Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Mirek Libicher / 31 let / ČR - kraj Olomoucký

Komentáře

« Novější Starší »

Sniper: Ghost Warrior 3

  • PC 80
Sniper Ghost Warrior 3 je z mého pohledu velmi zábavná hra, nejlepší díl série a dosud nejlepší hra od CI Games. Měl bych ale zdůraznit pár věcí:

1) hrál jsem ji až 2 roky po vydání, takže zásadní bugy, na které si mnoho lidí stěžuje, byly opravené
2) nesnažil jsem se moc o stealth postup za každou cenu, takže nemůžu moc posoudit stealth mechaniky a jejich fungování (přišly mi ale průměrné)

Jistě, hra má nějaké zjevné mouchy: Obsahuje zbytečné mechaniky typu craftování; dále pak mechaniky, které nevyužijete; mechaniky, které jsou špatně implementované (degradace tlumičů, které lze ovšem snadno opravit, takže je to spíš jen otrava) a zbytečný, prázdný otevřený svět. Jenže tohle jsou věci, které lze vytknout i některým AAA hrám (dívám se na tebe, Rage 2), přičemž je nutné mít na paměti, že Sniper Ghost Warrior 3 je pořád malá hra od malého týmu.

Za mě jde sice o poněkud repetetivní, ale stále velmi uspokojující zážitek podpořený solidním technickým zpracování (grafika, zvuky).

Pro: grafika a zvuky, atmosféra, v porovnání s předchozími díly vítaný posun k sandboxu

Proti: špatně implementované / zbytečné mechaniky, příliš velká snaha kopírovat AAA hry, po čase stereotyp, propady FPS v interiérech

+13

Enslaved: Odyssey to the West

  • PC 80
Enslaved, to je v zásadě jednoduchá leč zábavná hratelnost s výtečnou prezentací. Děj samotný není bůhvíjak zajímavý, nicméně postavy (inspirované čínským eposem) a svět, v němž se odehrává, rozhodně ano. Grafika je špičková co do výtvarné stránky; z technického hlediska ji po letech sráží (jen) konzolově rozplizlé textury (s nějakým hi-res packem by ale vypadala i 9 let od původního vydání stále fantasticky). Je to tedy poutavá zábava napříč tomu, že ve skákacích pasážích toho hráč vlastně moc nedělá (nejde nikam spadnout, vždy je naprosto jasně daná cesta) a souboje jsou velmi prosté (bez klasických komb).

DLC Pigsy's Perfect 10 (které je defaultní součástí PC verze) naopak neodpustí žádnou chybu, přináší ovšem velmi odlišnou hratelnost než základní hra (stealth, taktizování a ostřelování) a také naivně dojemný příběh, u nějž mi sem tam něco spadlo do oka.

Pro: výtvarná stránka,postavy,příběh, DLC

Proti: low-res textury, někdy až moc jednoduchá hratelnost, zlobivá kamera

+17

E.T. Armies

  • PC 45
Po Garshaspovi je tohle teprve druhá íránská hra, kterou jsem kdy hrál a bohužel se moc nepovedla. Hlavní problém není ani v krátkosti, ani v přepálenosti světelných efektů (tolik lens flare odlesků se hned tak někde nevidí) a dokonce ani v zjevné nízkorozpočtovosti patrné třeba na zvukových efektech.

Nejhorší je způsob, jakým jsou nadesignovány levely: Někam dojdete, čímž se spustí skript a začne na vás chrlit tuny nepřátel. Jelikož ti jsou vybaveni výhradně silnými hitscan zbraněmi a vaše postava je velmi pomalá a neohrabaná, můžete zapomenout na divoké manévrování a la Doom nebo Quake. Nejlepší (resp. jediná možná) taktika je se někde chytře schovat a odtamtud velmi opatrně likvidovat jednu vlnu nepřátel po druhé. A tohle pořád dokola. Když sejmete už desátý otravný dron a za sekundu přiletí jedenáctý, máte chuť to okamžitě vypnout. Déle než cca 2 a 3 hodiny čistého herního času by se to ani vydržet nedalo.

Pro: občas pěkná grafika, íránské vývojáře v ČR chceme, velmi krátké

Proti: mizerný gameplay, pomalý pohyb postavy, občas neresponzivní ovládání, velmi krátké

+6

Transformers: Fall of Cybertron

  • PC 85
Wow, tak tomuhle říkám příjemné překvapení!

Fall of Cybertron není jen výjimečně dobrá hra na motivy filmů / seriálu (hra používá vlastní výtvarnou stylizaci a přímo nenavazuje ani na filmy, ani na animáky), ale taky výborná hra sama o sobě. Bez nějakého přehánění lze prohlásit, že jde o third-person akci kvalitativně srovnatelnou třeba s Gears of War. Díky střídání robotů, kteří mají různé schopnosti a možnosti se transformovat (ta opravdu oživuje hratelnost, není to jen gimmick) neupadá do stereotypu a dokáže hráče pořádně chytnout. Zajímavá je i absence klasické cover mechaniky, kdy se postava po zmáčknutí tlačítka nalepí na stěnu - přesto se člověk za překážky schovávat musí, protože energetické štíty nepřátelé prorazí velice rychle.

Velmi dobré je i výtvarné a technické zpracovaní, díky němuž vyniká atmosféra válkou zmítaného Cybertronu.

Ocenit lze i svižný (byť dramaticky nijak výjimečný a velmi jednoduchý) příběh, během kterého hráč ovládá jak Autoboty tak Decepticony.

Největší fangasm lze zažít u závěrečných pasáží, kdy hráč ovládá extrémně silného Grimlocka, který je ještě silnější (a víc awesome) po transformaci na robotyranosaura.

Po technické stránce není moc co vytknout. Byl bych teda rád za textury ve vyšším rozlišení, ale vzhledem ke stáří hra nevypadá vůbec špatně.

Největší škoda je, že hra byla stažena z prodeje kvůli problémům s transformerovskou licencí :( Snad se někdy vrátí v nějakém remasteru; je to akční pecka která si zasluhuje pozornost každého hráče - bez ohledu na to, jak moc fandí Transformerům.

Pro: Hratelnost, výtvarné zpracování, epičnost, Grimlock

Proti: Uspěchaný a poněkud anti-climatic konec, textury v nižším rozlišení

+9

Stranglehold

  • PC 95
Ultimátní zážitek pro milovníka akčních her a fanouška filmů Johna Woo.

Pro: Perfektní animace a fyzika, coolervoucí přestřelky

Proti: Kratičká herní doba

+3 +5 −2

F.E.A.R.

  • PC 65
Výtečně vypadající a díky A.I. občas i zábavné přestřelky vs. uniformní nudnost prostředí (s odstupem času FEAR jako celek opravdu nevypadá moc dobře)a velmi špatný level-design. Na poprvé skvělý zážitek, potom už jen údiv, jak se mi to mohlo kdysi líbit...

Pro: Umělá inteligence, silné zbraně, fyzika, ničení prostředí....

Proti: Level-design, uniformita, šeď

+5 +10 −5