The Simpsons Arcade Game

04.03.1991 Arcade
1991 PCC64
03.02.2012 X360
07.02.2012 PS3
, (C64 verze, PC verze), (PS3 verze, X360 verze)
The Simpsons Arcade Game je akční hrou z roku 1991 na motivy známého seriálu Simpsonovi. Verze pro DOS a C64 vznikla jako předělávka arkády z automatů. Veškeré dění se odehrává prostřednictvím 2D scrollovacích obrazovek ve Springfieldu a okolí.

Zápletka The Simpsons Arcade Game dělá padouchy ze dvou postav původního seriálu - Waylona Smitherse a šéfa elektrárny pana Burnse. Smithers ukradl pro Burnse ze springfieldského klenotnictví diamant, ale při útěku se srazil s kolemjdoucím Homerem Simpsonem. Diamant Smithersovi vypadl z rukou přímo do pusy Maggie. Lapka neváhá a bere diamant i s "přisátým" batoletem, které si drahý kámen spletlo s dudlíkem. Simpsonovi se samozřejmě vydávají po stopě zloděje a svého dítěte, v cestě jim budou stát stovky Burnsových nohsledů.

Grafika hry se snaží přiblížit vzhledu známého seriálu a jednotlivé charaktery z rodiny Simpsonových mají rovněž svůj styl boje i speciální pohyby. Hra obsahuji i akční mezihry mezi jednotlivými levely.

Jo tohle byla nostalgie. Kdysi dávno ještě v době automatů, jsme po koupání zamířili do jedné hospůdky kde kromě automatu na Tekkena byly i Simpsnovi. A tam jsme v této mlátičce hráli a řezali pohůnky Burnse a snažili se zachránit Maggie a diamant.

Hratelnost byla jednoduchá vymlátit co se dalo, a porazit vždy bosse úrovně a jít dál. Přesto to tenkrát právě na to vyblbnutí stačilo. Ve finále se dá i hra dohrát za hodinu času.

Často jsem se k ní pak vracel i na PC, ale tam ten port nebyl ideální. Přesto jsem v této mlátičce nechal v dětství až možná příliš hodin, těžko na ni zapomenout. Ale dneska už to hratelný jak tenkrát rozhodně není!