Píseň o zimě a jaru

Song about Winter and Spring

22.08.2016

freeware

Píseň o zimě a jaru je česká vizuální novela, přinášející pohled na slovanské tradice optikou tradiční japonské kultury šinto. Tým Please wait se v ní skrze děj i vizuál snažil najít společné rysy zdánlivě nesouvisejících kultur ve snaze odhalit tak společné kořeny lidstva.

Mladá bohyně Živa vyprovází svou babičku Morenu, se kterou po vodě odchází i zima. V den narození jara, poté co je přivítají všichni duchové lesa, je však rovnováha narušena a začíná znovu sněžit. V roli Živy pak musíte ochránit obyvatele lesa před přesluhující zimou, ale také zjistit, co je toho příčinou.

Píseň o zimě a jaru je miniaturka, kterou dohrajete ani ne za půl hodiny (podle toho, jak rychle umíte číst), možnosti interakce se z velké části omezují na odklikávání textu a těch několik málo rozhodnutí, které na vás čeká, (snad) ani nemá žádný vliv. ALE. To všechno bledne před estetickým působením tohoto kousku, ať už po stránce vizuální, hudební, nebo i co se týče kvality psaní (a zde myslím jak samotný text, ale i to, že jsem se po dlouhé řádce českých freewarových adventur konečně dočkal něčeho bez hrubek). Takové pohlazení po duši...