Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Turok 2: Seeds of Evil

Turok 2: Seeds of Evil - Steam Edition

Žánr:
akce > 1st person akce *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
16.03.2017
Vývojáři:
Iguana Entertainment, Night Dive Studios (sekundární vývojáři)
Only evil this dark could bring him back. Only a game this big can do him justice.

Tal'Set Tan'Celle'Nyo se z válečné stezky vrátil jako vítěz nad zlem, třímaje mýtický Chronoscepter, přesto se po poradě s předešlými Turoky rozhodl mocnou zbraň raději odhodit do vulkánu, než aby riskoval budoucí zneužití artefaktu. S dopadem kovovo-onyxové hole do žhavého magmatu se Ztracený svět rozechvěl a v nastalém zemětřesení z hlubokého spánku v planetárním jádře procitl vetřelec dávnověku. Říká si Primagen a stvořil celý náš vesmír, nikoliv však z pohnutek dobrotivého boha, nýbrž nezáměrně coby bezohledný oportunista. Před miliardami let se svou kosmickou lodí a strojem času v jednom cestoval skrz paralelní vesmír Netherworld, dokud nezpůsobil velký třesk, který zničil staré univerzum i s jeho vlastní rasou. Nyní mimozemšťan skrze telepatii mobilizuje nepříliš bystré dinonosidy na povrchu. Mají zničit totemy poutající svou energií Primagena k lodi, jež se mu stala žalářem, aniž by si uvědomovali, že s jeho vysvobozením ze sevření horniny by došlo k všezničujícímu opakování velkého třesku.

Od porážky Campaignera v Turok: Dinosaur Hunter (1997/2015) se role Turoka zhostil další z kmene severoamerických Saquinů, mladík Joshua Fireseed, k čemuž stačila jediná návštěva překrásné Adon z města Věčného Světla. Utopický ostrůvek civilizace v divočině Ztraceného světa teď čelí náporu lidi nenávidících ještěrů. Nový hrdina odpoví na plazí hrozbu arzenálem více jak dvaceti zbraní, dvojnásobku toho, co prošlo rukama Tal'Setovi, popřípadě nepřátele uzemní sedě na hřbetu Triceratopse. Před novým obsahem autoři remasteru Turoka 2 (1998) upřednostnili vylepšení stávajícího. Nejde přitom jen o upgrade na Kex Engine 3.4 kompatibilní s 64-bitovými OS, či lepší vizuál typu odrazivosti určitých materiálů. Ukládat lze nyní kdykoliv, stejně tak zpětně navštívit již objevený portál, UI získalo na přehlednosti a AI už není tak přímočará. Kompetetivní cross play multiplayer se splitscreenem pro čtyři přes Steam, GOG Galaxy, LAN a direct IP v sobě snoubí to nejoceňovanější z obou verzí originálu a přidává "Last Turok Standing" mód.

Vyřízení ultimátní entity, která Primagenovi po celou dobu držela všechny tři pěsti, už je námětem N64 exkluzivního Turok 3: Shadow of Oblivion (2000).

Poslední diskuzní příspěvek

Paul
Paul

RNDr. Gunár Pavel: a dneska Disney financuje vývoj marvel kravin v Eidosu na úkor Deus Ex :(


Nejlépe hodnocené komentáře

Prozatím ke hře nebyl napsán žádný komentář.