Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Simpsons Arcade Game

Konami •  Novotrade Software (C64, PC) •  Backbone Entertainment (PS3, X360)
04.03.1991
1991
03.02.2012
07.02.2012
72
96 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

The Simpsons Arcade Game je akční hrou z roku 1991 na motivy známého seriálu Simpsonovi. Verze pro DOS a C64 vznikla jako předělávka arkády z automatů. Veškeré dění se odehrává prostřednictvím 2D scrollovacích obrazovek ve Springfieldu a okolí.

Zápletka The Simpsons Arcade Game dělá padouchy ze dvou postav původního seriálu - Waylona Smitherse a šéfa elektrárny pana Burnse. Smithers ukradl pro Burnse ze springfieldského klenotnictví diamant, ale při útěku se srazil s kolemjdoucím Homerem Simpsonem. Diamant Smithersovi vypadl z rukou přímo do pusy Maggie. Lapka neváhá a bere diamant i s "přisátým" batoletem, které si drahý kámen spletlo s dudlíkem. Simpsonovi se samozřejmě vydávají po stopě zloděje a svého dítěte, v cestě jim budou stát stovky Burnsových nohsledů.

Grafika hry se snaží přiblížit vzhledu známého seriálu a jednotlivé charaktery z rodiny Simpsonových mají rovněž svůj styl boje i speciální pohyby. Hra obsahuji i akční mezihry mezi jednotlivými levely.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Jo tohle byla nostalgie. Kdysi dávno ještě v době automatů, jsme po koupání zamířili do jedné hospůdky kde kromě automatu na Tekkena byly i Simpsnovi. A tam jsme v této mlátičce hráli a řezali pohůnky Burnse a snažili se zachránit Maggie a diamant.

Hratelnost byla jednoduchá vymlátit co se dalo, a porazit vždy bosse úrovně a jít dál. Přesto to tenkrát právě na to vyblbnutí stačilo. Ve finále se dá i hra dohrát za hodinu času.

Často jsem se k ní pak vracel i na PC, ale tam ten port nebyl ideální. Přesto jsem v této mlátičce nechal v dětství až možná příliš hodin, těžko na ni zapomenout. Ale dneska už to hratelný jak tenkrát rozhodně není!
+14
  • PC 60
To by nebylo, aby se nedostalo na herní zpracování slavné animované Springfieldské famiílie. V raných devadesátkách jsem ji pár dní proháněl na starém pc-čku a snažil se získat ukradený diamant, který štípnul pro pana Brunse úslužný Smithers a zachraňující nebohé batole Maggie, který si spletlo klenot s cumlem.

Na záchranu nemluvněte se můžete vydat s libovolným členem povedené rodiny a vymlátit z pohůnků staříka Burnse duši v pár levelech - mě se nejvíc líbila mamina Marge se svým vysavačem. Víceméně se jedná o jednoduchou záležitost, kterou s trochou umu zmáknete za dopoledne - 60 %
+10