Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Mage the Ascension: Refuge

World of Darkness Prelude: Mage; Mage Prelude: Refuge

16.02.2017
80
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Město Malmö, Švédsko, rok 2015. Uprchlíci ze Sýrie utíkají před válkou a protagonistka hry je potkává každý den. Kromě své normální práce v knihkupectví vykonává dobrovolnou činnost ve vývařovně pro chudé. Jednoho čtvrtečního večera se však její život změní navždy, a její schopnost manipulování reality ji rychle dostane do hledáčku hned tří různých uskupení. Magie existuje...

Herní obrazovka titulu Refuge je rozdělena do tří sloupců. Zatímco prostřední sloupec tvoří samotný text hry, okrajové sloupce jsou tvořeny grafickými elementy, které se ovšem v průběhu hraní obsahově nijak nemění. Oproti upírskému bratříčku neexistuje v Refuge jen jediná správná cesta, navíc je možné v určitých momentech vrátit čas nazpět a zvolit možnost jinou. Hra samotná je rozdělena do šesti kapitol, které je navíc možné po jejich zpřístupnění kdykoli znovu rozehrát bez nutnosti započetí nové hry. Manuální ukládání titul nenabízí.

Refuge bylo vydáno kromě iOS a Androidu i prostřednictvím platformy Steam. PC verze je prodávána společně s We Eat Blood And Our Friends Are Dead v balíku World of Darkness Preludes: Vampire and Mage.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Reknu vam to takhle: Balicek Preludes jsem si koupil vpodstate jen kvuli nove hre Vampire: The Masquerade, kterou jsem take jako prvni hral a dohral. Ze v ramci World of Darkness existuje i hra na magy, jsem sice vedel, ale nikdy jsem se o ne moc nezajimal.

Velka chyba.

Refuge me fascinovalo od prvnich radek - nejprve geografickym zasazenim, pote faktem, ze se nekdo odvazil zpracovat uprchlickou krizi. I toto Preludium se vyznacuje minimalistickym grafickym zpracovanim a hudebnim doprovodem, nicmene samotny pribeh stoji za to. Krome toho byste meli byt pripraveni na fakt, ze se obrazovka a predevsim text samotny ruzne vlni, meni odstiny a obcas se hure cte, ale to jen dale podporuje dojem reality, ktera neni staticka - cim vic mimo realitu se hlavni postava nachazi, tim vic se vse vlni a preblikava.

Dalsi plus ma hra za to, ze k cili nevede jedina spravna cesta a vsechny volby jsou, kdyz uz ne v moralnim smyslu dobre, tak alespon akceptovatelne, rozumne, mozne.

Zaverem jen tolik: den po dohrani jsem titul rozehral znovu, abych vyzkousel i jine volby. Rozdily byly necekane velke. A hned po prvnim dohrani jsem se prastil pres kapsu a koupil si hlavni prirucku i prirucky vsech magickych tradic (tech je mene, nez upirskych klanu).

+5