Metal Mutant

Metal Mutant je hra z dielne známej Francúzskej firmy Silmarils. Žánrovo je to mix akčnej sci-fi plošinovej arkády a adventúry. Hlavným cieľom hry je záchrana ľudstva a celého vesmíru pred hrôzovládou jedného robotického tyrana.

Hráč ovláda superrobota, ktorý dokáže meniť svoju podobu do 3 rôznych mutácií. Humanoidný Cyborg, jašterovitý Dinosaurus a pásový Tank, pričom každá z podôb má úplne rozdielne zbrane a podporné systémy využiteľné v rôznych situáciách. Hra dokonca obsahuje niektoré prvky nelinearity, kedy je možné určité časti prejsť v ľubovoľnom poradí, podľa želania hráča. Metal Mutant celkovo obsahuje 4 rôzne úrovne, ktoré prinášajú zmenu prostredia a tak isto aj nových nepriateľov. Hra obsahuje veľkú škálu rôznych organických aj robotických protivníkov.

Postup v hre je riešený ukladaním pozícií na presne určených miestach pomocou pripojenia sa k záchrannému modulu v podobe Cyborga. Nevýhodou však je skutočnosť, že hra má iba jeden slot na ukladanie a pri každom uložení sa predchádzajúca uložená pozícia prepíše novou. Ďalšou charakteristickou črtou tejto hry je nadštandardne vysoká obtiažnosť. Hra síce obsahuje možnosť voľby obtiažnosti, pomenovanej Level 1, 2, 3 - čo je ekvivalentom k Easy, Medium, Hard - avšak už voľba Level 1 (teda Easy) predstavuje výzvu aj pre skúsených hráčov.

@90210 (08.09.2011 09:23): Heh, tak pozeram ze sem niekto hodil link na moj pokec k tejto hre.
Ak to niekto cital tak je mu jasne preco prave tuto konkretnu hru tak protezujem a vysoko hodnotim vsade kde sa objavim.

sevencreature > jasne ze to niekto dohral.... a mimochodom koniec je uplne skvely... ehm teda ak nemas rad happyendy :-).

Jo Francuzsku verziu som mal ako prvu na 386 a nikdy som ju samozrejme nepresiel, skutocne tam bol problem s ochranou. Ale vdaka internetu je samozrejme k dispozicii aj Anglicka drm-free (ako aj cracknuta) verzia co je uz uplna pohoda. vdaka tomu som sa dozvedel veci, ktore mi kvoli Francuzstine unikli lebo som nerozumel ani najmensi detail.