Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

R-Type

76
7 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
01.07.1987 Arcade
1988 SegaMSAtari STSpectrumC64
1989 AmigaAmstrad
květen 1991 GB
25.12.2006 Wii
26.02.2014 3DS
14.06.2016 WiiU
Vývojáři:
Irem Corporation, Factor 5 (Amiga verze), Bits Studios (GB verze), Images Design (Atari ST verze), Compile (SegaMS verze)
R-Type je automatová shoot 'em up akce vydaná nejprve v Japonsku a následně portovaná na řadu dalších herních platforem s výjimkou osobních počítačů. Hra se stala inspirací pro řadu dalších vývojářů a jejich her a dodnes je vysoce ceněnou klasikou žánru.

V průběhu osmi různorodých horizontálně skrolovaných úrovních ovládáte raketku R-9a, prolétáváte zajímavými světy a likvidujete četné formace smrtících nepřátel a gigantická supermonstra čekající na váš přílet na konci každého levelu. Váš na první pohled nenápadný a zranitelný stroj je vybaven řadou zbraní, jejichž účinky jsou ve výsledku pro nepřátele smrtící, pokud je správně a v pravý okamžik použijete. Využít lze také cestou sebrané extra zbraně, power-upy a ochranné štíty.

K popularitě hry kromě jejích ostatních kvalit přispělo i grafické zpracování, jehož výtvarný styl se nechal inspirovat fantastickými světy a bytostmi H. R. Gigera.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.