat, MS to s Xbox One podělali :D) - Tony Hawk's Pro Skater 2x, Red Dead Revolver + Crash Tag Team Racing v 720p

No ve výsledku teď víc hraju na konzolích, od mala jsem měl jenom pc, tak mi toho hodně uteklo.

Ještě bych si rád zahrál Red Dead Redemption a Skate 3. Je to lepší na PS3 nebo 360?
@pipboy (13.05.2017 14:40): Z tých čo mám:
PS2 - Black, Killzone, Mercenaries
XBOX 360 - Gears of War (séria), Halo (séria)

Z tých čo by som chcel:
PS3 - Killzone 2 a 3, Uncharted trilógia, Resistance Trilógia, God of War, Infamous 1 a 2
XBOX One - Halo 5: Guardians, Gears of War 4
PS4 - Killzone: Shadow Fall
@kristmeister (13.05.2017 13:12): vubec.

Ale dobrá otázka - pokd máte nějaký konzole - která hra/hry rozhodla o její koupi?

Za mě:
PS3 - Valkyria Chronicles a MGS4
PSV - Gravity Rush a Everybody's Golf
PSP - Valkyria Chronicles 3
PS4 - Uncharted 4
@Jack_Dark (13.05.2017 13:14): jop, přesně tak :) Samozřejmě to nebude jediná, kterou chci mít. Mám poté v plánu sfouknout Všechny Uncharted, Last of Us, Little Big Planet 3, Final Fantasy XV, Ratchet & Clank a možná ještě nějaký další exclusivity, co mi padnou do oka :)
Tak co hoši? Těší se tu někdo stejně jako já na toho remasterovanýho Crashe Bandicoota? Konečně první hra, co mě donutí koupit PS4 :D
@MickTheMage (12.05.2017 22:01): Sakra 11/13,
vrtulnicek zle (akurat som vedel, ze to nie je Armalyte, ktore som hraval na C64) a ten zeleny pisisvor v predposlednej otazke bol mimo. Poslednu som uz tak nejako logicky odvodil/eliminoval .

Nastastie to neobsahovalo ani jednu ochcavku typu 2 diely jednej hry v ponuke to by bol obcas problem.