Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Sadako (25.09.2019 14:57): Tuhle Steam funkci s mojí zapomnětlivostí používám, i si tam připisuju z jaký hry či části internetu jsem k nim přišel. Problém akorát je, že některé hry to špatně zobrazují, kouknu na Hi-score a mám tam akorát "DH..." a netuším koho skóre jdu zničit.
A vidíte v betě sdílené knihovny?

Já vidím jen instalované (nebo zařazené do vlastních seznamů) tituly, a ne celou nasdílenou knihovnu.
Mě by ke štěstí stačilo jedno - zobrazit si ty hry hezky vedle sebe s nějakým krásným artworkem (ekvivalent krabičky) a mít možnost si je seřazovat jak chci a třeba házet do háje (ne podle instalované/neinstalované). Třeba bych radši viděl nenainstalovaný titul který tam budu mít ať mi to připomíná, že ho mám, než třeba nainstalovanou blbost, kterou třeba někdy budu hrát.

Prostě sám si definovat co chci vidět.

To ještě neumí, ne? Můj problém je totiž takový, že jak něco koupím digitálně mám tendenci zapomínat, že to mám. A nemám zrovna stovky titulů, tak jsem asi beznadějný případ. :D
@Cobot (25.09.2019 12:05): ty komunitní věci jdou mám dojem vypnout (někde v settings je low bandwidth a ještě nějaký nastavení co to řeší). Jinam mě se to vcelku líbí, ale irituje mě to přehození grid ikon z landscape na portrait, vypadá to hůř a spouta her nemá artworky. Plus nemožnost si štelovat velikost gridů je otravná. Holt beta, snad to domakaj.
Co říkáte na novu steam knihovnu? Mě dost vadí jak cpou ten komunitní obsah s náhledama před nos. Vůbec mě to nezajímá. Seznam aktivních DLC je naopak vpravo, ale až dole takže se musí sjet dolu. Už si pár dnů snažím zvyknout, ale ne nelíbí se mi to.
@mrazikcomp (25.09.2019 11:05): On ten dnešní způsob distribuce her je jedna velká zoufalost. Všechny ty placené i bezplatné doplňky, DLC, mikrotransakce, kredity do her a podobné, jsou jen ubohé praktiky, jak z hráče/zákazníka vytáhnout ještě více peněz. Nejen, že je to při cenách, za kterou jdou dnes hry do prodeje (navíc mnohdy ve stavu, kdy si připadáte jako neplacený betatester), opravdu drzost, nýbrž i navýsost otravné. Kdo má pořád sledovat, co nového ke hře vyšlo, zda onen obsah náhodou nemá nějak omezenou platnost, zda už daný doplňek mám, nebo ne, či obecně zjišťovat, která verze hry (z těch několika, které dost často současně vychází) co konkrétního obsahuje. Dříve vyšla kompletní, zpravidla plně odladěná hra, u některých žánrů po delším čase maximálně nějaký ten datadisk a to bylo vše. Přehlednost a pohoda. Dnes je to jeden velký chaos a vyznat se v tom všem vyžaduje mnohdy opravdu mimořádné úsilí. A je v podstatě jedno, zda člověk kupuje hry v elektronické podobě, či na fyzickém nosiči. Jednak se dnes, v případě PC her dost často kupuje jen holá krabice se Steam kódem a pokud už je náhodou obsah na přiloženém DVD, stejně se musí přes Steam aktivovat. A co hůř, pokud si člověk nepočká mnoho měsíců od vydání na různé Ultimate, Complete, GOTY a další ucelené edice, má polovinu obsahu na disku a druhou půlku postahovanou porůznu z netu. Prostě maglajz jak má být. :c( Ano, v tomto se opravdu prodej her s prodejem aut rozhodně srovnávat nedá (zatím a naštěstí...). :c))
@Steve (25.09.2019 09:39): nevim, originalky kupuju od 386 a ten model fyzickyho media a plny hry mi vyhovoval, tenhle system pronajmu sluzby ktera zacina v podstate alfa verzi a kazdy pokrok vyvoje se musi platit zvlast mi nevyhovuje hlavne proto ze ty jednotlivyy kroky stoji skoro tolik co driv cela hra po ukonceni vyvoje a vydani , samozrejme chapu ze pro vyvojare je to vynosnejsi (hodnekrat), coz ale nezavazuju k tomu aby se mi to libilo
@mrazikcomp (25.09.2019 04:58): Jen teda broader point: Srovnávat obchodování se softwarem s obchodováním s fyzickým výrobkem (třeba autem) je už z principu špatně. Dělá se to i v diskuzi o pirátství a je to totální blbost :)
@rikuhahl (24.09.2019 20:28): Tak se mi hrát nechtějí no. A 50 jich asi není :) Beyond Good & Evil super, pak World of Goo, The Saboteur, Tasty Planet, nevim, jestli jsem hrál ještě něco na tvoje doporučení. Bioware hry prostě hrát nebudu a Portal už jsem ti slíbil. Bud Spencer & Terence Hill - Slaps And Beans jsem si naopak zahrál dřív, než ty :)

A ty jsi hrál asi jen Brothers: A Tale of Two Sons. Fahrenheit, Batman: Arkham Asylum nebo Gemini: Heroes Reborn ještě ne.
@Red (24.09.2019 20:00): Hidden & Dangerous mě teda absolutně neláká, KCD možná někdy, ale taky to moc v plánu nemám. Flashpoint jsem kdysi zkoušel, ale válečné simulátory nejsou nic pro mě. Jako je super, že mě zabije jedna dobře mířená kulka, jako ve skutečnosti, ale já po střílečkách nechci naprostou realističnost, chci se u nich bavit. Factorio si určitě nezahraju. Já si hry vybírám podle určitých svých preferencí a nebudu se pouštět do něčeho jen proto, že bych měl.
@Jumas (24.09.2019 19:24): Měl bys zahrát Hidden and Dangerous 1,2 a Kingdom Come, ve svých subžánrech nejlepší hry vůbec. Ještě Arma/Operation Flashpoint či Factorio, to už ale nejsou hry pro každého.
Byla tu řeč o nej českých hrách, tak jsem si to rovnou hodil na profil.

1. Czech Soccer Manager 2002 FE
2. Mafia: The City of Lost Heaven
3. Mafia II
4. Posel smrti
5. Vietcong
6. Machinarium
7. Horké léto, aneb Majer v akci
8. Legie
9. Samorost 3
10. Botanicula

Ještě mám vysoko Chameleona, ale ten je v podstatě slovenský. A rovnou jsem si tam hodil i Drektovu výzvu, kterou už mám splněnou, kdyby chtěl někdo plnit a inspirovat se.

Jo a nejlepší vlastněné hry podle reprezentativního hodnocení bez rozšíření

1. Mafia: The City of Lost Heaven
2. Grand Theft Auto V
3. The Witcher
4. Gothic II
5. Ori and the Blind Forest

Nejhorší

1. Mutant
2. Arcania: Fall of Setarrif
3. Domácí Násilí: Game Over
4. Hooligans: Storm Over Europe
5. Goat Simulator
@Jab (24.09.2019 12:37): Dost zoufalá odpověď na Apple Arcade imo. V tomhle fandím Applu, bez vlastních nebo zaplacených exkluzivit ať se jde Google zahrabat. Ovšem pokud tyhle mobilní předplatné budou mít vážně ten efekt, že f2p hry budou na ústupu, tak tím líp no.
@rikuhahl (24.09.2019 11:48): Skoro :) No každopádně v remaster bych nedoufal, už o tom někde mluvili že je to nereálné. Ale s RPCS3 dělají velké pokroky, takže bezproblémová emulace nebude daleko.

@Cobot (24.09.2019 11:04): Nedávno jsem kupoval X360 za 1,7k, za PS3 bych dal do 2k. Hry, kvůli kterým jsem to kupoval jsou především zmíněné RDR, SSX, Lollipop Chainsaw, Majin and the Forsaken Kingdom, Eternal Sonata, Knights Contract, Asura's Wrath, Anarchy Reigns, možná NieR a z čistě PS3 exkluzivních, co nedostaly port/remaster na PS4 snad jen Heavenly Sword a Lair, ale tak kvůli těm už PS3 kupovat nebudu.
@samorost (24.09.2019 11:14): stary sporty, auta nemá naprosto smysl hrát. Tenhle typ her je jenom o grafice a případně soupiskách. Vůbec mě neláka třeba ani Killzone nebo God of War. Jinak stánka dobrá:. Dík

@SilentWolf (24.09.2019 11:17): Ostatní MGS jedou v pohodě na PC. Jednička i dvojka má perfektní patche. Trojka přes emulátor a ty dva z PSP taky přes emulátor.

Spíš mě zajímá ten hardware. Když si to budu předávat s někým na ulici tak to nevyzkouším. 1500,- je asi ten maximální limit kolik bych za to možná dal. SIce asi pořád zvážím to půjčení, ale uvidim. Přeci jen dát za zahrání dvou her po 750,- Kč je už na hraně. Ty hry mě stály po 150,- Kč. Takže celkem devět kil za zahrání. No to už teda nezní tak dobře...
@Cobot (24.09.2019 11:04): Vyjmenoval jsi jediné tři hry pro které bych to zvažoval.. :D respektive i předchozí MGS pokud tam jdou hrát (tuším, že jo).

Možná bych si tam zahrál Personu 4, ale spíš ne.