Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Altar Interactive

Rok vzniku:
1997
Rok zániku:
2005 (po 8 letech)
Země původu:
Česká republika
Oficiální stránky:
http://web.archive.org/web/20050207162214/…
Studio Altar Interactive vznikla jako sesterská společnost nakladatelství Altar v roce 1997, které se zabývalo převážně vydáváním deskových her a her na hrdiny, z důvodu expanze také na trh PC her.

Hned v témže roce vydalo svou úspěšnou prvotinu a to logickou hru Fish Fillets. O čtyři roky později vychází jejich druhá hra, tentokrát jde o netradiční RTS s množstvím RPG prvků Original War, vydavatelem byl Virgin Interactive. Kvůli nepříliš fungující spolupráci se s Virgin Interactive rozcházejí.

Brzy poté přišla možnost ujmout se pokračování vývoje hry UFO: Freedom Ridge, jež navazovala na populární DOSovskou hru Ufo: Enemy Unknown. Hra byla přejmenována na UFO: Aftermath a vyšla v roce 2003, tentokrát pod křídly společnosti Cenega.

O dva roky, v roce 2005, později vychází pokračování UFO: Aftershock, které je také poslední hrou od Altaru Interactive. V tom samém roce studio zaniká a jeho pokračovatelem se stává Altar Games.

Nejlépe hodnocené hry