Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Fish Fillets

07.04.1997
04.10.2004
28.02.2011
03.06.2011
78
182 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware (dříve placená hra)
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

V této hře se vtělíte do role dvou rybích tajných agentů, kteří jsou vysláni plnit různé úkoly typu zjistit, proč se potopila Atlantida, co se děje v Bermudském trojúhelníku, najít potopené UFO a další. Celá hra je parodie na Akta X, kde dvě rybky (modrá a oranžová) zastupují dva známé agenty Muldera a Scullyovou.

V každé úrovni je vaším cílem dostat se pryč z úrovně, k čemuž musíte využít různé povalující se předměty, abyste dosáhli kýženého cíle. Malá, oranžová rybka neuzvedne ocel, ale všude se protáhne, zato její velký modrý kolega je neobratný, ale silný.

Celá hra je proslulá svou obtížností. Ve své době proběhla soutěž o nejrychlejší dokončení hry, vítěz dostal počítač.

Později byla hra (i se zdrojovými kódy) uvolněna jako freeware a vznikla díky tomu předělávka Fish Fillets: Next Generation na alternativní systémy typu Linux. V roce 2007 (takřka na měsíc přesně po deseti letech) vyšlo pokračování The Fish Fillets II.


Poslední diskuzní příspěvek

@veselykralicek (26.02.2023 22:57): Jo, pomalu to jde, už jsem zaseklý ve všech větvích o pár místností dál :D Baví mě, jak ta hra boří mou naivitu a sebevědomí v tom smyslu, že když přijdu na nějaký mechanismus, jak se nějaká místnost řeší, nelze podobný trik použít v té další, protože tam to je zas úplně o něčem jiném.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 95
Tahle hra patří podle mě ke špičkám v žánru logických her.
Mně osobně se na ní nejvíc líbí to, že je hodně obtížná. Dohrál jsem jí zatím zhruba do poloviny a tak se k ní čas od času ještě vracím a zkouším nová a nová řešení chybějících úrovní. A opravdu se mi povede tu a tam popojít o kousek dál. Tak snad se někdy dočkám i úplného dohrání.
A gratuluji všem, kteři hru už dohráli. To jsou opravdoví borci.

Pro: vysoká obtížnost a přitom jednoduchá grafika, komentáře rybiček, vtípky

Proti: lze hrát pouze v okně (ale to je maličkost)

+33
  • PC 90
Logická pecka. Přiznám sa, že jsem ju nikdy nedotáhl do konca. Bylo to teda v mladším věku a už jsem sa k ní dlůho nedostal.
Rybí agenti sů velice sympatičtí a rybí humor je velice humorný. Každá obrazovka je takové malé umělecké dílko. Hudební doprovod néni nic vysoce kvalitního, ale podtrhuje atmosféru jednotlivých obrazovek. Hra také obsahuje různé spestření. Např.: v podobě zpívajících pozůstatků vikingů na obrazovce Eight Vikings in a Boat, nebo hlášky a ťukání na monitor zevnitř pokud necháte rybky odpočívat.
Při řešení hádanek opravdu probíhá vyšetřování a člověk je zvědavý na co narazí dál. Obtížnost hádanek postupně přituhuje a při záseku je dobré dat si pauzu a vrátit sa ke hře pozděj. Ke konci je obtížnost opravdu HC a nemosíte sa stydět, když nezvládnete všecko.
Hra už neco pamatuje, ale myslím že tento typ her nestárne, proto doporučuju každému alespoň ju zkusit.

Dnes by možná mohla zlobit kompatibilita s novýma OS, ale to určitě néni nic neřešitelného. :-)

Pro: vsjo

Proti: ničevo

+32
  • PC 90
Vynikající logická hra. Každá ze 70ti místností je svým vlastním unikátem, jak ve způsobu řešení, tak v jejím vzhledu. Hra nešetří příjemným pohodovým humorem prezentovaným nejen komentáři dvou hlavních rybích aktérů, jež zabaví i když se v místnosti zaseknete příliš dlouho. Někdy působí skoro jako živí, zvláště když vás ve vhodný okamžik dokáží trefně popichovat.
Propracované rébusy místností jsou opravdovou výzvou. Jistě nejsem jediný, kdo se rád vždy po čase k Fish Fillets vrací, aby se dostal zase o kousek dál než minule. Takže tato hra vám vydrží skutečně dlouho. Jednou jí i já snad konečně dohraju. To by v tom musela být zaseknutá želva, abych nedořešil tři zbývající místnosti! :-)
+25
  • PC 85
Fish Fillets je jedna z najťažších logických hier. Ovládate v nej 2 ryby, s ktorými sa musíte dostať z miestnosti, prípadne vyriešiť určitý problém. Modrá ryba je väčšia a hlavne silnejšia (odtlačí aj oceľ). Malá ryba (oranžová) je zase obratnejšia a dostanete sa s ňou takmer všade. Poviete si "Dostať sa z miestnosti? To znie ľahko." Ale jednoduché to určite nie je. Odporúčam všekým hráčom, pre ktotých nepredstavujú bežné logické hry žiadnu výzvu.

Pro: veľmi vysoká obtiažnosť (pre niekoho-), počet kôl, ryby spolu komunikujú-reagujú na váš postup a na dianie v jednotlivých kolách

Proti: veľmi vysoká obtiažnosť (pre niekoho+)

+25
  • PC 95
Hru Fish Fillets jsem poznal roku 2003, byla obsažena v CD přiloženému k časopisu PPK. V té době se již jednalo o freeware hru.

Po, pro mě nezapomenutelném, intru následuje velice pěkné a přehledné menu, stačí jedno kliknutí myší a hráč se ocitne v místnosti. Úvodní levely jsou velice jednoduché a slouží spíše k naučení ovládání a schopností ryb, poté hráč postupuje do čím dál těžších místností. Ve hře se ovládají dvě ryby – větší modrá je pohlaví mužského a dokáže cokoliv zvednout či posunout, menší červená je pohlaví ženského a nedokáže pohnout s ocelovými tyčemi. S červenou rybou je snazší dostat se ven z místnosti, neboť je méně objemná než modrá. S těmito ‘‘rybími agenty‘‘ se plní různé úkoly. Hra obsahuje zdařilý příběh, který začíná pádem UFO poblíž rybího domečku, rybky dostanou za úkol UFO pronásledovat a během cesty ještě musí splnit sedm úkolů - vyřešit záhadu bermudského trojúhelníku, najít počítač zločinné organizace, najít bájnou Atlantidu, najít želvu ( uprchlého vězně ), najít mapy kapitána Silvera, vyřešit problém s jaderným odpadem a posbírat všechny svaté grály.

Zejména v pozdějších fázích hry jsem mockrát využíval funkci uložení postupu během mise, často mi zabralo mnoho hodin, než jsem přišel na správnou cestu ven. Potěšilo mě, že během mého dlouhého přemýšlení rybky i další jiní živočichové vtipně komentují mé počínání, občas dokážou i poradit. Jednotlivé místnosti jsou velmi rozmanité, díky čemuž jsem se u hry nikdy nenudil. Hudební doprovod sice není moc kvalitní, zato ale dokonale vystihuje atmosféru dané místnosti.

Fish Fillets je určitě jednou z nejlepších českých her a, dle mého názoru, nejlepší logickou hrou všech dob. V dětství jsem se u ní výborně bavil, více jsem nepřemýšlel u žádné jiné hry. Dávám 95%.

Pro: vysoká obtížnost, zábavnost, příběh, rozmanitost místností, pěkné menu, ozvučení

Proti: nic mě nenapadá :)

+24