Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@veselykralicek (26.02.2023 22:57): Jo, pomalu to jde, už jsem zaseklý ve všech větvích o pár místností dál :D Baví mě, jak ta hra boří mou naivitu a sebevědomí v tom smyslu, že když přijdu na nějaký mechanismus, jak se nějaká místnost řeší, nelze podobný trik použít v té další, protože tam to je zas úplně o něčem jiném.
Závěrečná místnost v Bermudském trojúhelníku je opravdu lehká. Pak jsem s mnohem větším úsilím zvládl poslední místnost v Potopeném městě (ale taky to nebyla žádná hrůza), načež jsem se tehdy pustil do poslední místnosti v UFO. Po ani nevím kolika hodinách a tísících tahů jsem ji vyřešil a psychicky mě to vyčerpalo tak, že se z toho oklepu ještě teď po snad víc než 10 nebo 15 letech :-D Od té doby jsem už žádnou nedal a upřímně řečeno když jsem například viděl poslední místnost Svatého grálu, tak jsem pocítil přesně to, co zde popisuje Matthias. Člověk na to kouká, zhruba tak nějak tuší, co vše to bude obnášet, a z té představy, že to několik hodin bude tah za tahem dělat, tu hru radši vypne :-D

Zajímavé je, že u dvojky se ve mně tyhle pocity nikdy nedostavily, a to ani u obdobných místností (např. Botanické oddělení s hvězdičkou i bez nebo Ledové chrámy s oběma hvězdičkami). Možná za to může to komfortnější plynulejší ovládání, možnost vracet tahy a možnost dělat si víc save pozic.
Já jsem FF nikdy nedohrál a někdy to ani není o tom, že bych nevěděl, jak vyřešit místnost, ale vím, jak ji vyřešit a právě proto vidím, že je to hromada práce na třičtvrtě hodiny, do které se mi nechce. Např. místnost "nerovná dlažba" je celkem obvious, jak se řeší, ale vidíte, že budete půl hodiny dostrkávat támhle tu věc v rohu do druhýho rohu.
Po víc jak deseti letech jsem původní verzi FF rozehrál znova, a bez většího záseku jsem dal jenom 11 místností, a teď ani v jedný nevím jak dál. Super. Zase mě to začíná bavit :-D
@Jo_Do (08.05.2013 20:57): Pravda, že dohrát to bez návodu a jakékoliv rady je skoro zázrak. Já se poctivě dostal do všech závěrečných místností, ale myslím, že bez občasného mrknutí do návodu jsem nedal ani jednu z nich. A to je to, co mě na FF tak bavilo :-) ta neskutečná obtížnost byla fakt výzva, a radost z vyřešení každé místnosti byla fakt obrovská :-)
Znám chlapa, který hru poctivě dokončil, i když normálně hry nehraje a Fish Fillets je snad jediná hra, kterou kdy dohrál.
Jednou dlouho marodil, nudil se, tak jsem mu poradil tohle, že ho to zabaví.
Já osobně jsem bohužel skončil asi ve třetině.
Kupodivu největší problémy měl v místnosti s lodními kanóny - ty mrchy ryby začaly mlžit, že se musí přesunout to a támhleto - když se s tím mořil asi hodinu a pořád nic, přišla jeho dcera, chvíli se na to dívala, pak povídá "dovolíš?" - zdvihla lodní kanón a ryby byly venku. A ještě měly tu drzost říkat "Týjo, to bylo nějak moc jednoduché".
"ozvučení není moc kvalitní"? Ve srovnání s čím, ta hra zněla hodně dobře - hlášky, zvuky, hudba, každý typ předmětu má svůj zvuk při dopadu z výšky...
Honza Vaníček: Ten seznam úkolů snad nemusí být ve spoileru. To se hráč dozví hned na začátku.
@RNDr. Gunár Pavel (19.03.2012 23:40): Odpad? Teda takový rouhání! :-D Já si ten popěvek od Vikingů pískám občas i dnes a to už je to dobrých 10 let, co jsem FF poprvé hrál. Kompatibilita je v pohodě, na Score to bylo minulý rok a šlape jak hodinky (a v Linuxu Ubuntu je to k dispozici zdarma v centru softwaru - jen pro info).
Tak tak jedna z mála her kterou jsem nedohrál ale pořád se k ní musím vracet.