The Matrix Online

22.03.2005

Masivní Multiplayer Online RPG hra ze světa Matrixu, kde si zvolíte způsob svého vystupování a boje, podle kterého se utváří vaše postava.

Hlavní složkou hry je boj, který je dosti rozdílný od ostatní her. Volíte cestu velkých bitev se střelnými zbraněmi či kontaktního souboje za pomoci zpomalování času a s tím spojených speciálních schopností. Zvolíte si jednu z možností charakterů, Coder, Hacker a Operative. Coder ve svůj prospěch nechává bojovat vytvořené "podobnosti", Hacker využívá nabourávání se do Matrixu a změnu jeho kódu, kterým pomáhá nebo bojuje z odstupu, a Operative bojující zbraněmi, kontaktním bojem atd. Grafika hry zůstává ve stejném duchu jako předchozí díly, hudební a zvuková stránka hry jako vždy v akčním a dynamickém stylu Matrix hudby.

Vyzkoušel jsem emulátor Mxoemu. Dá se pohybovat v otevřeném světě, takže člověk může zapojit představivost "jaké by to asi bylo". Bohužel interaktivní věci často nefungují (např. lezení po žebříku nebo vylepšování schopností) a co je nejhorší, nejde plnit ani žádné mise. Takže jsem si půl hodinky bezcílně běhal a kochal se, přepínal se mezi čtvrtěmi, koupil si pár kravinek u obchodníků a to je asi tak vše, co se dá aktuálně dělat. Za pár let to zase zkusím a snad se to někam posune. I když tomu momentálně moc nevěřím.